Autor Tema: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija  (Pročitano 38559 puta)

cikin

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« poslato: Januar 15, 2011, 04:14:19 posle podne »
Od 27.09.2010 god sam punoletan,21.12.2010 god. sam polozio za B i C kategoriju,idobio vozacku dozvolu sa te dve kategorije.12.01.2011 godine sam polzio i za E kategoriju.Kada sam otisao da mi upusu E kategoriju 13.01.2011 god. rekli su mi da nemoze.Trazili su da vadim novu i rekli su mi da sada gubim i postojecu C,odnosno dobijam samo C1, i mozda C1E.Staru dozvolu nisam vratio,gde mi je priznata C kategorija,i sta sada da radim i da li ce mi upisati uopste nesto !? :DDD ;D
Na primer :
Da sam polozio pre Nove Godine i upisao " E " kategoriju (kao sto su neki ljudi uradili,koji nemaju 21 godinu), sada bi imao sve 3 kategorije, i menjao bih dozvolu tek za 3 godine.DA li je to moguce i pravedno u ovom sistemu ?
« Poslednja izmena: Januar 15, 2011, 04:20:36 posle podne cikin »
Cikin

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2011, 12:10:34 pre podne »
da,ovo je zanimljivo.trebali bi da ti upisu e uz b kategoriju..mozda ha?nisma siguran.ali ovo je zanimljiva situacija.
malo su nas bombardovali..maloo

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2011, 10:02:18 posle podne »
sačuvaj uverenje o položenoj E kat i sačekaj malo,verovatno će se to uskoro definisati.. po ovom uputstvu koje smo dobili,moraćeš čekati da navršiš 21 godinu.. :-\ a vozačku im ne daj da ti ne ograniče kategoriju. kod njih je haos,ne znaju ni oni gde udaraju..

cakani

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2011, 10:20:20 posle podne »
I mi u auto skoli imamo slicnu situaciju, kod nas je decak sa 18 godina polozio za "e" pre nove godine i jos uvek nije preuzeo uverenje, sta ce biti epilog zavisi od toga gde ce se rasulo iz Sup-a prosuti. Mislim da je pametnije sacekati jos koji dan.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2011, 09:29:53 posle podne »
Види види, нисам ни приметио нову рубрику.

Теби ће признати нову Ц1Е. Категорију, јер имаш 18 година и Ц категорију. Не могу ти поништити Ц категорију.
Са уверењем да си положио Е категорију даље ћеш чекати 21 годину да би добио ЦЕ категорију.
Ако буде других мишљења јави се директно мени.
Рашета.

cikin

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2011, 12:24:01 pre podne »
Bio sam prekljuce kod njih ponovo, jer im komp nije prihvatio potpis, pa sam morao da se potpisujem ponovo (zbog te vozacke) (nista bitno). Ali ujedno kad sam to zavrsio pitao sam da mi procitaju kategorije koje cu dobiti i tu si potpuno u pravu. Imacu B1, B, BE, C1, C i C1E (I one za traktor i motokultivator ili sta se jos dobija sa B, msm i za motor..). Jedino sto necu moci dobiti sada je ta CE. Msm da taj dan kada sam ja bio tamo nisu bili dovoljno upuceni u taj novi zakon, i vrv mi nisu obj lepo, ali i ovako nije lose ispalo. Medjutim razlika od (famoznih) 12 dana. Kasnije ispada i razlika od 3 god, koje cu da cekam da bi mi upisali to. Meni trenutno to nije neophodno, ali mi iskreno malo ide na zivce. Da sam polozio pre nove, ne bi se ovoliko opterecivao oko toga..  ;D

p.s. I da, 23.12 sam platio sve one takse i to da bi dobio vozacku. A posle 20ak dana sam ponovo placao, da bi dobio novu vozacku, sa pola kategorije vise.. Sto je malo bzv..
Cikin

Pretor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2011, 08:33:46 posle podne »
Види види, нисам ни приметио нову рубрику.

Теби ће признати нову Ц1Е. Категорију, јер имаш 18 година и Ц категорију. Не могу ти поништити Ц категорију.
Са уверењем да си положио Е категорију даље ћеш чекати 21 годину да би добио ЦЕ категорију.
Ако буде других мишљења јави се директно мени.
Рашета.

Petre, bio bih veoma zahvalan ukoliko biste mi Vi ili drugi upućeniji članovi, pojasnili sledeću situaciju. Evo o čemu se radi: Imam 38.godina i važeću vozačku dozvolu (staru) do 2016.god.
Položio sam za C kategoriju, pa obzirom da ispunjavam uslove, prijavio sam se na obuku i za "E" i "D" do 14. januara, po starom programu (bar su mi tako rekli u AŠ).  Ukoliko položim u toku februara ili marta ove kategorije, da li će mi u MUP upisati ove kategorije u "staru vozačku dozvolu" ili će mi samo izdati potvrdu, a tražiti da izvadim novu-biometrijsku dozvolu...i u kom roku? Da li ću tada imati sve kategorije? Ukoliko je to nije slučaj, koje će mi kategorije biti upisane i po kom Pravilniku? Da li sam obavezan da za svaku promenu vadim "novu "dozvolu??

Unapred se zahvaljujem na svakom savetu.

