Autor Tema: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP  (Pročitano 13661 puta)

DejanBP

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« poslato: Januar 04, 2012, 10:30:11 pre podne »
Postovane kolege, imam problem iz naslova teme.
Naime, bio sam u SUP-u (Backa Palanka-u mestu u kome stanujem) i predao sam dokumentaciju naophodnu za izdavanje instruktorske dozvole za B kategoriju. Imam zavrsen Saobracajni fakultet (drumski smer), a u srednjoj saobracajnoj skoli Zemun sam polozio sve ispite za instruktora B kategorije 19.11.2011 (dobio dokumenta 20.12.2011.).
Skola mi je od dokumenata izdala:
-uverenje o polozenom specijalistickom ispitu
-potvrdu za obrazovni profil Vozac motornih vozila-instruktor B kategorije
-zapisnik sa polaganja sa propratnom dokumentacijom i obrazlozenjem.

Problem je nastao kada su mi u SUP-u rekli da mi, pored te dokumentacije, treba i diploma o zavrsnom ispitu strucne skole. Predao sam im diplomu fakulteta, medjutim, kazu mi da treba da sacekam odgovor iz Novoga Sada, posto im je receno da, navodno, ne moze diploma fakulteta, vec diploma srednje skole (koju Zemun ne izdaje), a uverenje ne priznaju kao diplomu.

Interesuje me, da li je neko od kolega u toku poslednjih godinu dana vadio novu instruktorsku dozvolu i koja dokumenta su bila potrebna?

Zvao sam i SUP u Ljermontovoj u BG, gde su mi rekli da je potrebno samo uverenje, ali da to moram zavrsiti u SUP-u na teritoriji mesta stanovanja.

Pored navedene dokumentacije, naravno, prilozio sam i ostalo (dosije, zahtev, dve slike, dve uplatnice sa placenim taksama, lekarsko uverenje i kopiju vozacke dozvole).

Unapred zahvalan!



Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2012, 06:51:29 pre podne »
Поштовани колега,
није Вам потребно уверење о завршеној школи, већ само уверење да сте положили за инструктора и остала пратећа документација.
Има тако неких паметњаковића по МУПовима који би хтели све да контролишу. Тако је у Новом Саду тражено другачије уверење о инструктору, јер не личи на оно што издају школе из Н.Сад, у Сомбору су тражили оригинал Записник о положеном испиту за инструктора и сл.
Само Ви њих питајте ''где то пише'' или ''одоговрите ми писмено'', па да видите како ће се опаметити.
Петар Рашета, дипл.инг.саобр.
Секретар Заједнице ауто школа Србије.

П.С.Ако треба помоћ зовите ме из МУПа, па да ја са њима разговарам.

DejanBP

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2012, 08:52:21 pre podne »
Gospodine Raseta, najlepse Vam hvala.
Moram da sacekam sledeci petak, kada su mi rekli da ce stici odgovor.
U svakom slucaju, javljam sta je bilo.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2012, 05:53:42 posle podne »
o petre,kad te uhapse jednog dana :)
malo su nas bombardovali..maloo

jocale

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2012, 06:56:09 posle podne »
Za zavrseni peti stepen se izdaju UVERENJA o zavrsenom stepenu a ne diploma o zavrsnim ispitima,jer je u pitanju Specijalizacija a ne srednja skola.Kazite uposljenicima na salteru da pitaju u bilo koji Mup u Srbiji.Zeminska skola je najstarija saobracajna skola i uglavnom su sva uverenja iz svih skola ista onakva kakva propisuje Ministarstvo prosvete.Jos bolje mogu da pogledaju u dosijeima vec izdatih instruktorskih dozvola u njihovoj sluzbi.Nadam se da cete dati veliki doprinos ubuduce u ovoj oblasti,jer sad dolazi pitanje ispitivaca i predavaca.Agencija ce verovatno za ispitivace Mupa dozvoliti bilo koju Visoku kao npr trgovacka,tekstilna  ili bilo koja druga koja nema ama bas nikakve veze sa saobracajem.Dragi kolega zelim ti mnogo uspeha i nadam se da ces ubuduce objavljivati novitete iz ove oblasti i saznanja iz zemljje i sveta.Svidja mi se Rasetin odgovor i ja delim isto misljene.Veliki pozdrav i mnogo uspeha.

DejanBP

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2012, 08:54:18 posle podne »
Hvala puno.
Nadam se da ce sve biti OK sa papirologijom. Ne bih nikoga da uvredim, ali mi zaposleni (naravno, uvek ima izuzetaka) na salterima MUP-u zaista deluju izgubljeno, nestrucno i nesposobno. Za sve imaju neki sablon kojeg se slepo pridrzavaju, a ukoliko vam je potrebna neka informacija van tog sablona, onda se zbune, zivkaju ostale plicijske uprave i gotovo uvek dobijate nepotpune i polovicne informacije. Cini mi se da svaka uprava radi po slobodnom nahodjenju i kao da ne postoji ona pravna uniformnost drzavnih procedura i pravnih akata, kao i primena istih.
Nadam se da cu dati svoj skroman doprinos ovoj oblasti koja me oduvek interesovala. Jos tokom skolovanja sam hteo da radim u/ili da otvorim AS. Pratim novine kako kod nas, tako i u svetu vezanu za ovu oblast.
Situacija je teska, to bolje znate od mene, i u glavi mi odzvanjaju reci koje je gospodin Raseta u jednom postu napisao : "Gorak je hleb u ovom poslu". Ali, nadamo se boljem.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2012, 08:56:47 posle podne DejanBP »

DejanBP

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa podnosenjem dokumentacije za instruktora u SUP
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2012, 02:01:53 posle podne »
Samo da se javim, dobio sam instruktorsku dozvolu.:)))

Hvala svima, a sada u nove radne pobede!