Autor Tema: Sta se desava sa pravilnicima  (Pročitano 12576 puta)

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Sta se desava sa pravilnicima
« poslato: Septembar 25, 2011, 06:22:24 posle podne »
kako se forum vratio u funkciju, taman sam se ponadao da cemo imati neke nove informacije u vezi primene novih pravilnika, ali koliko vidim nista od toga  :(
Ovim putem bih taman hteo da pitam gospodina Rasetu, a i ostale ako znaju, da li se zna kada pocinje primena novih pravilnika i da li ce to uopste biti do izbora?? Jer ako ne bude, ja licno mislim da nece biti jos dugo, dugo vremena.
Pozdrav

vladalle

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2011, 12:17:54 pre podne »
          Nemam pouzdanu informaciju sta se desava sa pravilnicima ali ono sto sam cuo u razgovoru sa ljudima iz Sup-a je da je za sada sve u Stand-by tj. u fazi mirovanja . A evo i cuveni Alvirovic vise nema one bombasticne najave u emisijama vezane za novi zakon pa i to valjda nesto govori . Kad sam ga vec spomenuo da kazem i da on po mom skromnom misljenju u najmanju ruku radi u korist drzave a ne vozaca. Jer on nije napravio nijednu emisiju u kojoj bi napravio jednu paralelu izmedju naseg novog zakona i takvog Nemackog ili Austrijskog zakona , da pokaze ljudima koje to mogucnosti i olaksice imaju vozaci na zapadu a koje u Srbiji . Razlog je veoma prost  - rezultati bi bili porazavajuci.
          Ali da ne idem offtopic , mislim da se sa pravilnicima namerno kasni a razlog su predstojeci izbori . S obzirom na planiranu cenu obuke od oko 50 000 dinara to bi izazvalo novo negodovanje naroda kao jos jedan namet i samim tim smanjilo potencijalni priliv glasova.


soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2011, 08:23:10 posle podne »
Da, pretpostavio sam da je to razlog. I ja mislim da se cekaju izbori i da do izbora nece biti nista.
Hvala na odgovoru.
pozdrav

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2011, 03:41:06 posle podne »
Da li će neko posetiti odnosno učestvovati na "STRUČNOM SKUPU" koji se sutra održava u Nišu.
Lično mislim da bi smo se trebali pojaviti???
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2011, 08:24:15 posle podne MTK »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2011, 11:54:40 posle podne »
Правилници су негде у законодавном одбору Владе РС.
Сви правилници који су објављени постављени су на овом сајту.
О стручном скупу у Нишу имате информацију на овом сајту. Неко је желео да се игра именима професора Веселиновића и мене, те нас је ставио као организаторе, али ми нисмо ни КОНСУЛТОВАНИ, а богами ни позвани да дођемо. Наш став имате.
Лично мислим да су теме такве да не треба очекивати нешто ново. Нама је жао што се и даље манипулише нама.
Ми спремамо састанак Главног одбора на коме може да узме учешћа сваки члан ( а и други ). Састанак ће бити одржан 08 октобра, а о месту ћете бити обавештени накнадно.
Рашета.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2011, 08:00:49 pre podne »
Ових дана се очекује давање

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2011, 08:09:44 pre podne »
Неко ми је прогутао неколико реченица.

Ових дана Агенција за безбедност саобраћаја жели да изда НУЛТЕ ЛИЦЕНЦЕ за предаваче.
Желим да од Вас чујем мишљење на питање: ''Ко би требао да добије ове лиценце?''
Питање и проблем је велики, јер би ова лица држала предавања предавачима, испитивачима и инструкторима када они буду добијали своје лиценце.
Петар Рашета, дипл.инг.саобр.
секретар Заједнице ауто школа Србије

Milan-NS

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 02, 2011, 12:05:36 pre podne »
Ko i uvek u Srbiji,verovatno neki dipl veterinar koji je mnogo dobar sa ministrom saobracaja ;))   (mala sala)

vladalle

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2011, 03:00:07 posle podne »
Apsolutno diplomirani saobracajni inzenjeri . . . mada , s obzirom na to da pojedini policijski inspektori uveliko mozda godinu dve unazad zavrsavaju kojekakve privatne vise saobracajne itd nikad se ne zna .:))

sasa69

  • Gost
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2011, 04:31:36 posle podne »
neki zavrsavaju za saobracajne menadzere, ne znam koliko je to u skladu, posto kada zavrse bice saobracajni menadzeri....

