Autor Tema: Inicijativa za štrajk  (Pročitano 130583 puta)

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #150 poslato: Decembar 01, 2013, 04:05:05 posle podne »
Ima li neko zelju da saslusa i nas kandidate?
Sada sam gledao SAT plus,samo pricaju o auto skolama i ABS...A o kandidatima jedna recenica.I to 50000 kandidata ceka polaganje i ne zna se sta ce biti s njima.

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #151 poslato: Decembar 01, 2013, 04:46:42 posle podne »
sitni smo mi i nevazni SAT-u i kandidati i auto skole , njima je vazan NAVAK  i da biznis cveta ......

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #152 poslato: Decembar 01, 2013, 05:41:18 posle podne »
Moze li neko i mene da pozove na taj skup,ili sta je vec?
Hvala.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #153 poslato: Decembar 01, 2013, 07:59:44 posle podne »
POŠTOVANI KANDIDATI,
U NAŠEM APELU KOJI SMO UPUTILI PREMIJERU SMO ISTAKLI POSEBNO TEŽAK POLOŽAJ KANDIDATA U OVOJ SITUACIJI.
APELIJEMO DA NE DOZVOLITE DA VAS MUP OKRENE PROTIV NAS, JER ZAISTA AUTO ŠKOLE NE SNOSE KRIVICU ZA OVO STANJE.
U NAŠIM APELIMA SMO POZIVALI SVE KANDIDATE I RODITELJE KANDIDATA DA NAM SE PRIDRUŽE.
EVO I OVO JE PRILIKA DA I VI UDRUŽENI DATE SVOJ DOPRINOS BORBI PROTIV AROGANTNE BIROKRATIJE.
ČEKAMO VAS.
PRIPREMITE PLAKATE I BIĆETE DOBRODOŠLI NA NAŠEM PROTESTU.
BUDITE GOSTI NAŠIM VOZAČIMA INSTRUKTORIMA.
JAVITE IM SE I ONI ĆE VAS PRIMITI U VOZILO.
SAMO NAPRED.
MISLIM DA JE OVO SAMO PRVI PROTEST, JER NE VERUJEM DA ĆE BIROKRATIJA ODMAH DA POKLEKNE. ZATO SE PRIPREMIMO I ZA NOVE NASTUPE, MNOGO RADIKALNIJE NEGO OVAJ.
PETAR RAŠETA, dipl.ing.saobr.


razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #154 poslato: Decembar 01, 2013, 08:51:31 posle podne »
Izvinjavam se, ali davno sam bio NS ILi BGD.... PA mi nije jasna skica, posto je to raskrsnica, koja je data, bez saobracajnih znakova... ne bih da se svadjam.... samo pitam, zbog

Član 47.

Na raskrsnici ili u susretu sa drugim vozilom, vozač je dužan da propusti vozilo koje dolazi sa njegove desne strane.

Vozač vozila koji na raskrsnici skreće ulevo, dužan je da propusti vozilo koje, dolazeći iz suprotnog smera na raskrsnici zadržava pravac kretanja ili skreće udesno, ako saobraćajnim znakom nije drukčije određeno.


Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #155 poslato: Decembar 01, 2013, 09:14:37 posle podne »
Dobro vece Petre.
Nema problema,evo doci cu ja,i javicu Vam se licno pa cemo popricati.
Izneo sam svoj problem vec u mom prvom postu,ali ponovicu Vam ga i licno.
Nazalost,ja ne mogu da pozovem ostale kandidate,jer ih jednostavno ne poznajem.Jedini sam koji polaze za kamion,a mnogo ih je za B,ali ja nemam veze sa njima.
Kao sto rekoh,neka mi neko kaze mesto i vreme i dolazim.
Nikola Tomic
Student Beogradske poslovne skole i vozac teretnog vozila koji je ostao bez posla jer nije dobio dozvolu C kategorije na vreme.


struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #156 poslato: Decembar 02, 2013, 09:11:00 pre podne »
Kolege,
slažete li se da kolega "Razočarani" prošeta peške kroz kružni tok saobraćaja,da bi bio u skladu člana 47?

