Autor Tema: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija  (Pročitano 38558 puta)

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #30 poslato: Novembar 16, 2011, 11:53:34 posle podne »
Смешно, али тако је.
Чуди ме да се ниси распитао, па да си мало сачекао.
Рашета.

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #31 poslato: Novembar 17, 2011, 02:18:34 posle podne »
Kako je moguće dobiti C! kada ne postoji pravilnik o obuci niti za polaganje???

Stanko_032

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #32 poslato: Novembar 17, 2011, 07:06:33 posle podne »
Imam staru vozacku dozvolu sa A kategotijom do 125cm jer sam polagao sa 16 god. U mupu su mi rekli da mogu da je zamenim ako hocu i da cu dobiti sve tri A kategorije. I to mi je jasno. Polozio sam i za C kategoriju dirketno jer sam upisao po starom zakonu i  rekli su mi da bez obzira sto sam polagao za C moram da dobijem probnu B na godinu dana. Da li je to tacno?? Nije mi jasno kako mogu da mi daju probnu B kada sam ja obucavao za C i polagao za C direktno.Hvala unapred...

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problemi sa upisivanjem vozackih kategorija
« Odgovor #33 poslato: Novembar 17, 2011, 10:18:22 posle podne »
У Закону је дефинисано да до доношења нових Правилника важе стари.
Пошто је донесен Правилник о возачким дозволама, а затим и неко писмено објашњење ОУПима сви који нису положили по старом до 14 јануара полагаће и даље по сатром, али ће се на њих примењивати одредбе новог Правилника о возачким дозволама који дефинише начин вађења возачких дозвола.
Баш због тог преурањеног Правилника колега који је положио директно за Ц то ће и добити, али све по реду који дефинише овај Правилник. Значи прво Б пробна годину дана, затим Б права, па Ц1 кад напуни 18 година, а затим и Ц када напуни 21 годину. Неће шпоново шполагати као колега тцунами90.
Рашета.