Autor Tema: Predavaci teorijske obuke  (Pročitano 36705 puta)

Traffic-man

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #15 poslato: Novembar 08, 2012, 11:10:00 posle podne »
Nisam želeo nikoga da potcenim, samo kažem ono što je činjenica. Ne verujem da instruktor zna više o saobraćaju i saobr. propisima od mene koji sam dugogodišnji vozač(mada je moja poenta upravo bila da je to iskustvo u saobraćaju veoma diskutabilna tema), a sigurno ne zna više od saobraćajnog inženjera. Isto tako medicinska sestra ne može da ima veće znanje od lekara pa makar imala 20 godina iskustva. Zato je bitno da ne mešamo babe i žabe - instruktori su tu da sprovedu praktičnu nastavu i obuče budućeg vozača veštinama upravljanja vozilom u realnim uslovima, a predavači da kroz teorijsku nastavu usade budućem vozaču dobru osnovu za polazak na časove vožnje i učestvovanje u saobraćaju. Naravno, ako instruktor ima završen saobr. fakultet, to je odlično  ;)
Dalje, svi znamo kakvih sve instruktora ima, da se ne lažemo. Ja znam bar petoricu kojima ne bih dao dve vezane guske da mi čuvaju, a kamoli da mi obučavaju dete za vožnju. To naravno ne znači da su svi instruktori takvi, daleko bilo, ali po ovakvom pravilniku moguće je da se takvi instruktori sa kupljenom diplomom privatnog fakulteta pojave kao predavači. Koga će oni da nauče i kakvo će znanje da prenesu? Ako već obuka košta 600 evra, onda neka bude kvalitetna i transparetna. Spominjete egzistenciju i težinu posla, isto ću vam reći što kažem i policajcima koji se žale i konstanto kukaju kako im je posao težak i stresan - ljudi, promenite posao ako vam ne odgovara, radite nešto drugo u životu, ima mnogo onih koji mogu da rade vaš posao i neće kukati nad svojom sudbinom.
Pogledajte u pravilniku program za polaganje stručnog ispita za predavače - gotovo sve oblasti koje se pominju(osim metodike izvođenja obuke) su izučavane na saobraćajnom fakultetu i to na mnogo višem nivou u toku petogodišnjeg školovanja. O tim veštinama sam govorio i o konkretnim sposobnostima inženjera da prenese stečeno znanje kandidatima, a sigurno je da osoba koja je tolike godine studirala i izučavala konkretnu problematiku ima veće stručno znanje i bolje zna da ga prenese od nekoga ko nije bio u sličnoj situaciji. Opet se vraćam na početak - svako treba da radi ono što je njegov posao i neće biti problema, predavači neka predaju, instruktori neka sprovode praksu i mirna Bačka.
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2012, 11:18:36 posle podne Traffic-man »

neso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2012, 03:47:21 posle podne »
Na nekom od tema sam pokrenuo ovu pricu, ali mi izgleda dok se ne oglasi profesor Vujanic ili Okanovic nemamo stav. Dakle ova odredba je uneta u zakon da se namire penzionisani policajci, jer po misljenju vecine samo oni mogu da ispunjavaju ovaj uslov, kao i dugogodisnji predsednici komisija u auto skolama. Takvi nece jos dugo da rade ovu vrstu poslova, prosto odumrece. Drugi problem je malo veci, a to je da predavac u auto skoli mora biti zaposlen ZA STALNO. Dakle tumacenje je da ko vec ima puno radno vreme nece moci da obavlja taj posao. A to je vec problem struke i strucnosti...


neshsha

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #17 poslato: Novembar 09, 2012, 05:52:23 posle podne »
DZABA se komentarise na forumu i u novinama. Gospodo saobrcajni inzenjeri  i diplomirani saobracajni inzenjeri JEDINO resenje je da se blokiraju sve vise saobracajne skole i Saobracajni fakulteti u Beogradu i Novom Sadu, ili MUP u Beogradu i nema sklanjanja dok se zakon NE PROMENI. Ne moze da se sedi u toplom i da se vodi politika. NA ULICE!!!

SVE OVO JE KLASICNO GUBLJENJE VREMENA I TRALALA.



GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #18 poslato: Novembar 09, 2012, 07:00:50 posle podne »
bravo ali niko nema muda nismo mi Paori mi smo gospoda i jaki na jeziku :'(

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #19 poslato: Novembar 10, 2012, 01:07:08 posle podne »
Bez dobrog i kvalitetnog predavaca nece se moci zlata ce vredeti tako da bude zanimljiva i poucna teorijska nastava tako kada kandidat nesto pita da predacac bude spreman da da odgovore na sva pitanja......

sasa69

  • Gost
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #20 poslato: Novembar 10, 2012, 04:44:27 posle podne »
da nekoga ne uvredim, ja sam imao sefa, gospodina saobracajnog inzinjera, razumeo se u bilo sta sto se vozi kao marica u .....

nije imao ni dozvolu, ni bicikl nije smeo da vozi dok mu ne vidi tocak, a ne da mi prica kako se ponasa vozilo na ledu ili negde  drugde.....

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #21 poslato: Novembar 10, 2012, 09:47:48 posle podne »
Obrazovanje je dobar osnov ali nije merilo za kvalitet nečijeg rada. Svuda ima svakakvih. Npr. sigurno se svi sećate Pavla Vujisića kao jednog od najboljih naših glumaca svih vremena, a da li znate da nije uspeo ni da upiše fakultet dramskih umetnosti ? Pa i Tito je bio bravar, zar ne ?  ;)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #22 poslato: Novembar 10, 2012, 10:41:38 posle podne »
da nekoga ne uvredim, ja sam imao sefa, gospodina saobracajnog inzinjera, razumeo se u bilo sta sto se vozi kao marica u .....

nije imao ni dozvolu, ni bicikl nije smeo da vozi dok mu ne vidi tocak, a ne da mi prica kako se ponasa vozilo na ledu ili negde  drugde.....

neki i sad imaju sefa koji nije video ni kruzni tok ,ni autoput ..,i sl..
malo su nas bombardovali..maloo

Traffic-man

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #23 poslato: Novembar 12, 2012, 11:03:41 pre podne »
Citat
da nekoga ne uvredim, ja sam imao sefa, gospodina saobracajnog inzinjera, razumeo se u bilo sta sto se vozi kao marica u ..... nije imao ni dozvolu
Verovatno je taj gospodin kupio diplomu na višoj u Zemunu (Tehnikum Taurunum).... Kupovina diploma tamo je postala masovna pojava. Naravno, svaka čast onima koji su regularno završili tu školu.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #24 poslato: Novembar 12, 2012, 12:23:41 posle podne »
kolika je tarifa na visoj u Zemunu jel ima cenkanja treba mi diploma hitno......

sasa69

  • Gost
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #25 poslato: Novembar 12, 2012, 01:34:53 posle podne »
treba da odemo i proverimo, mada ce doci na red sve diplome, mislim na proveru, u zadnjih 7-8 godina, mozda bi trebalo da odemo kod g-dina predsednika, jer ako njegova prodje, procice i nasa... ili gresim ???

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #26 poslato: Novembar 13, 2012, 07:35:59 posle podne »
Одредбама члана 10. став 3. Правилника о обуци прописано је да о распореду термина одржавања теоријске обуке, као и о свим променама распореда термина правно лице обавештава ОЈ, најкасније претходног радног дана од дана почетка примене одређеног распореда или настале промене. Ако наведене информације нису непосредно уручене полицијском службенику ОЈ који обавља послове у вези са оспособљавањем кандидата за возаче (упућено ПТТ или предато на писарницу ОЈ), правно лице исте доставља и путем електронске поште или телефакса.

Da li neko zna kakve informacije ? Kako treba da izgleda to OBAVEŠTENJE (da ga tako nazovem) i šta treba da sadrži ?  ???

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #27 poslato: Novembar 13, 2012, 08:49:37 posle podne »
PROSTO BRATE JA SAM VEC PET GRUPA ODRADIO forma obavestavam nadleznu upravu da cu dana tog i tog odrzavati teoretsku nastavu u vremenu od do        MORA 24 SATA PRE NASTAVE I DOSTAVIS FAKSOM MEJLOM  ja sam faksom      i pazite se kontrola nastave ce biti

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #28 poslato: Novembar 13, 2012, 09:43:04 posle podne »
Teorijska nastava se vec uveliko radi neke kolege izgleda jos spavaju i cekaju servirano ko je zavrsio moze da podnese zahtev Mupu i vozi dalje ;)

bane bezar

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #29 poslato: Novembar 13, 2012, 10:07:58 posle podne »
Mup ce vrsiti pregled poligona zbog prakticnog ispita, ko ima ocrtan poligon po novom pravilniku moze drzati dodatne casove, za casove nije potrebna saglasnost Mup-a