Autor Tema: plata instruktora  (Pročitano 17043 puta)

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #15 poslato: Avgust 12, 2014, 06:05:04 posle podne »
Ja ne verujem u ovo. Pogotovo što znam kako inspektori kontrolišu rad auto škola. A još manje verujem da ti da knjigu rada instruktora da u nju upisuješ časove a nisi prijavljen.

Apatinus2 i šta zainate se, pa ti znaš da samo kod nas u gradu ima još nekoliko instruktora sa licencom.To je jednostavno tako, dok ima previše instruktora i plata će biti relativno niska. Kao i kod predavača, sad kad ih nema plaćamo ih poprilično, ali ako se poveća broj...

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #16 poslato: Avgust 12, 2014, 10:05:31 posle podne »
haha sala je ovo jer potpisati zapisnik o ispitu od nekog ko neispunjava uslove je krivicno delo,,,,no coment

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #17 poslato: Avgust 13, 2014, 06:28:45 pre podne »
"Gospodo, jedno je prijava i dostavljanje spiska instruktora Ljermontovoj, a drugo prijava u PIO. Kada se jednom uradi prijava, odjava radnika u PIO ne prati nužno odjavu sa spiska instruktora. Po tom spisku se vodim kao zaposlen.
Skraćeno, i na tarabi svašta piše... "
Ti izgleda ne znaš kako se rade kontrole i šta se kontroliše,ili se kontrole ne rade kako treba,treće nema.
Pa u kontrolama je obavezna provera prijave-odjave radnika i da li je radio u to vreme ili nije.U sistemima Mup*-a sada se sve kontroliše,zabrane,trajanje licence,lekarska uverenja,prijave-odjave radnika,čak i za kandidate.Ako je tako kao što tvrdiš onda i onaj koji je kontrolisao je u problemu jer i unazad sada mogu da kažnjavaju za učinjeno i propušteno,a kazne nisu male pa i kontrolori odgovaraju.
Ne unosi zabunu ako ne znaš a ako je tako kao što pišeš to je kriminal pravi i za to kad tad će odgovarati svi pa i ti što si radio neprijavljen,jer i ti snosiš deo odgovornosti(pročitaj zakon o prekršajima i zaprećene kazne za pravna lica,odgovorna lica u pravnim licima,za vozače instruktore i i spitivače).Vodi računa šta i kako radiš i moj savet ti je da se obratiš dobrom advokatu.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #18 poslato: Avgust 13, 2014, 06:32:12 pre podne »
Saban je dobro rekao no coment,ali sam ja morao da komentarišem,pa nismo deca i bez mozga,ili neko jeste?

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #19 poslato: Avgust 13, 2014, 09:01:38 pre podne »
Nigde nisam napisao da sam potpisivao ikakav zapisnik niti da sam član ispitne komisije. Prisustvo jednog od instruktora tokom trajanja ispita, u mojoj školi, je obaveza.

Ne morate da verujete da instruktor ne mora nužno da bude prijavljen, ali vas molim da ne čitate redove koje nisam napisano i da ne izvlačite reči iz konteksta.

A to da li neko ima ili nema mozga, već je prilično diskutabilno, a i podložno samokritici.
Ja sam, recimo, ovim dokazao da nemam jer dozvoljavam da zarad sitnog novca i posla do kojeg je teško doći, trpim i ćutim.

Neću vas više ometati u ovoj temi, eventualno kako će se sve razrešiti. Verujte ili neverujte u deda mraza ili u šta god hoćete. To je jednostavno tako, a ja znam šta mi je činiti. Što reče @ moša, nismo deca.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #20 poslato: Avgust 13, 2014, 02:49:19 posle podne »
lucki nemoj pogresno da shvatis al tako nesto raditi...instruktori ce poceti raditi kada se testovi spuste na nizi nivo za prolaznost A KAO VLASNIK SKOLE KOLEGAMA PREPORUKA. IMAO SAM NADZOR PRE PAR DANA KONTROLA DVA INSPEKTORA TOTALNO SVE. CAK MORAMO IMATI ZADUZENJE TAHOGRAFSKIH LISTICA ZA INSTRUKTORE KOJI OBUCAVAJU NA TERETNIM VOZILIMA, IMA DA SE KUPI KNJIGA ZA TO I TO IMAJU OVI PRIVATNI GRADSKI PREVOZNICI U BGD. JA VAM SAVETUJEM DA NAPRAVITE SAMI OBRAZAC EVIDENCIJE TAHOGRAFSKIH LISTICA JER PRAVDAJU SE U NADZORU.JA SAM TO IMAO I SVE JE OK,

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #21 poslato: Avgust 13, 2014, 10:29:25 posle podne »
A kplko vi placate rad predavaca ako nije tajna, da znam dal je meni placeno realno? Hvala unapred...

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #22 poslato: Avgust 16, 2014, 11:15:18 pre podne »
Evo da iznesem epilog priče o prijavi.

Pa, na neki način dugujem izvinjenje kolegama koje su tvrdile da nije moguće obavljati delatnost neprijavljen. U pravu su, nije.

Uzimanjem listinga iz PIO fonda utvrđeno je da prijava postoji sa upisanim datumom u decembru 2013. godine do danas.
Međutim, ni dinara doprinosa od decembra do današnjeg dana nije uplaćeno, a na upit poslodavca zašto je to tako uz predočavanje činjenica, ponovo dobijam sličan odgovor kao i prvi put, da ne postoji opravdani razlog zašto bi doprinose uplaćivao jer njemu to ekonomski nije isplativo, niti mu pada na pamet da to ubuduće i čini.
Skraćeno, ako ti odgovara radi, ako ti ne odgovara, tornjaj se jer ima ko će da radi i za manje.

Dakle, sa moje tačke gledišta, ovaj slučaj nije šija nego vrat. Instruktora ima kao kusih pasa, pa zašto ne iskoristiti situaciju.
Ništa novo.

Za MUP, odnosno kontrolu, je sve regularno što se papirologije tiče tiče.

Od mene toliko. Zahvaljujem na pažnji kao i iznošenju stava i argumenata.
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2014, 11:21:53 pre podne LuckyL »

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #23 poslato: Avgust 16, 2014, 11:39:22 posle podne »
I na kraju još jedna sitnica. DA prijavljen sam u decembru prošle godine kada je izvršen tehnički prijem škole. U januaru odjavljen i sa tim statusom radim do dana današnjeg.
LuckyL,ti si ovo napisao,između ostalog i iz toga proizilaze naši odgovori.Izvini ali ti si pisao ako nije tako izvinjenje ti je na mestu.Pozdrav


LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #24 poslato: Avgust 17, 2014, 08:27:37 posle podne »
Tako je mošo. Prijavljen na papiru i zbog toga je usledilo moje izvinjenje.
Neplaćanje doprinosa je ionako regularno, koga to još zanima...





moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #25 poslato: Avgust 17, 2014, 11:13:41 posle podne »
Na žalost,ali tako je.