Autor Tema: prva pomoc  (Pročitano 6291 puta)

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil

modrica81

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: prva pomoc
« Odgovor #1 poslato: Decembar 12, 2012, 09:46:22 posle podne »
Zanima me da li neko moze da mi kaze ,da li doktor medicine sa diplomom medicinskog fakulteta u Beogradu mora da pohadja casove prve pomoci i ako mora ..zasto?

Cvrck

  • Gost
Odg: prva pomoc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 12, 2012, 09:59:13 posle podne »
Mora- da bi imao potvrdu i da bi mu uzeli pare :)

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: prva pomoc
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2012, 10:04:07 pre podne »
Isto kao sto i Diplomirani inzenjer saobracaja mora da polaze V stepen za instruktora....

sasa69

  • Gost
Odg: prva pomoc
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2012, 11:01:06 pre podne »
a mogu dapadnu i jedan i drugi, vec je bilo primera, a kanda i ce biti i ubuduce, a tek sto ce nas instruktore da srede, samo bih ja voleo da njima budem ucenik, a i jos da mi pokazu ovu voznju sto traze od kandidata, mi da ih ocenjujemo, i vidimo reakcije.....

Vahid

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: prva pomoc
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2012, 01:44:20 posle podne »
Ja sam imao prvu pomoć u Medicinskoj školi, jel i ja trebam polagat opet prvu pomoć?

Cvrck

  • Gost
Odg: prva pomoc
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2012, 02:17:58 posle podne »
SVI moraju da polazu prvu pomoc, bez izuzetaka.

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: prva pomoc
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2012, 11:28:55 posle podne »
Ima malo izuzetaka:

Кандидати који су до дана ступања на снагу правилника положили теоријски испит који обухвата и садржај из прве помоћи (А1, А2, А, B, C1, C, D1 и D), нису у обавези да полажу испит из прве помоћи најдуже до једне године од дана полагања, само ако полажу практични испит за категорију моторних возила за коју су положили теоријски испит.

Такође, кандидати који поседују возачку дозволу, осим возача моторних возила категорије АМ, М и F, нису у обавези да полажу испит из прве помоћи уколико се оспособљавају за возача друге категорије.

Кандидати који су положили испит из прве помоћи, нису у обавези да поново полажу испит из прве помоћи уколико се оспособљавају за возача друге категорије.

У складу са одредбама члана 179. став 2. Закона кандидати за возача моторних возила категорија F и M немају обавезу обуке и полагања испита из прве помоћи.