Dragan M.
« Poslednja izmena: Januar 24, 2011, 08:36:44 posle podne Pretor »

Pretor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #7 poslato: Januar 26, 2011, 08:04:10 posle podne »
Poštovana gospodo, drugari...pošto izgleda nije niko video moj prehodni dopis (pitanje), potaviću ga ponovo.Dakle, bio bih veoma zahvalan ukoliko biste mi (Petar ili drugi upućeniji članovi), pojasnili sledeću situaciju. Evo o čemu se radi:

Imam 38.godina i važeću vozačku dozvolu (staru) do 2016.god.
Položio sam za C kategoriju, pa obzirom da ispunjavam uslove, prijavio sam se na obuku i za "E" i "D" do 14. januara, po starom programu (bar su mi tako rekli u AŠ).  Ukoliko položim u toku februara ili marta ove kategorije, da li će mi u MUP upisati ove kategorije u "staru vozačku dozvolu" ili će mi samo izdati potvrdu, a tražiti da izvadim novu-biometrijsku dozvolu...i u kom roku? Da li ću tada imati sve kategorije? Ukoliko to nije slučaj, koje će mi kategorije biti upisane i po kom Pravilniku? Da li sam obavezan da za svaku promenu podataka, vadim "novu "dozvolu??
Napominjem da mi je ovo veoma važno, jer nameravam da, već na proleće, konkurišem za novi posao, pa mi je važno da znam na čemu sam, odnosno šta ću imati u rukama (dozvoli).

Unapred se zahvaljujem na svakom savetu.

Dragan M.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #8 poslato: Januar 26, 2011, 08:24:32 posle podne »
Пошто имаш Ц моћи ћеш да полажеш за Е и то ће ти се уписати у дозволу, вероватно у стару, пошто она мора да се замени до мислим 2014 године.

За Д је проблем, јер ниси написао када си положио Ц категорију.
Ако имаш две године Ц категорију моћи ћеш да полажеш за Д и такође ће ти се уписати у дозволу.
Ако немађш Ц категорију две године, полагаћеш и чекати док не напуниш Ц категторију две године.
Рашета.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #9 poslato: Januar 26, 2011, 08:30:00 posle podne »
polagace D i?cekace dve godine ?ili cekace dve godine pa ce polagati  za D? nejasno.
prijatelju raseta..
malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2011, 10:45:20 posle podne »
Е мој апатинус 2. Не пратиш добро. Видиш да је човек уписао пре 14 јануара. Значи обавезно ће полагати, па ће онда или чекати или не.


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2011, 08:54:51 pre podne »
sad je jasnije.


malo su nas bombardovali..maloo

Pretor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2011, 06:16:49 posle podne »
Zahvaljujem se na odgovoru...uzgred bio sam juče u MUP, u Ljermontovoj, i rekli su mi da ne može da se upisuje ništa u staru dozvolu, iako je važeća, zbog stupanja na snagu novog  Pravilnika. Što se tiče D kategorije (nemam staža za C kategoriju 2 godine), nisu mogli da mi odgovore da li je to smetnja za upisivanje kada budem položio. Uglavnom, može se polagati po starom sistemu obuke, ko se prijavio do 14.janura.
E sad, ja sam pogledao Uputstvo od MUP-a http://www.autoskolesrbije.org/documents/Uputstvo%20MUP%202.jpg   , koje stoji i na ovom sajtu, i u njemu nisam video eksplicitno tumačenje oko sticanja D kategorije, u prelaznom režimu, već se samo govori o izdavanju  uverenja o položenom ispitu. Zamolio bih upućenije, ako mogu da mi kažu šta to znači?- da li to znači sticanje D po starom ili samo dobiješ uverenje pa čekaš 2 godine da napuniš staž za C. Šta se u stvari, u mom slučaju, upisuje u novu biometrijsku dozvolu B, C, E, D kao i ranije ili kategorije po novom C1, C, CE, , D1, D, DE itd. po novom sistemu.

Hvala

Dragan M.


Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2011, 09:08:29 posle podne »
Ја сам био јасан.
Пошто немаш Ц категорију две гтодине полагаћеш по старом, добићеш Уверење на Д и чекати док не испуниш услов стажа Ц категорије две године и тада ће ти уписати Д категорију у возачку дозвголу. У нову возачку дозволу се уписују све нове категорије. Прочитај члан 196 Закона који дефинише Шта ће ти се све признати на основу старих категорија.
Рашета.

andreja

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2011, 08:49:53 posle podne »
Pozdrav svima.
Imam veliki problem,pa bih zeleo da se posavetujem,cujem vase misljenje.
Polozio sam 26.11.2010. godine, za kategoriju B,ali zbog odjavljivanja prebivalista,a nakon toga ne prijavljivanja u odredjeno vreme,zbog izvesnih problema,stupio je novi zakon.
Imam staru vozacku dozvolu sa A kategorijom, i moram otici radi upisivanja nove, B kategorije.
Znaci, polozio sam pre Nove godine, po starom zakonu, ali zbog licne karte nisu mi mogli upisati u staru dozvolu polozenu kategoriju B.
Interesuje me sta ce dalje biti,da li cu dobiti novu probnu dozvolu,s obzirom da sam napunio 18 novembra, a vratiti staru, ili ce mi upisati u staru dozvolu...