Autor Tema: PREVARA  (Pročitano 15069 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: PREVARA
« Odgovor #15 poslato: Novembar 02, 2012, 01:16:29 posle podne »
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/350760/Autoskole-ce-morati-da-vrate-novac-polaznicima

dokle vise ???

dali mi mozemo nekoga da tuzimo za klevetu i ugled ???

kao sto je i Kurir imao akciju za Mladju, pa je sve stalo ???

sasa69

  • Gost
Odg: PREVARA
« Odgovor #16 poslato: Novembar 02, 2012, 01:22:42 posle podne »
evo i par komentara :

Loko
Četvrtak, 01. 11. 2012. 21:09h
neregistrovan korisnik

I to nije sve. Tek dolazi ono najgore. Svi kandidati u procesu polaganja prakticnog dela posle 25. 10. polazu po novim propisima koji predvidjaju polaganje od 55 minuta. Isto tako je precizirano da je maksimalan broj, po jednoj komisiji (1 policajac i 1 instruktor), 8 kandidata. Ako uzmete u obzir da je trenutno u auto skoli (gde ja radim) u procesu polaganja i obuke oko 400 kandidata. A da ukupno u Beogradu ima 21 ispitaivac + 4 inspektora koji ce im "pomoci" i da na osnovu broja auto skola, sve skole ce dobiti po 2 termina mesecno. Dolazite do broja od 16 kandidata mesecno koji mogu da IZADJU na polaganje. 400/16=25 Znaci zadnja grupa polagaca, pod uslovom da svi prethodni poloze sto je u praksi nemoguce , polagace u novembru 2014 godine... I hajde da mi neko objasni kako, pored toliko mozgova koji rade u Agenciji, MUP-u i drugim institucijama odgovornim za izradu i primenu ovog zakona, koji za to dobijaju ogromne plate i imaju uslove za rad bolji nego u 95% firmi, nisu predvideli ovakav problem i odlozili polaganje po novim propisima bar jos 6 meseci???

UPRAVNIK-AS
Četvrtak, 01. 11. 2012. 21:23h
neregistrovan korisnik

Ovi komentari malo čemu služe. Cena od 1.000 evra nema realnu osnovu u AŠ. Cenu će povećati realno veći troškovi izvođenja obuke ,dodati troškovi prve pomoći i angažovanje stručnijih predavača. Poslednjih godina smo prešli na kvalitetniji vozni park, čija otplata i održavanje više košta. Realna cena ne sme preći 600 evra (Ne tvrdim da je ovo malo, ali troškovi i zahtevi su neumoljivi...) Neprimeren upis od strane malog broja neodgovornih AŠ koje sada ne mogu da izvrše preuzete obaveze ne sme da odgodi primenu sistema koji se dugo pripremao. Ako gospodin Simić popusti pod pritiskom neodgovornih AŠ i ovih "stručnjaka" što ne silaze sa TV, mislim da će uraditi loše. Pustite da uđemo u vodu, inače nikada nećemo početi da plivamo. Moja AŠ je odradila sve što treba do 25. 10, a odvežbati će sve što treba do 25.1. Većina škola sa kojima imamo kontakt su u sličnoj situaciji. Upoređivanje sa USA i najrazvijenijim zemljama EU je besmisleno. U svetu postoji mnogo sistema, ali svi su uravnoteženi između težine stucanja dozvole i kasnije odgovornosti, a primereni su i ekonomskoj moći građana. Krivim određene službe MUP što su ranijih godina, olako otvarali AŠ, Molim Vas ne odlažite početak popravke krivo postavljenog sistema

M
Petak, 02. 11. 2012. 09:12h
neregistrovan korisnik

@NN : Mora se spasiti ono sto se spasiti moze! Dakle, MORA obuka da se produzi za ta 3 meseca! Ista se sada radi nocu, instruktori su u najmanju ruku nervozni, bez ikakve motivacije za poducavanjem, skracuje se vreme casova.... i sve sto mozete da zamislite da je totalno neverovatno da se radi - radi se...tako da ako je ovim nasim "strucnjacima" iole bitan podatak da je veoma moguc i jos veci broj zrtava na nasim putevima bolje neka malo "razmisle"!

 Sole
Četvrtak, 01. 11. 2012. 22:41h
neregistrovan korisnik

Pa ovo je smesno, e moj Dragisa Simicu, kreni od sebe prvo, 5 godina pricate o novom zakonu, zakon stupio na snagu 25.10. a vi jos niste spremili testove i udzbenike, branimire pejovicu treba da te je sramota, pricas jedno na seminarima a sasvim drugo u medijima. Idi u manekene...

Malena6

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: PREVARA
« Odgovor #17 poslato: Novembar 02, 2012, 07:34:23 posle podne »
Hvala,uspela sam i ja da nadjem tu uredbu...jos jednom hvala,radicu kako znam i umem,mi kao COV smo zaista sve pripremili ,pa i taj 25.01.nek dodje i prodje...A tacno je da su u Mup u nespremni..a kako vidim i g din Pejovic je vrlo osoran i nadobudan..pa i ovi u Mupu cuvaju svoje pozicije :D

kaza

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: PREVARA
« Odgovor #18 poslato: Novembar 02, 2012, 08:55:59 posle podne »
mi smo u auto skoli primili toliko kandidata da sa njima zavrsavam do polovine decembra, ako odloze primenu pravilnika ja mogu da idem na biro rada ili da molim vec upisane da voze dopunske casove. Poslusali smo preporuke, a nismo trebali. Ocigledno.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: PREVARA
« Odgovor #19 poslato: Novembar 03, 2012, 08:07:58 pre podne »
Malo ste pobrkali neke stvari,....
1.Za kandidate upisane do 24. ne treba ugovor
2.Sve obaveze koje ste pruzeli do tad ispunite,i naplatite kako ste dogovorili sa kandidatom.
3.Ne treba da vas interesuje posao koji ne zavisi od vas ni na koji način,vi završite pošteno obuku i pripremite kandidata za polaganje bez obzira da li će voziti 15 ili 55min.
4.Ova uredba o fiskalnim kasama je interesantna pa predlažem da zajednica proveri da li fiskalne kase trebaju ili ne,...



sasa69

  • Gost
Odg: PREVARA
« Odgovor #20 poslato: Novembar 03, 2012, 01:59:34 posle podne »
mozde na dva nacina, minimalna cena * casova * kandidata. da li je toliko stvarno uplaceno? izvod ili fiskalna kasa. ali ako je samo ugovor minimalna cena, a fiskalni ne treba, e onda je nesto drugo, opet radi ko kako hoce, tu uzme toliko, tamo onoliko, i opet je minimalac u redu... a nama sta preostane, misliom radnicima.... brico zaradi dvesta za deset minuta, a ja za 45, malo manje, a isti brico na svakom stopu oce da me ubije.... ima dozvolu za mali motor, sto znaci nesto i ne.... ali koliko cujem, mozemo mi i na 100 % bolovanje zbog stresa na poslu, sto ovih, sto onih stresova kada vidimo policiju...  ???