Autor Tema: Prelazak preko zeleznicke pruge  (Pročitano 5958 puta)

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Prelazak preko zeleznicke pruge
« poslato: Oktobar 18, 2012, 09:56:12 pre podne »
Pozdrav svim posetiocima sajta...
Imam malu dilemu... Na vecini pruznih prelaza postoji znak STOP pre samih prelaza, samo sto su pojedini pruzni prelazi regulisani dodatnom svetlosnom saobracajnom signalizacijom, a neki nisu. Kada svetlosne signalizacije nema, sve je cisto, tj. mora da se vozilo zaustavi. U slucaju da je prisutna svetlosna signalizacija i vertikalni znak STOP, da li smo duzni da se zaustavimo pre rampe ili nismo?
Misljenja sam da bi ipak trebalo vozilo da se zaustavi jer svetlosni znak vozacima ne pokazuje svoju neispravnost.
Sa druge strane zakon kaze da ukoliko je prisutna svetlosna signalizacija, saobracajni znak se zanemaruje.
Da li treba stati ili ne?


MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak preko zeleznicke pruge
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2012, 08:00:37 posle podne »
Već si sam odgovorio na pitanje,...

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak preko zeleznicke pruge
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2012, 07:44:35 posle podne »
kada ima znah stop moras zaustaviti vozilo bez obzira dal je sa branicima iki bez branika iki ima svetlosni znak                drugacije je u raskrsnici koja je regulisana semaforom

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak preko zeleznicke pruge
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2012, 08:50:37 posle podne »
mi nemamo svetlosni saobracajni znak(kao u eu) koji "radi" i kada neide voz,a kada idi voz radi drugacije tj . oznacava da voz ide..,mi imamo dva crvena svetla koja "rade " samo kad voz ide ,u drugim slucajevima " ne radi" i kao ugasen semafor na raskrsnici..kad ej ,gledamo znakove..itd
malo su nas bombardovali..maloo

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak preko zeleznicke pruge
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2012, 03:59:27 pre podne »
Поздрав свима,

иако се слажем са вама треба примењивати оно што нам Закон налаже. Прелазак преко пружног прелаза уме да буде јако незгодан. Заустављање испред пружног прелаза такође може да буде проблем услед гужве, недовољне прегледности, ту је проблем и место где се треба зауставити јер код нас зауставне линија и линије прегледности се углавном не поклапају. У случајевима када је исправна светлосна сигнализација, рампа је са браницима, прегледност је на завидном нивоу да ли морам да се зауставим на знак СТОП који је испред рампе? Закон је по мени јасан и он поистовећује светлосну сигнализацију са знаком који најављује долазак локомотиве. Светлосна сигнализација је у предности у односу на вертикалне саобраћајне знакове. У преводу, ако се не зауставим под овим условима на знак СТОП да ли полицајац може да ме казни?
Исправите ме ако грешим.
Хвала унапред на дискусији..