Autor Tema: Tumacenje zakona u pogledu predavaca  (Pročitano 21675 puta)

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Tumacenje zakona u pogledu predavaca
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2010, 10:31:48 posle podne »


 posto ste tako lepo izmenili svoja misljenja o stepenu strucnosti ipak sam ja u pravu kada sam rekao da pisci ZOBSa
 nisu imali u vidu promene koje su nastupile (ili nastupaju?).
   znaci opet ce biti novih "visoko umnih" tumacenja onih koji su ucestvovali u pisanju ovako nedorecenih stvari koje su ipak za svakodnevni rad neophodne.
inace ima fakulteta (5godina)  koji zamenjuju diplome dipl. ing. za master posto imaju potreban broj bodova (300)

neso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Tumacenje zakona u pogledu predavaca
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 08, 2012, 11:26:43 pre podne »
Da malo vratimo i ovu temu na dnevni red. Radi se o sledecem. U pravilniku kaze da predavac teoretske nastave mora biti u stalnom radnom odnosu  u jednoj ili vise autoskola u kojima vrsi teoretsku obuku. Problem je u tome sto vecina potencijalnih predavaca jeste vec zaposljena u raznim firmama na 100% radnog vremena i ne moze da bude jos u radnom odnosu za stalno recimo zakonki dozvoljenih 30% preko toga. Zakon omogucava dopunski rad ali ne kao stalni radni odnos. E tada dolazimo u situaciju da ce predavaci biti oni sa raznoraznih skola i skolica sumnjivih kvaliteta. A cilj zakona je potpuno drugaciji, a to je da struka i nauka podigne kvalitet obuke a posmatrano na duzi period svest svih ucesnika u saobracaju o bezbednosti saobracaja. Zajednica bi trebala da povede racuna o ovom problemu. Jos jednu stvar je bitno uociti. Oni koji budu drzali pripremnu nastavu za predavace, dakle oni koji su dobili nultu ili prvu licencu, nece ovaj uslov morati da ispunjavaju. Smesno. Trebalo bi da malo podignemo glas oko ovoga u narednih godinu dana.

sale

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Tumacenje zakona u pogledu predavaca
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:18:50 posle podne »
Pozdrav Nešo i da znaš da su ti veoma razumljive konstatacije, kako bi dakle ja pošto sam trenutno zapošljen u drugu firmu nevezana za auto školu, bio stalno zapošljen kao predavač u auto školi i da još budem i tamo u stalni radni odnos? I još nešto, da li se počelo sa tim predavanjima za predavače i ispitivače, da li je prošla ijedna tura polagača ili...?

Pozdrav

duki

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Tumacenje zakona u pogledu predavaca
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 17, 2012, 01:12:54 posle podne »
Da malo skratimo komentare, imam konkretno pitanje ,ako neko zna odgovor,
 da li može u prelaznom periodu od godinu dana, odnosno do 25.10.2013 godine , predavač i ispitivač da bude instruktor vožnje sa 5 stepenom stručne spreme i instruktorskom dozvolom ,,B,, i ,,C,, kategorije,  koji je u stalnom radnom odnosu u toj auto školi.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Tumacenje zakona u pogledu predavaca
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 17, 2012, 09:46:46 posle podne »
moze da bude i predavac i ispitivac i instruktor.max.zbirno radno vreme na poslovima je 8h.


usput evo , se zahvaljujem javno Petru Raseti ,na trudu koji cini i za sve nas,da nam ovo bude jasnije i jednostavnije.
malo su nas bombardovali..maloo