Autor Tema: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!  (Pročitano 38921 puta)

777

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« poslato: Januar 14, 2011, 11:37:06 posle podne »
Predlog je nadam se jasan, :)

Pozvati sto vise instruktora, vlasnika, kandidata, i sve koji su zainteresovani, jer iako reče neko da forum nije mesto gde se ove stvari komentarrišu dok ne saznam gde je to mesto, ovde ću reći probleme na koje nailazim u svom radu ... a ko je zainteresovan neka čita...
naravno poželjni su novinari, advokati, sve ostale struke a takodje i provokatori, manipulatori itd...tj svi koji imaju  nesto da kazu ili pitaju vezano za obuku vožnje...
a ima puno zanimljivosti !

Pozdrav!

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2011, 12:20:49 pre podne »
ludila koliko hoces.i ja lud evo brojim rupe po putevima u mom gradu..i mislim se nekog tuziti i traziti odstetu.platio sam putarinu a nema puteva.nekad i to malo se nevidi od blata.
eto recimo.

malo su nas bombardovali..maloo

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2011, 10:35:48 posle podne »
Pravi naslov za temu: LUDILO!!!  pa makar i na forumu. Rupe na putevima nemaju veze sa auto školama pa predlažem da se držimo struke.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2011, 10:57:16 posle podne »
rupe na putevima..,u pravu si..nemaju veze sa auto skolama.
malo su nas bombardovali..maloo

cakani

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2011, 09:30:55 posle podne »
Ko da stane na put? Hocu JA... mozda i VI ali da li je to dovoljno!? DAJTE NAM ZAKON, ALI PRAVI ZAKON prilagodjen nasim uslovima zivota!!!!! Nije vozilo koje koristi neka auto skola krivo za neku, nazalost, kobnu saobracajnu nesrecu proizvedenu od strane mladih ili starijih vozaca, krivac je onaj koji ne sprovodi zakon kada kontrolise vozace (mozda,tatine ili mamine sinove i cerke, ili mozda bas mamu i tatu). Ne verujem da bilo koji instruktor voznje uci kandidata da prolazi kroz crveno svetlo na semaforu ili ti da ga uci da prekoracuje brzinu, mozda i da pije ili da se drogira za volanom...Ehej pa auto skole i instruktori to ne rade, no to nije bas poenta!!!! Ima stvari koje su ok, i treba da se promene, ali ono sto se PRICA(posto jos neznamo krajnju verziju pravilnika) vise nije stvar kvalitetnije obuke i bezbednosti saobracaja, nego cisto uzimanje novca narodu(o kaznenim odredbama necu ni da govorim). Mnogi ljudi ce ostati bez posla, a mnogi gradovi bez mogusnosti da odrzavaju polaganja.... Ljudi ovo je evropski pravilnik, ali mi jos uvek zivimo u Srbiji, gde je prosecna plata u prosloj godini bila 33463 dinara (oko 318 eura) MOLIM VAS, nije Srbija samo ona 4-5 grada u kojima se to moze izvesti.....
Voleo bih, ako nista drugo, da se nadlezni makar organizuju i uproste svoja uputstva i ostale akte ako to zele, jer mi se cini da od stajanja na putu za LUDILO, nema nista.
Inace, tema je vrlo dobra.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2011, 01:36:39 posle podne »
slažem se,veći problem od zakona je sprovođenje zakona.. i to od strane nadležnih organa.. svedoci smo da ni stari pravilnik,koji još važi, nije primenjivan u praksi naročito na ispitima.. na naše primedbe da kriterijum nije u skladu sa pravilnikom,od kolega ispitivača iz PU dobijali smo odgovore poput:"taj pravilnik je zastareo..; pisan je pre 30 godina..;..." a dobro znamo i mi i oni da nije stavljen van snage. čak smo jednom dobili odgovor,citiram:"piše nešto i na tarabi pa nije". šta reći kad policajac za važeći pravilnik tako nešto izjavi..? a kad centar za obuku ne primeni pravilnik,onda se piše prijava po tom istom pravilniku starom 30 godina.. znam da će sad kolege reći da se to može srediti,da im se treba suprotstaviti,itd.. ali meni lično smeta što taj problem uopšte postoji.. a ovaj novi zakon može da se svede na dva osnovna člana,i to: "član 1.policija je uvek u pravu; član 2.ukoliko policija nije u pravu,primenjuje se član 1." takve zakone nismo imali ni u vreme komunizma.. npr. po starom zakonu,ispitnu komisiju čine tri člana i odluku donose glasanjem,a po novom dva i dovoljno je mišljenje jednog člana da bi rezultat ispita bio negativan.. gde je veći stepen demokratije? po tome,treba izbaciti i drugog člana,dovoljan je samo jedan. ja lično mislim da bi najpravednije bilo da komisiju i dalje čine tri člana,jedan iz centra za obuku,drugi iz PU,a treći iz nekog nezavisnog tela,npr.iz agencije za bezbednost ili iz prosvete.. ali koga još interesuje mišljenje nas,nosioca ovog posla? ionako nas niko ništa nije ni pitao kad su krojili sve ovo. tako da,drage kolege,kraj ludilu može da se nazire onog momenta kad vidite da policajci vežu pojaseve kad voze..

