Autor Tema: plata instruktora  (Pročitano 16898 puta)

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
plata instruktora
« poslato: Novembar 19, 2012, 10:35:54 posle podne »
E da sad smo zaokupljni sa razno raznim pitanjima problemima, testovima, cunjevima da cujem da li je neko od vlasnika auto skola razmisljao o podizanju plata instruktorima ili je to tabu tema posto su i cene polaganja otisle gore  :o,recimo plate instruktora su bile prosek 25 000 din ili cena jedne obuke a sad je cena obuke duplo skuplja pa bih voleo da se ukljuci neko na ovu temu...... ;)

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2012, 10:40:56 posle podne »
Mislim da su instruktori trenutno zauzeti i ne misle o tome, imaju posla kao nikad i jos uvek rade kandidate koji su po staroj "ceni" i dugo ce ih jos raditi... a kad dodju novi kandidati, i nove cene, e onda vec.. treba stisnuti gazde ( ako ne dobiju otkaz do tad, posto nece imati sta da rade)

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2012, 11:03:24 posle podne »



     ovo mi je poslao jedan prijatelj putem fejsa koji zivi u Londonu
     NIJE SALA tek da nama instruktorima makar malo zaigra srce (adrenalin)


     to je za veoma solidan zivot
ti imas posla
ovde sam bio sa instruktorom 23 funte sat voznje
benzin je 1.49 funte

 da li nam je milo oko srca    :)


sasa69

  • Gost
Odg: plata instruktora
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2012, 12:04:35 posle podne »
plata radni dan x 8h=208h , u zavisnosti od radnih dana, ja s uzeo 26. a dosada je bio minimalac, tako da me interesuje obracun. imacu 201 sat u novembru, a minimalac je za 176 sati, ili 22 dana, 20.000,00... a tek ocekujem da se razlete inspekcije rada, kako je i najavljeno,  :-X
 8)

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2012, 01:08:36 posle podne »
znaci radimo za kikiriki e nece da moze vise trebamo se boriti dalje...

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2014, 10:35:05 pre podne »
Malo zamrla tema pa da je obnovim...

Nisam siguran kako je po ostalim školama u Beogradu, ali čisto da se zna da još uvek važe stara pravila vlasnika škole - izrabljuj instruktora maksimalno - plati minimalno.

Pitanje za vlasnike

Po kom osnovu je instruktor dužan da prisustvuje praktičnom polaganju ispita i tamo provede između 6 i 7 sati bez novčane nadoknade ?

Da li je plata od 200 dinara po času realna ?

Da li ste prijavili vašeg instruktora i plaćate poreze i doprinose ?

U mom slučaju sam dužan da prisustvujem ispitu, cena rada po času je upravo tih pišljivih 200 dinara, a o radnom stažu, zdravstvenom osiguranju i svim ostalim što sleduje zaposlenog, mogu da sanjam.



rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #6 poslato: Avgust 11, 2014, 04:53:23 posle podne »
LuckyL u prvoj rečenici kažeš da nema novčane nadoknade, a onda da ipak plaćaju za ispit?

A ovo za prijavu instruktora, pa zar stvarno misliš da bi u opšte dobili dozvolu za rad ako te nisu prijavili? Čak i da si četvrti instruktor u opšte se ne isplati rizik za plaćanje ogromne kazne zbog 20000din poreza i doprinosa na prosečnu platu instruktora. A koliko sam shvatio pa ti prisustvuješ ispitu, znači da si sigurno redovno prijavljen.

Proveri malo činjenice, ili dobro razmisli pre nego što napišeš nešto.

Da što se tiče plate, realno je da instruktor u školi ima od 200-300din po času ako koristi vozilo auto škole. Više od ovoga nije moguće sa sadašnjom cenom časa, tačnije nije isplativo za normalan rad auto škole.


Malo zamrla tema pa da je obnovim...

Nisam siguran kako je po ostalim školama u Beogradu, ali čisto da se zna da još uvek važe stara pravila vlasnika škole - izrabljuj instruktora maksimalno - plati minimalno.

Pitanje za vlasnike

Po kom osnovu je instruktor dužan da prisustvuje praktičnom polaganju ispita i tamo provede između 6 i 7 sati bez novčane nadoknade ?

Da li je plata od 200 dinara po času realna ?

