Autor Tema: Zamena probne vozačke dozvole  (Pročitano 36078 puta)

nyili123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Zamena probne vozačke dozvole
« poslato: Januar 23, 2012, 01:00:14 posle podne »
Pozdrav svima. Ja sam iz kikindskog okruga, i evo najnovije vesti. Pošto u januaru istekao godinu dana od prvih izdatih probnih vozačke dozvole vozači sad bi da dobiju vozačku dozvolu. Problem je to kad hoće da zamene ,traže, naravno osim uplaćene takse, i NOVO LEKARSKO UVERENJE.Po vama je to po zakonu? Zahvalio bi ako na to odgovorio i gospodin Rašeta. Unapred vam hvala.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2012, 11:04:46 pre podne »
Тако нам се то дешава када МУП донесе чудне Правилнике. Новим Правилником о возачким дозволама нигде није наведен случај замене пробне дозволе са правом дозволом, али мислим да заиста за лекарско уверење нису у праву, јер чланом 14 тог истог правилника је дефинисан начин замене возачке дозволе којој је изашао рок важења другом дозволом и само по том члану се и може издати нова дозвола у место пробне.
По том члану не треба лекарско већ само фотографија и доказ о уплати такси.
Питајте их по ком члану треба лекарско уверење. Ако сте раније имали ПСП и добили нову дозволу-праву онда се овде ради само о упису нове категорије.
Рашета.

Dragan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2012, 05:25:46 posle podne »
Evo sta pise na sajtu mup-a: http://www.mup.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/izdavanje-dozvole.h
 Nigde ne pise da je potrebno lekarsko uverenje.Ali pise da je potrebna potvrda o polozenom ispitu iz prve pomoci.To mene buni, jer nisam polagao prvu pomoc, a mislim i da pologanje prve pomoci jos nije stupilo na snagu po zakonu.Pa ako bi neko bio voljan da rastumaci ovo, bio bih veoma zahvalan.

nyili123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2012, 06:21:59 posle podne »
Hvala za odgovor, ja sam pitao po kojoj članu traže novo lekarsko, odgovor nisam dobio, nego kao objašnenje da pre izdavanje prave vozačke dozvole treba lekarsko, kao da probna vozačka dozvola nije prava. Neznam šta će biti ako već neko ima AM, dakle pravu vozačku, a ima i probnu ,hoće da zameni, a pošto već ima pravu, dali će i o ovom slučaju tražiti lekarsko za B kategoriju.Hvala na savetu to ću pitati.

Dragan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2012, 12:40:27 posle podne »
Evo vam informacije iz prve ruke
-Nije potrebna potvrda o polozenom kursu iz prve pomoci.
-Nije potrebno lekarsko uverenje.
-Izdavanje dozvole kosta 1380,00 din.
-Kada predate papire za dozvolu, dobijate potvrdu sa kojom mozete da vozite dok ne dobijete dozvolu.
-Pravu dozvolu dobijate za desetak dana od dana prijema.

Pozdrav

nyili123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2012, 09:03:57 posle podne »
Hvala Dragane, sve ste lepo napisali, i to tako bi i trebalo da bude po zakonu i pravilniku samo kod nas i dalje traže lekarsko uverenje, no nadam se da ne dugo jer za to nemaju pravo.

bambi07

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2012, 08:10:32 posle podne »
Evo ja sam zamenio probnu za pravu vozacku dozvolu,ne treba lekarsko uverenje,potvrda o polozenom ispitu iz prve pomoci niti sta drugo osim dozvole,l.k. i uplatnica,dobija se am, b, b1, m kategorija nego ono sto mene buni jeste da dozvola vazi 10god a kategorije godinu dana manje,ima li jos neko da je dobio dozvolu nakon probne mozda je u pitanju greska?
« Poslednja izmena: Januar 31, 2012, 08:19:35 posle podne bambi07 »

zeljko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2012, 02:53:39 posle podne »
Zdravo svima, interesuje me koji je poslednji rok za predaju zahteva za izdavanje vozacke dozvole nakon isteka probne. Nadam se da ste me razumeli :)

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Zamena probne vozačke dozvole
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2012, 04:50:42 posle podne »
Богами,
тај рок није дефинисан ни у једном правном акту.
Чак није дефинисан ни начин издавања праве дозволе после пробне.
Они у МУП нешто импровизују.
Ми чекамо званичан одговор из МУП поводом тога и још неких проблема.
Рашета.