777

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2011, 07:25:45 posle podne »
Sta reći!
Ako sam dobro razumeo razgovor u današnjoj emisiji sat(23.01.2011), poenta je kako reče prvi sagovornik na početku da se -Ne poremeti osećej pravednosti kod naroda-dobro je sto postoji takva težnja, odlično, slažem se ali, nemože nepravedna činjenica biti pravedna, samo zato sto smo rekli neku lepu razumnu rečenicu a netačno je u praksi, a  videlo se iz daljeg toka da kontradiktornosti oko primene proistekle iz novih pravilnika i te kako postoje!

Drugo sto bih hteo da kažem je da nisam nažalost gledao gospodina Rašetu na Avali i neznam sta je rekao kao i sta je bilo na nekom sastanku taj dan, ali ako hoćete da Vas neko važan predstavlja  kao predstavnik zajednice, morate gospodine Rašeta imati više sluha u izboru potencijalnih predstavnika koji Vas ili sve nas predstavljaju. Tu mislim na drugog sagovornika koji se nije snasao a očigledno nije ni u mogućnosti da odgovori na postavljena pitanja  a bio je u današnjoj emisji Sat.   
Samo malo više razumne ozbiljnosti na korist svih zainteresovanih u ovom procesu obuke vožnje, tu bukvalno mislim na sve!
Hvala!

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2011, 09:24:37 posle podne »
Tako je treba reći kako nas instruktore maltretiraju i plaćaju, ali i objasniti tom narodu koji polaže kako stoje stvari, kakav je ovo posao, nimalo lak i sladak, uz stalni  pritisak i tenziju, ali najmanje od posla i vožnje, već od mnogo drugih faktora i treba kvalitetno raditi, kako? Čuj 120 dinara čas strašno i sramota!

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2011, 12:06:50 pre podne »
Да у праву сте.

Нисам гледао емисију у време емитовања, али сам из телефонских позива које сам добијао у току и после емисије схватио да нешто није било у реду.
Вечерас сам на САЈТУ РТСа детаљно прегледао емисију и заиста морао да закључим да циљ емисије није постигнут.
Циљ је требао да буде да се тачно утврди кривац за новонастало стање и да се утврди могућност да се то безболније реши него како се решило.
У припреми емисије Мирко Алвировић није испоштовао договор, а то је да ако већ неће да и ја будем гост у емисији да онда поставимо Пејовићу снимљена питања. Он је чак послао ТВ екипу на наш састанак у десетки плус кја је и снимила питања која су требала да наведу Пејовића да да праве одговоре.
Незнам како је дошло до тога да Спасоје буде гост у емисији иако је Мирко знао да сам и ја у Београду. Спасоје је отишао у НАВАК да се као сниме само још нека питања.
Да смо знали за то, сигурно Спасоје неби добио одобрење да иде у емисију у име Заједнице, јер имамо лоше искуство са САТ емисијама.
Он је изузетно поштен момак, али се очигледно није добро снашао, те није истакао оно што је битно. а то је:

