Autor Tema: Iz ugla jednog prosecnog kandidata  (Pročitano 7403 puta)

Alex

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Iz ugla jednog prosecnog kandidata
« poslato: Jul 23, 2013, 08:50:29 posle podne »
 ... Ako o njima neko uopste i misli? Navodno svi novi pravilnici i zakon idu u smeru povecanja bezbednosti u saobracaju i kvalitetnije obuke... bla bla! Upisala sam obuku proslog leta, i zavrsila sve u januaru, sto bi se reklo po ps-u! A sad cekam termin za polaganje prakticnog dela ispita tacno dva meseca. Interesuje me, da li neko moze da mi kaze da li je zakonom uopste predvidjen rok od prijave do termina? Ili je to izostavljeno negde, slucajno ili namerno? Ako za sve drugo postoje rokovi ( voznja po starom se mora upisati do tad i tad, do tad i tad mora da se zavrsi,testovi tad i tad, prva pomoc tad i tad,o da + 3 casa dopunska...) da li i jednom obicnom kandidatu nakon svega moze da se `izadje u susret`? O vremenu i novcu necu ni da govorim. Navodno, u mojoj auto skoli su mi rekli da termina nema zato sto su policajci otisli na godisnji odmor... I sad ja to kao treba da prihvatim normalno. Mozda bih i ja na godisnji odmor, ili ne daj Boze da planiram svoje vreme.

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Iz ugla jednog prosecnog kandidata
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2013, 11:28:57 posle podne »
Jedino meste gde se pominje na neki nacin ova tema je

ПРАВИЛНИК О ОРГАНИЗОВАЊУ, СПРОВОЂЕЊУ И НАЧИНУ ПОЛАГАЊА ВОЗАЧКОГ ИСПИТА, ВОЂЕЊУ И РОКОВИМА ЧУВАЊА ЕВИДЕНЦИЈА О ВОЗАЧКОМ ИСПИТУ И УСЛОВИМА КОЈЕ МОРА ДА ИСПУНИ ВОЗИЛО НА КОЈЕМ СЕ ОБАВЉА ВОЗАЧКИ ИСПИТ

gde pise ovako:

Član 5.
........
По правилу теоријски испит, односно практични испит, у правном лицу се одржава
најмање два пута у току месеца.
........

E sad mozda skola u kojoj ste i dobija ova dva termina u toku meseca, ali zbog nekog razloga vi niste u tim terminima.

Ili ce biti pre da je ovo sto ste naveli da su ispitivaci na godisnjem, i da se ne mogu organizovati, pa ni nema termina.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Iz ugla jednog prosecnog kandidata
« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2013, 10:38:07 posle podne »
Problem je u tome što je bio veliki upis đaka 2012,položili svi testove (po dvadeset kandidata u terminu) a praktični deo ispita kod nas po šest kandidata dva puta mesečno po pravilniku.Svi prijavili ispite na vreme i mi poslali deset spiskova i sada se čeka po tri meseca na termin.To nije ni zbog nas iz A.Š. a ni zbog Mup-a, oni rade po pravilniku,razlog je veliki broj kandidata u nekim školama.Ima škola gde nema takve gužve.Trebali su pustiti da svi koji su završili obuku po starom zakonu po tom istom zakonu i polažu i ne bi bilo gužve,al sada šta je tu je ne možete sve ugrabiti,molili ste pre 25.10.2012 samo da počnete po starom zakonu i eto sada treba malo više strpljenja.Brzo zaboravljamo.