Autor Tema: Problem sa resenjem i DVT?  (Pročitano 4829 puta)

instruktor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Problem sa resenjem i DVT?
« poslato: Februar 25, 2011, 09:41:51 posle podne »
Kolege, otvorio sam auto skolu pre 6 godina, i tada u resenju naveo A,B i C kategorije,tada, kao sto znate, se dozvola za traktor svrstavala u PSP.
Sada, posle 6 godina, nakon promene nekih ljudi koji mi dolaze u kontrolu rada, nakon skorasnje kontrole mi je inspektor saopstio kako ce podneti prijavu jer u resenju nemam navedeno da vrsim obuku za vozaca traktora a vrsio sam obuku i imao sam nekoliko polaganja.Imaju li svi koji su ranije otvorili auto skolu u resenjima navedeno nesto posebno za vozaca traktora, jer tada nije postojala kategorija za vozaca traktora, jer se tada to upisivalo u PSP, a to nije kategorija.Jel imao neko od Vas slicno iskustvo, ili neki predlog???Hvala puno...

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa resenjem i DVT?
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2011, 10:54:39 posle podne »
Mislim da je inspektor malo pozurio sa prijavom, istina je da je izaso novi zakon o saobracaju ali jos NEPOSTOJI NOVI PRAVILNIK O RADU AUTOSKOLA, a to cega nema nemoze se ni primeniti u normalnim i uredjenim pravnim  drzavama,ali kao sto se iz prilozenih diskusija na ovom forumu po raznim temama moze primetiti mi nismo ni normalna ni uredjena pravna drzava.mi izgleda zivimo u feudalnoj drzavi i u njoj mogu vaziti feudalni obicaji gde svaki feudalac u svom feudu radi sta i kako hoce.taj haraclija koji preti prijavom verovatno ima podrsku feudalca (citaj resornog ministra)koji ce uredbom tome dati pravni privid.ipak o ovoj temi verovatno da ce se oglasiti ozbiljnije i sa vise argumenata neko iz rukovodstva zajednice autoskola srbije ili cemo o tome citati i gledati u sat-u.

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa resenjem i DVT?
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2011, 11:43:09 posle podne »
Mi smo oduvek imali rešenje o obuci i polaganju za vozača traktora (VT) kao i odgovarajući plan i program.
Činjenica je da se propisi različito tumače i primenjuju u ,malte ne,svakom gradu.
HAOS - a šta će tek biti???

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa resenjem i DVT?
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2011, 08:39:51 pre podne »
Тумачење је тумачење, а Закон је Закон.

У Закону нису дефинисане возачке дозволе  за трактор и ПСП,јер то нису била моторна возила.
Правилником о условима је дефинисано шта све мора да има ауто школа, па између осталог План и програм за возаче моторних возила и трактор. возила - трактор са прикључним возилом носивости најмање 3 тоне.( може бити и у приватном власништву)

Правилником о настваном плану се дефинше да ће се обука на моторним возилима одвијати теоријски и практично, а за ПСП само теоријски.

 Значи, ако у Захтеву ниси навео да ћеш вршити обуку и полагање испита за тракторе и ПСП ниси ни могао добити такво решење.