Autor Tema: teorijska nastava  (Pročitano 17567 puta)

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
teorijska nastava
« poslato: Jun 10, 2012, 12:34:48 posle podne »
pozdrav svima. evo upravo sam počeo sa čitam nove pravilnike tj. pravilnike koji će se primenjivati od oktobra i opet mi nije jasan jedan deo pravilnika. konkretno radi se o Pravilnik o nastavnom planu autoškola član 16, stav 2 gde piše

"Centar za obuku vozača će nakon odslušane nastave iz oblasti propisa o bezbednosti saobraćaja na putevima, a na zahtev kandidata i ranije, i izvoženih časova praktične obuke na poligonu ili drugom prostoru koji je za tu svrhu odobren, putem testa i na drugi odgovarajući način ispitati kandidata i utvrditi da li je stekao potrebno znanje za bezbedno izvođenje praktičnog dela osposobljavanja u saobraćaju na putu.
Na način propisan u stavu 1 ovog člana postupaće se i sa kandidatom za vozača koji se samostalno pripremao iz teoretskog dela osposobljavanja......"

E sada mi nije jasno. jel to opet daju mogućnost da kandidati ne moraju da idu na teorijsku obuku nego da se opet pripremaju sami kod kuće????
Toliko je bilo povika na teoretsko predavanje, te nema teorije, te mora da bude, te ko će da drži...... a sada opet ovo.
Da li to znači da ne moraju da imaju teorijsku obuku ili ne??
Molim vaše mišljenje.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2012, 03:26:12 posle podne »
mislim da..do sada si tako radio..tj to je stari pravilnik.zar ne?
malo su nas bombardovali..maloo

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2012, 06:40:32 posle podne »
Nije stari pravilnik. ovo je NOVI pravilnik koji je izasao u Sl. glasnikku  krajem maja ove godine

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2012, 07:59:59 posle podne »
na kojoj strani?

malo su nas bombardovali..maloo

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2012, 08:05:56 posle podne »
Trebalo bi da bude na 3 strani.
Najsigurnije je da nadjes član 16, stav 2 (drugi pasus).


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2012, 12:32:52 pre podne »
znam sta je clan,drzim u ruci sl.glasnikbr. 53,zato i pitam na kojoj strani.
malo su nas bombardovali..maloo

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2012, 09:16:52 pre podne »
znam sta je clan,drzim u ruci sl.glasnikbr. 53,zato i pitam na kojoj strani.
Nema potrebe da se ljutis  :) . nisam mislio nista lose. ja nemam Sl. glasnik, nego sam skinuo sa njihovog sajta samo pravilnike. Ne znam da li je u Sl. glasniku jos nesto ili samo pravilnici o autoskolama. zato sam i rekao koji je član.
I koje je tvoje misljenje u vezi toga???
Molio bih i gospodina Rašetu da se pridruži....

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2012, 10:54:07 pre podne »
Заиста постоји таква могућност, али она је дефинисана Законом и то у члану  217., а не Правилницима.
Кандидат за возача који врши практични део обуке сме управљати возилом оне категорије за коју се обучава само под надзором инструктора вожње.
Изузетно од става 1. овог члана кандидат за возача може управљати без надзора инструктора вожње возилима категорије АМ, А1, А2, А, B1 и F, осим приликом обављања почетне практичне обуке на уређеном полигону.
Ми смо дали амандман на тај члан, али није усвојен. И даље ћемо се борити да се то промени.
Незнам који је то Правилник који колега наводи.
Овај је објављен 24 маја ове године
ПРАВИЛНИК
О ТЕОРИЈСКОЈ И ПРАКТИЧНОЈ ОБУЦИ КАНДИДАТА ЗА ВОЗАЧЕ

II.   ТЕОРИЈСКА ОБУКА
Члан 3.
(1)   Теоријска обука кандидата се спроводи фронтално, групно или индивидуално у учионици правног лица које организује теоријску обуку, кроз предавања и вежбе.
Члан 6.
(1)   Теоријска обука кандидата траје најмање 30 часова предавања и најмање 10 часова вежби.
А ово је члан који спомиње колега
Члан 16.
(1)   Програм практичне обуке кандидата за возача возила категорије BE, CЕ, C1Е, DЕ, D1Е и F обухвата и:
1)   спајање и раздвајања вучног и прикључног возила;
2)   обезбеђивање товарног простора.
Значи није то то.


soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2012, 11:11:49 pre podne »
kao sto sam naveo to je Pravilnik o nastavnom planu autoškola član 16, stav 2, objavljen u sluzbenom glasniku broj 53/2012 (mislim da je taj). gde tačno piše
"Centar za obuku vozača će nakon odslušane nastave iz oblasti propisa o bezbednosti saobraćaja na putevima, a na zahtev kandidata i ranije, i izvoženih časova praktične obuke na poligonu ili drugom prostoru koji je za tu svrhu odobren, putem testa i na drugi odgovarajući način ispitati kandidata i utvrditi da li je stekao potrebno znanje za bezbedno izvođenje praktičnog dela osposobljavanja u saobraćaju na putu.
Na način propisan u stavu 1 ovog člana postupaće se i sa kandidatom za vozača koji se samostalno pripremao iz teoretskog dela osposobljavanja......"

E sada, da nije to malo kontradiktorno??? Da ne bude opet "rupa u zakonu" ???


autoas

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #9 poslato: Jun 11, 2012, 11:59:40 pre podne »
malo si promasio pravilnik, to je stari, mozes ga pogledati ovde http://www.podaci.net/_z1/3123817/P-nppcov03v8302.html
broj je 53, ali kroz 82 ;)

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2012, 12:06:26 posle podne »
malo si promasio pravilnik, to je stari, mozes ga pogledati ovde http://www.podaci.net/_z1/3123817/P-nppcov03v8302.html
broj je 53, ali kroz 82 ;)
jel to novi pravilnik ili stari?? Taj što si stavio???

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #11 poslato: Jun 11, 2012, 12:29:27 posle podne »
znam sta je clan,drzim u ruci sl.glasnikbr. 53,zato i pitam na kojoj strani.
Nema potrebe da se ljutis  :) . nisam mislio nista lose. ja nemam Sl. glasnik, nego sam skinuo sa njihovog sajta samo pravilnike. Ne znam da li je u Sl. glasniku jos nesto ili samo pravilnici o autoskolama. zato sam i rekao koji je član.
I koje je tvoje misljenje u vezi toga???
Molio bih i gospodina Rašetu da se pridruži....

:) nikad se neljutim..:) ,nego imam u ruci glasniki nije mi jasno gde si to procitao..,a taj clan znam od ranije,na zahtev popunjavanje testa i direkt na prakticnu obuku..

malo su nas bombardovali..maloo

autoas

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #12 poslato: Jun 11, 2012, 12:49:37 posle podne »
stari pravilnik, imas ispod naziva pravilnika broj glasnika kada je objavljen (Objavljen u "Sl. glasniku SRS" br. 2/83) sto ce reci, iz 1983.godine...
a novi mozes skinuti ovde http://www.autoskolesrbije.org/documents/Sl%20glasnik%2053_2012%20od%2025.%20maja%202012.pdf  :)

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #13 poslato: Jun 11, 2012, 12:58:03 posle podne »
stari pravilnik, imas ispod naziva pravilnika broj glasnika kada je objavljen (Objavljen u "Sl. glasniku SRS" br. 2/83) sto ce reci, iz 1983.godine...
a novi mozes skinuti ovde
Evo ovaj što sam ja gledao. izgleda da sam stvarno pogrešio, a i drago mi je ako sam pogrešio  :). Očigledno me je zbunilo ono 53/2012 godine.
("Sl. glasnik SRS", br. 2/83 i "Sl. glasnik RS", br. 14/97 - odluka USRS i 53/2012 - dr. pravilnik)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: teorijska nastava
« Odgovor #14 poslato: Jun 11, 2012, 03:38:52 posle podne »
odmah sam nesto cudno primetio,ali nisam odmah hteo insistirati da si pogresio.elem,clan 16 nam je omogucavao do sada obuku od 40 casova a bez kategorije ...itd
malo su nas bombardovali..maloo