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #157 poslato: Decembar 02, 2013, 09:54:00 pre podne »
Takva oitanja su u proslosti bila vrednovana sa tri boda. Ali, to je samo papir. A za ne postovanje pravila smo rusili. Imate pravo kolega. Zivot je nesto sasvim drugo. Kada moze presretac sa stotkom preko crvenog, sto ne bih i ja peske?
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2013, 09:58:04 pre podne razocarani »

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #158 poslato: Decembar 03, 2013, 03:14:44 posle podne »
sad mi tek nista nioje jasno,najstrucniji medju vama ,vodja,sekretar ,dobio dozvolu za rad i evo ga sad vodi strajk???? zacuuudjen sam eto.okrenuo se covek na stranu instruktora i autoskola.pohvale.
malo su nas bombardovali..maloo

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #159 poslato: Decembar 03, 2013, 04:26:10 posle podne »
Protest auto-škola najverovatnije bez rezultata

 ponedeljak, 02 decembar 2013 15:08


Današnji protest auto-škola okupljenih u Zajednicu auto-škola Srbije , povodom uslova za preregistraciju neće ništa promeniti smatraju u auto-školama u Novom Pazaru.

Bilo kakav ustupak bio bi nepravda prema školama koje su ispunile sve uslove i već rade.

Današnji protest auto-škola u Beogradu u organizaciji Privredbe komore i Zajednice auto-škola Srbije neće doneti ublažavanje uslova i odlaganje primene Zakona kada je u pitanju preregistracija, smtraju u auto-školama u Novom Pazaru. Desetak auto-škola iz Novog Pazara učalnjeno je  u Zajednicu auto-škola Srbije ali nije aktivno na današnjem protestu.

Kada su uslovi u pitanju auto-škole tek sada imaju puno primedaba mada je zakon donet odavno i određen je razuman rok za njegovu primenu. sekretar Zajednice auto-škola Srbije rekao je u najavi protesta za Regionalnu televiziju da se škole bune jer je zaboravljen kvalitet obuke na uštrb nemogućih činovničkih uslova za rad škola.

Današnji protest auto-škola neće najverovatnije promeniti ništa, a sve drugačije bilo bi nepravedno prema onima koji su ispunili zahtevane uslove i već rade.

Loki

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #160 poslato: Decembar 03, 2013, 05:04:15 posle podne »
bravo arilje

Loki

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #161 poslato: Decembar 03, 2013, 05:28:34 posle podne »
POMOC POMOC POMOC IMAM 2 FIJATA PUNTA KOJI SU BILI VAN (TERETNI) ALI SU JOS PRE 2 GOD.ATESTIRANI I VODE SE NA AUTO SKOLU SADA MI TRAZE NEKO UVERENJE OD PROIZVODJACA DA SU MOGLA DA SE PREPRAVE NA PUTNICKA A OVI U FIJATU U KG MI TO NE DAJU  DALI IMA NEKO DA ZNA KAKO TO DA RESIM HICA MI JE ZBOG OVIH U MUPU

Zemlja Surabija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #162 poslato: Decembar 03, 2013, 06:17:44 posle podne »
Razočarani, jesi li bio danas na protestu? Danas smo pokazali zajedništvo, organizovanost i naravno malo uzdrmali Beograd. Svaka čast svim ljudima koji su bili tamo! RESPECT

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #163 poslato: Decembar 03, 2013, 06:52:43 posle podne »
vidio sam vas na tv, nazalost novaca za bacanje nemam, jos nisam dobio januarsku platu, ni drva nema, pa sam ostao na jaslama roditelja.... ali cinimi se da je i navak u nedelju ocrnio nas, i general Simic, zaslepeo me tv od silnih cinova danas u 16-00 na b92 davao neke izjave.... jedino se rtv vojvodina pozabavila sa nama i direktno ukljucila Rasetu. sto ne pitas novopazarce, sto se ogradjuju od strajka... ili apatinus2 za komentar? ni meni nije jasno, dok su drugi kukali, i kanda bili u pravu, prvi su rekli da je ovo dobro... pitaj i one sta ce na sve ove agencije komore, zajednice i asocijacija vozaca instruktora? itd.itd.... a, kada bi pitao nase saobracajce, tek onda bi video da nema sale.... za L table prijava, ako nije kandidat u autu... ili nema lekarsko, iako ima dozvolu...  a, vama svima svaka cast....

a, nasao sam, general Simic i Bane se ogradjuju....

