Autor Tema: Inicijativa za štrajk  (Pročitano 130890 puta)

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #90 poslato: Novembar 01, 2013, 08:35:13 posle podne »
Molim drage kolege, da li ima neko saznanja o sastanku koji je imala PKAS. Da li ima nekih zakljucaka sa tog sastanka? Sta se desilo na sastanku u Privrednoj Komori? Da li ima neko i te informacije?
Hajde da se probamo da organizujemo sami, da se pregrupisemo, da vidimo koliko nas stvarno ima nezadovoljnih. Mozda bi bila dobra ideja da neko sada napravi na brzinu grupu na fejsbuku.  Naprimer naziv " Auto Skole za strajk" ili nesto slicno. Imali bi bolju komunikaciju i lakse i brze bi donosili odluke. Lakse bi se organizovali, prikupili dobre ideje. Ponavljam, ako niko ne zeli da bude vodja ja cu se prihvatiti toga ali moram da imam i pomoc od svih kolega. Dobar sam u tome da im jasno i glasno kazem sta ne zelimo i sta moraju da menjaju. Nadam se da nas ima puno, da kolege koje govore da nas je malo nisu u pravu. Uvek postujem stav vecine, pogotovo starije kolege. Ako smo mi stvarno samo manjina, ako nas je stvarno nekoliko onda nema sta da trazimo. Ako smo vecina i ako nas ima mnogo nezadovoljnih onda stvarno treba preduzeti korake.
Hajde neka neko na brzinu veceras napravi Grupu na fejsbuku i da se naredni dan dva vidi koliko nas je.
Ovaj zakon ima i dobrih stvari i to treba zadrzati. Potrebno ga je samo prilagoditi realnom vremenu i stanju drzave u kojoj se nalazimo.
Pod hitno izbaciti audio -video nadzor, smernice, obavezne prijave mup-y o terminima drzanja teorije, broju instruktora, poligon, papirologiju, tahografe.
Trebalo bi se dosta savetovati i sa starijim kolegama koje imaju neprocenjivo iskustvo.
Najvise me boli to sto starije kolege sa 30 godina staza koje su prosli i sito i reseto sada ostaju bez posla.
LJUDI,STARIJE KOLEGE, NAJBOLJI  INSTRUKTORI OSTAJU BEZ POSLA.
NAJBOLJI LJUDI IZ STRUKE SU SAD NA ULICI
U mom gradu preko 20 instruktora kojih ja poznajem i od kojih sam ucio ovaj posao sada ne rade.


deboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #91 poslato: Novembar 01, 2013, 08:37:08 posle podne »
dolazim na strajk ili protest kako god da ga zovu.obavestavam sve kolege da ce od ponedeljka ujutro na radiju b 92 Darko i Marko u emisiji razgibavanje ,ja bih rekao zajebavanje,pricati kroz salu o nasoj situaciji,prozivace malo Pejovica,a vi slusajte i javljajte predloge,sugestije za sledeci dan.isto pozivam kolege da na dan protesta svi koji su zdravi i sposobni odemo organizovano do zavoda za transfuziju i damo krv pod sloganom-OVI HOCE DA NAM JE PIJU AL MI NE DAMO-DACEMO JE DRUGIMA.

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #92 poslato: Novembar 01, 2013, 08:39:32 posle podne »
Napravicu ja stranicu na fb za pola sata pa vam pisem ovde

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #93 poslato: Novembar 01, 2013, 08:42:05 posle podne »
Svaka cast. Sad cemo videti realno koliko nas ima.
Mislim da je ovo dobar korak.
Lakse cemo se organizovati.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #94 poslato: Novembar 01, 2013, 08:44:59 posle podne »
ovo me podsetilo napromenu zakona ,popravljanje zakona i na kraju njegovo uvodjenje




http://www.youtube.com/watch?v=MZ7fs8jO-q0
malo su nas bombardovali..maloo

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #95 poslato: Novembar 01, 2013, 08:51:06 posle podne »
 :)

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #96 poslato: Novembar 01, 2013, 09:04:16 posle podne »
Napravljena je grupa na fb pod nazivom Auto skole za strajk

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #97 poslato: Novembar 01, 2013, 09:16:26 posle podne »
super

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #98 poslato: Novembar 01, 2013, 09:17:59 posle podne »
Vidiš kako može korisno da se piše :)
Samo treba malo promeniti način izražavanja.

