Autor Tema: Predavaci teorijske obuke  (Pročitano 36700 puta)

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #30 poslato: Novembar 14, 2012, 07:52:18 pre podne »
nije tako bane u pravilniku i uputsvu mupa jasno pise sta je poligon PROCITAJ UPUTSTVO MUPA O POLIGONU PREDZADNJI PASUS ako se menja poligon mora se prijaviti mupu koji ce u nadzoru ustanoviti dal ispunjava uslove


bane bezar

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #31 poslato: Novembar 14, 2012, 10:02:58 pre podne »
Pričam o 3 dodatna praktična časa, ovi časovi se mogu održavati od 25.10.2012. ukoliko je poligon ocrtan, i za ove časove ne treba saglasnost Mup-a(mislom na  saglasnost za poligon)

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #32 poslato: Novembar 14, 2012, 01:28:49 posle podne »
nije tako bane u pravilniku i uputsvu mupa jasno pise sta je poligon PROCITAJ UPUTSTVO MUPA O POLIGONU PREDZADNJI PASUS ako se menja poligon mora se prijaviti mupu koji ce u nadzoru ustanoviti dal ispunjava uslove

Ako se MENJA poligon u smislu drugog prostora u odnosu na predjasnji, na to se menjanje u tom stavu misli.
Ovde se samo menjaju oznake, i oni utvrdjuju da li su kako treba da bi mogli ispiti da pocnu da se zakazuju.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #33 poslato: Novembar 14, 2012, 08:38:28 posle podne »
ja sam konstatovao mup odmah kad su registre zakljucivali 25 OKTOBRA TAD SAM I POKAZAO NASTAVNI PLAN ZA 3 CASA DODATNE OBUKE sve temE PD 1 su poligonske radnje TAD SU MI REKLI NEMOZE POLIGONSKE RADNJE DOK NE USTANOVIMO DIMENZIJE PO NOVOM PRAVILNIKU i u pravu su kako da pisem pd 1 za D kategoriju a nemem peron i stanicu ZA A KATEGORIJU OSMICA JE DUPLO VECA ja sam tako razumeo i tako uradio poceo sam dodatne casove tek kad sam dobio saglasnost

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #34 poslato: Novembar 14, 2012, 09:03:01 posle podne »
MUP izgleda malo saroliko tumaci i radi....

A sto se tice pomenute osmice za A kategoriju, u upustvu MUP-a koji smo svi dobili pise da se poligonske radnje za A kategoriju mogu obeleziti po STAROM, znaci da prostor za osmicu moze da ostane 8,5 x 5 m... ;)

Citiram:

У зависности од категорије возила за коју се врши оспособљавање кандидата потребно је за извођење полигонских радњи, у прелазном периоду од једне године од дана ступања на снагу правилника, на полигону обележити следеће просторе:
1.   за категорије АМ, А1, А2 и А – у складу са сликама 1. и 3. које су дате у Прилогу 1. Правилника о условима,
2.   за категорију B – у складу са сликама 5-9. које су дате у Прилогу 1. Правилника о условима,
3.   за категорију C1 и C – у складу са сликама 14. и 15. које су дате у Прилогу 1. Правилника,
4.   за категорију D1 и D – у складу са сликама 14. и 19. које су дате у Прилогу 1. Правилника о условима,
5.   за категорије BE, C1E, CE, D1E, DE и F – за полигонску радњу одвајање и спајање вучног и прикључног возила у складу са сликама 11, 16, 21. и 24. које су дате у Прилогу 1. Правилника о условима, сходно одговарајућој категорији, и за полигонску радњу вожња напред и уназад у истој саобраћајној траци у складу са сликама 12, 17, 22. и 25. које су дате у Прилогу 1. Правилника о условима, сходно одговарајућој категорији.

Изузетно, простор из тач. 1. претходног става НЕ МОРА бити изведен у складу са наведеним сликама, односно МОРА бити изведен у складу са одредбама члана 21. став 1. Правилника о начину полагања возачког испита („Службени гласник СР Србије” број 2/83).


MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Predavaci teorijske obuke
« Odgovor #35 poslato: Novembar 16, 2012, 07:29:30 pre podne »
Sve je jasno,...