Protest vlasnika auto-škola u centru Beograda
BEOGRAD - Vlasnici auto-škola iz mnogih gradova u Srbiji protestovali su danas vozeći svoje automobile centralnim ulicama Beograda i zahtevajući promenu propisa koji regulišu rad auto škola. Načelnik Saobraćajne policije Dragiša Simić izjavio je da je protestna vožnja centrom Beograda bila neosnovana jer je MUP prihvatio njihove predloge i izmenio pravilnik da bi škole mogle da rade. Načelnik Odeljenja za inspekcijske poslove Branimir Pejović je istakao da školama niko nije blokirao rad već je reč o primeni zakona.

Kroz centar Beograda, uz zvuke sirena i uključene migavce, prošla je duga kolona automobila auto-škola iz Beograda, Novog Sada i mnogih drugih gradova u Srbiji.

Tanjug (Sava Radovanović, Zoran Žestić)

Njihovi automobili oblepljeni su transparentima kojima se traži poštovanje ustavnog prava na rad i promena propisa koji regulišu rad auto-škola.

Zbog protestne kolone, saobraćaj u centralnim beogradskim ulicama je donekle usporen.

Privatne auto-škole tvrde da su novi propisi u toj oblasti "nerealni i neracionalni" i da većina njih ne može da ih ispuni, zbog čega ne ispunjavaju uslove za dobijanje dozvole za rad.

Privredna komora auto-škola Srbije navodi da je zbog nedobijanja novih dozvola za rad oko 900 auto škola u Srbiji zatvoreno od 26. oktobra, čime je prekinuta obuka oko 50.000 vozača.

Novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja propisano je, između ostalog, da svaka auto-škola mora da ima poligon dugačak 51, a širok sedam metara koji bi, prema navodima udruženja auto-škola, koštao više od 100.000 evra, kao i prostorije od najmanje 25 kvadratnih metara i 17 vozila u svom vlasništvu.

Simić: Protest auto-škola neosnovan

Načelnik Saobraćajne policije Dragiša Simić izjavio je da je današnja protestna vožnja auto-škola centrom Beograda bila neosnovana jer je MUP prihvatio njihove predloge i izmenio pravilnik da bi škole mogle da rade.

"Sve što su tražili, ispunili smo, a neko pokušava da izvrdae zakon. Zakon mora da se poštuje, ovo je pravna država i niko ne može da blokira grad ili ulicu", rekao je Simić na konferenciji za novinare.

On je kazao da MUP ne sprečava rad škola i da ih je 60 dobilo dozvole za rad, a više od 400 podnelo zahteve od kojih je polovina obrađena.

Simić je podsetio da je Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima donet 2009. godine i od tada su auto-škole znale koje uslove treba da ispune.

"Auto-škole koje žele ozbiljno da se bave poslom, koje žele ozbiljno da obučavaju kandidate, podnele su zahteve, i rade", rekao je Simić.

On je kazao da neće dozvoliti da se auto-škole "otvaraju po podrumima i šupama".

"Neću dozvoliti da se svako bavi obučavanjem kandidata i da deca neobučena za vožnju izlaze u saobraćaj izazivaju nesreće i ginu", rekao je Simić.

Pejović: Školama nije blokiran rad, već je reč o primeni zakona.

Načelnik Odeljenja za inspekcijske poslove Branimir Pejović je istakao da školama niko nije blokirao rad već je reč o primeni zakona.

"Sve izmene pravilnika su izvršene u skladu sa zahtevom zajednice auto-škola, koja nam je uputila dopis juna ove godine, a u kojem se traži šta je potrebno izmeniti u pravilnicima da bi auto-škole mogle da ispune propisane uslove. Mi smo te zahteve u izmenjenim pravilnicima ispunili", rekao je Pejović.

On je negirao da je najmanji broj vozila koje auto-škole moraju da imaju da bi mogle da obučavaju vozače 17, i dodao da najveći broj auto-škola koje su dobile dozvole za obučavanje kandidata ima po tri.

"Trenutno stanje u oblasti osposobljavanja kandidata za vozače je posledica opstruktivnog ponašanja auto-škola koje žele da zadrže trenutno stanje, a to je da najveći broj škola egzistira zahvaljujući loše obučenim kandidatima", rekao je Pejović.

On je kazao da u proseku od jednog kandidata auto-škola može zaraditi do 800 evra, te se i protest škola zasniva na interesu da eksploatišu loše obučene kandidate.

« Poslednja izmena: Decembar 03, 2013, 07:17:13 posle podne razocarani »

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #164 poslato: Decembar 03, 2013, 07:09:56 posle podne »
Nisam video Dzelata na skupu jesi tu negde???