Radio emisija bice ok. Ideja sa davanjem krvi zanimljiva. Možda bi deboj trebao da promeni nick u Del Boy :)

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #99 poslato: Novembar 02, 2013, 08:38:17 pre podne »
ja sam bio na sastanku i mogu da vam kazem je sve uradjeno sto je u nasoj moci. ja nisam u glavnom odboru ali idem redovno na sastanke (pratim,informisem se). Na sastanku je bio i predstavnik samostalnog sindikata taxista i dao uveravanja da 2700 taxista podrzavaju nasu borbu i kad i h pozovemo na proteste, rado ce se odazvati. bio je i Jezdimirovic Milenko, zao mi je sto nismo reagovali kad je napadao ZASS I PKASS iskreno covek toliko tiho govori da sam se trudio da cujem ali ga nisam razumeo. kao i vecina tamo. tako da sam imao utisak da je to nesto njihovo licno. A taj Jezdimirovic je predo zahtev pre god. dana..i neko rece da suruje sa banetom. ??? s druge strane Milenko Kuljic kad je god govorio , dobijao je velike aplauze..  No bice kako ce biti, poslali smo im zahtev da se izjasne do sl.petka a onda verovatno zakazujemo velike proteste ispred vlade za ponedeljak. Kako stvari stoje trebalo bi cudo da se desi da pristanu na izmenu clana 351.

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #100 poslato: Novembar 02, 2013, 08:55:27 pre podne »
Hvala na informaciji.


Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #101 poslato: Novembar 02, 2013, 06:00:44 posle podne »
Zatisje pred buru ,)

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #102 poslato: Novembar 06, 2013, 09:16:18 posle podne »
Ova agonija se nastavlja, a mi smo se preplasili. Strah nas je sopstvene senke.
Neka, treba da nas resetaju, treba jos vise da se izivljavaju nad nama, zato sto smo im mi to dozvolili i sto im dozvoljavamo.


monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #103 poslato: Novembar 06, 2013, 09:42:23 posle podne »
Prestanite da kukate i kukumacete dok je bilo POSLA niko nije bio na forumu grabio se BRZI KES i svi cutali i smeskali se ili se naguzite pa da vas guze ili zatvorite skole i upisite kurs konobara zidara opticara keramicara limara molera Zanati su sad cenjeni  Tako da su velike ribe progutale male i nemojte misliti da ce i Velike ribe dugo da plivaju, dece je sve manje i kandidata ce biti jos manje a ljudi ostaju bez posla  a guzve su sad bile i NIKAD vise u istoriji to je realna slika SRBIJE i njene buducnosti A vi sei daljenadajte.........

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #104 poslato: Novembar 09, 2013, 09:47:17 posle podne »
Sutra ce opet neko od nasih da izadje sa saopstenjem, u smisli, jos se nismo nista dogovorili, jos cemo da se dogovaramo, cekamo da nam odgovore jedni, cekamo da nam odgovore drugi, nase ostavke nisu prihvacene, a MUP ne dozvojava skolama da rade zbog loseg natpisa na kancelariji, nedovoljne dimenzije skolske table, predavac nije izneo predavanje u odradjenom roku, neispravan natpis na vozilu, neodgovarajuci posteri u ucionici itd.
Dokle ste nas doveli. I dalje je moj stav SVI OSTAVKE iz PKAS. Vi ste dobri da sa MUP pijete kafice i donosite odluke preko telefona. Vi ste njihove sluge i poltroni. Cast izuzecima.
Moje misljenje ( ne kazem da je tacno ) je da za sve sto nam se desava je kriva PKAS. Vi ste dozvolili da instruktori idu na ulicu, vi ste ugasili auto skole, vi ste krivi sto sad gotovo ni jedna skola u Srbiji ne radi. Krivi ste sto ste nesposobni ( po meni ) da uradite ista u korist auto skoli i instruktora. U celoj ovoj prici ste gledali svoju korist, umesto da ste se borili za auto skole.
Sto nam niste rekli odmah da gasite gotovo sve skole u Srbiji, da gotovo sve instruktore ostavljate bez posla? Da li bi onda dobili nase poverenje?
Ne zelim da mi neko nesto zameri ili da se ljuti na mene, ovo je samo moj stav, izdvoljeni, i mozda sam samo ja nezadovoljan. Ovo je moj nacin da se izrazim, iznesem svolje misljenje i svoje nezadovoljstvo.
Ako se je neko nasao uvredjenim, ja se izvinjamam, nista licno nije u pitanju.
Misljenja sam da je jedino resenje STRAJK i PROTESTI