Ali mene vise muci sta cekaju toliko da odstampaju nove testove.

ovo je smejurija, polazemo po starom, pa se i ujcenici ponekad zalete u gradu, jer kazu dozvoljeno je 60, ili neke druge situacije.

neko je spominjao da ce od 01.10.2011 godine biti bar novi testovi.  :'(

 :'(

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 16, 2011, 10:25:49 pre podne »
Нису проблем тестови, већ Правилници на основу којих могу да се пишу питања. Они још нису објављени и ко зна када ће. Изгледа се чекају избори.
Ево сада мало озбиљније.
Тестове сачињава МУП. Очигледно је да имају неких проблема. Заједница ауто школа нуди помоћ, јер сматра да се тестови морају правити из Приручника. Заједница је при крају са израдом приручника и сада чека одлуку МУПа да усвоји нашу понуду да им помогнемо у сачињавању питања. Следеће недеље имамо неке разговоре везане за ову нашу понуду.
Видећемо.
Рашета.

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 16, 2011, 05:19:10 posle podne »
neki zavrsavaju za saobracajne menadzere, ne znam koliko je to u skladu, posto kada zavrse bice saobracajni menadzeri....


Veoma dobro pitanje. Voleo bih ovo pitanje da i ja postavim gospodinu Raseti(naravno ako zna). Kako ce se tretirati razni privatni fakulteti koji se zavrsavaju "preko noci". U jednom od prethodnih postova pisao sam o tome. Da li ce ti "menadzeri" moci da budu predavaci ili ne? Ispitivaci?Da li je to regulisano ili ne i na koji nacin??
Hvala

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 16, 2011, 10:13:33 posle podne »
Питање предавача и испитивача ће бити дефинисано у Правилницима који чекају да се објаве.
Ми инсистирамо да Професори који су добили ''НУЛТЕ'' лиценце сачине детаљне критеријуме по којима ће се бирати стручни људи за тзв ''прве лиценце'', тј оне људе који ће вршити унапређење знања за предаваче и испитиваче. Инсистирамо да то буду само они људи који су се доказали у свом раду искључиво у овој струци. Имамо проблем са Агенцијом која је успела да ''прве ''лиценце за предаваче и испитиваче додели лицима којима није вршена провера овог знања. Успели смо да на неки начин извучемо обећање да ће ти људи имати проверу на неком од следећи семинара који ће се организовати за њих.
Морам да напоменем да се тренутно ради о људима који ће вршити унапређење знања лицима који су сакупили 18 негативних поена и изгубили возачку дозволу.
Сада се бојимо да такав начин избораАгенција не примени и по другим, ''нашим'' Правилницима који ће тек изаћи.
Имамо обећање да то неће бити тако, него да ће се избор радити тако да се покрију одређени региони и уз предходно сачињавање критеријума и провере знања.
За предаваче и испитиваче је дефинисан услов у Закону и ту се ништа не може променити. Тумачење око статуса разних школа даће Министарство образовања, али ПОНАВЉАМ, много значајније ће бити да се тим људима изврши провера знања.
Петар Рашета, дипл.инг.саобр.
секретар Заједнице

vladalle

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 17, 2011, 09:43:22 pre podne »
Pa Policijske uprave u svim gradovima sirom Srbije su pune raznih menadzera cije zanimanje nema ama bas nikakve dodirne tacke sa saobracajem ali sta je tu je. Neka su oni zavrsili bilo koji privatan univerzitet pa makar i za pare , ali , neka se svi obavezno podvrgnu proveri znanja .
Najproblematicniji su bas Policajci koji imaju pretenzije da postanu predavaci jer su koliko vidim velike sanse da njima predavanja drzi neki njihov staresina ,e sad , ako im licence budu dodeljivali na isti nacin na koji su zavrsavali svoje "menadzerske skole"  onda tesko nama.

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Sta se desava sa pravilnicima
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 17, 2011, 03:16:58 posle podne »
Postavio bi i ja pitanje u vezi menadzera u saobracaju, sobzirom da kod mene u mom kraju vecina vlasnika auto skola, starijih instruktora i ispitivaca iz policije su to zavrsili ili zavrsavaju. Dali ce i oni moci da dobiju licence za predavace i ispitivace? Kolko sam ja razumeo u zakonu stoji da svako sa visokom skolom i 5 godina radnog iskustva ce to moci da bude ili najmanje visa skola smer drumski saobracaj...
 ALI KAD JE PISAN ZAKON VISOKOM SKOLOM SE SMATRALO KO JE DIPLOMIRANI, TJ CETVOROGODISNJE STUDIJE PO STAROM OBRAZOVNOM SISTEMU, FAKULTETSKE DIPLOME... A sad po novom obrazovnom sistemu ( Bolonji ) visokom skolom se nazivaju sve nekadasnje vise skole, samo sto su vise skole strukovnih studija a fakulteti akademske studije, pa bih zamolio gospodina Petra da rastumaci kako on razume ovo. Inace ja sam zavrsio visu i visoku skolu smer drumski i gradski saobracaj i radim kao predsednik komisije na polaganju. Pozdrav