Autor Tema: Polukruzno okretanje u raskrsnici  (Pročitano 25176 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Polukruzno okretanje u raskrsnici
« Odgovor #15 poslato: Januar 25, 2012, 12:36:42 pre podne »
Sada vec sve ovo gubi smisao .
1. Kolega "Anaboj" otvara temu sa situacijom koja mu NIJE JASNA (napisao je na pocetku "imam jednu dilemu" ) a zatim kritikuje pola nas koji mu odgovaraju tj.ne svidja mu se nijedan odgovor . Pa ako zna tacan odgovor i siguran je 100% , zasto onda kaze da "ima dilemu" . Cini mi se da samo on nije rekao svoje misljenje , zna ciji odgovori nisu tacni ali ne zna koji je tacan?? Potpuno nekorektno ponasanje

2. Kolega "apatinus2"  sa podsmehom kaze , citiram "na skici ne vidis vozila koja treba propustati?  U identicnoj situaciji kao na slici ces biti jednom u 20 puta kada budes vrsio polukruzno okretanje , dok ce skoro uvek raskrsnica biti puna ili u najmanju ruku sa 2-3 vozila .  Ako smatras da je u saobracaju sve kao na ovoj tvojoj slici tj. da nijedno drugo vozilo ne ucestvuje u saobracaju u celom gradu pa onda i u raskrsnici sem tvojeg onda je svaki odgovor tacan . Mozes se okretati putanjom A,B,C,D,E........pa sve do Z. Svaka putanja je ispravna jer si ti jedini ucesnik u saobracaju pa zato nemas koga da ugrozis i da hoces (sem poneku banderu) :)

jedan blagi podsmeh jeste bio,ne zlurad.
vezano za problem,to je kao kad imas problem sa semaforom na kjem gori crveno,pa prodjes zato sto nema niko na raskrsnici. pitanje je bilo koja putanja,a ne ako ima ili  ako nema vozila.
- ako ima puno vozila na raskrsnici nemoguc je izvesti polukruzno sa putanjama od a do z.itd.itd.


malo su nas bombardovali..maloo

vladalle

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Polukruzno okretanje u raskrsnici
« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2012, 01:21:31 pre podne »
Ok. sada smo barem razresili ovu dilemu .
Inace , evo je sada skica nacina polukruznog okretanja koji sam ja pokusavao da objasnim (ali izgleda nisam uspeo) , to je skica "B" koju je postavio Gospodin Raseta , blize levoj strani ,strogo uz razdelnu liniju do sredine raskrsnice i tada krece manevar - isti polozaj koji zauzimamo za skretanje levo .
Sto se tice primera na novoj skici "A" ,svakako ne sumljam da jeste ispravno , samo napominjem da me takav manevar plasi jer uvek postoji mogucnost na neka budala naleti na nas (ako neko ide iza nas a ne skrece kao mi vec nastavlja pravo, i po default-u povecom brzinom:))
Ovo je naravno subjektivna stvar , pa ja licno nekako imam bolju preglednost na raskrsnici kada polukruzno vrsim putanjom "skica B" , na kraju krajeva vidli smo sada da su ispravne  nove skice A ,B , C i D , pa kome je kako lakse tako neka radi .
Ako se mozda u predhodnim postovima neko nasao uvredjenim - nije bilo namere
Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 25, 2012, 02:07:31 pre podne vladalle »

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Polukruzno okretanje u raskrsnici
« Odgovor #17 poslato: Februar 14, 2012, 07:48:42 pre podne »



  -  poluruzno ako radite u raskrsnici bez manevrisanja uvek se radi da CENTAR raskrsnice ostane sa vase desne strane
    uvek treba da imate u vidu da u toj situaciji saobracajac regulise saobracaj
  -  iluzorno je pricati o polukruznom okretanju bez manevrisanja ako nemate fizicki dovoljno prostora
  - kod nas ga komisija za vreme ispita trazi ( naravno ne od svakog kandidata) i radi ga na delu puta gde u oba smera postoje
    dve saobracajne trake u istom smeru
-   u drugim uslovima ovo je nemoguce izvrsiti na propisan nacin