-за све је крив МУП, јер није испоштовао своје упутство из 2009 године којим су сторниране одредбе Закона (Замислите Упутство јаче од Закона) све док се не донесу подзаконска акта из области обуке возача.
-за све је крив МУП, јер када су видели да су погрешили утврдили су за ко зна који ДАН Д  14 јануар, а то је могао да будем и ДАН КАДА СТУПЕ НА СНАГУ ОСТАЛИ ПРАВИЛНИЦИ и тада неби било ових проблема.

Очигледно чак нису ни вешти да исправе своје грешке , па иду из једне грешке у још веће. У ТВ емисији на Авали сам децидирано ово и рекао.



cakani

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2011, 12:55:47 pre podne »
NEMA VEZE SA SKORIJIM ODGOVORIMA!

Ne bih da otvaram novu temu, cisto me zanima gde sada instruktori overavaju instruktorske dozvole, kao i gde mogu oni koji su zavrsili V stepen za vozaca instruktora u 2011-oj godini podnetio zahtev za izdavanje istih?

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2011, 02:50:11 pre podne »
Mislim da nije u redu napadati Petra.Naime On se ipak po meni najviše zalaže za sve nas i pokušava da ovu oblast dovede u kakav-takav red.Mi ostali u glavnom ćaskamo na forumu ili po nekim kuloarima ali se retko odlučujemo da nešto javno i kažemo.Više jedinstva bi nam svakako pomoglo u daljem radu,a nebi bilo zgoreg i kada bi smo se  Mi ostali makar usvojim sredinama angažovali.
Pozdrav svima.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2011, 06:49:57 pre podne »
За инструкторске дозволе сам већ једном јавио.
МУП је схватио да несме бити празнина, те је свим СУПовима јавио да до даљњег све иде по старом. Значи све се ради у МУПу.

sasa69

  • Gost
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2011, 07:08:29 posle podne »
posle duzeg vremena odsustva evo mene opet,

kada pitas postupajuceg inspektora kako i sta?
On nema pojma,
za par nedelja kada dodje u kontrolu sve zna, a da kazni to po najbolje....
kada mu spomenes, brate pa to nisi reko, ja te pitao, e jebiga, sada sam skinuo sa interneta i spremaj gace na reseto....
a da ga nisam pitao niti bi znao, niti bi se potrudio da nadje,
to it je.
A ovo po novom je ludilo samo po sebi. citaj kako je napisano, ja cu dodji da kaznjavam po uputstvu ilipo nahodjenju, pa ti vidi i do 1miliona............
samo kada bi ja mogao posle njega u kontrolu, znaci ono sto je pregledao i da ne kazne auto skolu ili instruktora nego njega licno, jao njemu, on nikada nije radio ovo pa ne zna. da zna jos bi se losije proveli.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2011, 09:34:23 posle podne »
ja sam nekoliko puta pronašao nepravilnosti u radu nadležnog inspektora.. konkretno,u potvrdi o korišćenju L tablice za A kategoriju koju on izdaje kandidatu.. mogao sam kopirati potvrdu,napisati prijavu i predati sudiji za prekršaje.. zašto da ne ?  ;D

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2011, 09:37:33 posle podne »
E ovo je dobro pitanje, nije mi jasna kolega ta komunikacija sa mup-om i zasto to nije na zvaničnoj osnovi već kroz usmeno odobravanje ili zabranu od strane inspektora.
Pročitao sam da postoje i usmeni dogovori sa zvaničnih sastanaka sa pretstavnicima auto skola mislim da je to Rašeta negde napiso, pa zamislite komentar dosli novi ljudi ili inspektori i oni nepostuju neki tamo dogovor, kakvog li čuda!