Da li ste prijavili vašeg instruktora i plaćate poreze i doprinose ?

U mom slučaju sam dužan da prisustvujem ispitu, cena rada po času je upravo tih pišljivih 200 dinara, a o radnom stažu, zdravstvenom osiguranju i svim ostalim što sleduje zaposlenog, mogu da sanjam.


LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #7 poslato: Avgust 11, 2014, 11:50:23 posle podne »
Gospodine Rašeta, unapred se izvinjavam na rečima koje ću da upotrebim, ali mislim da živite u oblacima ili spavate širom otvorenih očiju.
Ako se niste prepoznali među poslodavcima, pozdravljam i duboko se klanjam. Uz dužno poštovanje, trebali bi da Vam podignu spomenik, međutim, debelo grešite !

Za sadašnje stanje kao sve što se desilo tokom ovih godina, instruktori su najmanje krivi. Radili smo kako smo radili jer nismo imali izbora. Nikakvih uticaja nismo imali niti nas je neko ikada nešto i pitao. Ono malo društvenih škola što je preostalo krajem devedesetih su razbucali bivši direktori i rukovodioci, pa na kontu toga izgradili svoje privatne prćije u kojima su zlostavljali i kandidate i svoje zaposlene. Nakotilo se tog zla svih ovih godina, a kad je došlo do kraja, nekome je palo na pamet da uvede red i nazovi disciplinu. Da li je baš tako trebalo da bude ? Mislim da nije, i sa stanovišta zakonodavca, i sa stanovišta auto škola, a i zaposlenih

Jesam sve proverio i na osnovu toga sam, napisao to što sam napisao. Za tu kaznu što je pomenuste, ima ona narodna : Pas koji laje ne ujeda.

Pored ovoga, ipak me interesuje kako na to trenutno gleda MUP s obzirom da se nalazim na spisku instruktora ? Koliko takvih "savesnih" poslodavaca ima ? Zar MUP ne zanima, prilikom redovne kontrole, ugovor o radu i ostala prateća dokumentacija koja mora da se podnese na uvid ? Ma dajte, zaista smešno. Čisto sumnjam da slepo verujete da zaista nema takvih polodavaca...

Ok, prihvatam grešku i propust u smislu toga da nisam precizno rečima objasnio na šta sam mislio, pa ću pokušati još jednom.

Dakle, angažovanje instruktora na ispitu JESTE OBAVEZNO, ali da se to vreme plati nije. Zašto ?! Zar samo čas proveden u obuci kandidata smatrate obračunskom jedinicom, a sve ostalo vreme nije ? I smatrate da je 200 dinara po času sasvim dovoljna cifra kojom ste kupili čoveka kojeg možete da angažujete za sve potrebe ?


I na kraju još jedna sitnica. DA prijavljen sam u decembru prošle godine kada je izvršen tehnički prijem škole. U januaru odjavljen i sa tim statusom radim do dana današnjeg.

Uostalom, sve je to već odavno jasno. Ja više to onako, retorički, što bi rekli, glasno razmišljam i divim se svojoj sposobnosti da svašta progutam. Nažalost nisam jedini...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2014, 08:21:47 pre podne »
Znači i tako odjavljeni radite na ispitima?

A drugo pitanje, ako je to zaista tako, i nemate platu, zašto jednostavno ne prijavite svog poslodavca inspekcijama pa neka oni završe posao?

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #9 poslato: Avgust 12, 2014, 09:38:56 pre podne »
JA SAM POSLODAVAC I ZAISTA JA VEC DUGO PRICAM O INSTRUKTORIMA, Zadnja rupa na svirali je instruktor,nemaju novca poslodavci da isplacuju instruktore .teziste obuke i zarade su na teoretskom delu vozackih ispita,,, a instruktori cekaju proceduru teorije ,,,a to da radis neprijavljen je nemoguce knjiga rada i potpisii,,, ti si odjavljeni instruktor koji ceka da posao krene a posao ne krece,zato sam ja komentarisao da ce ostati samo penzioneri u obuci vozaca.oni cekati mogu.

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #10 poslato: Avgust 12, 2014, 01:14:59 posle podne »
Radim dnevno između 4 i 6 časova. Kada sam zatražio zdravstvenu knjižicu, rečeno mi je da nemam pun fond časova i da mu se ne isplati da plaća doprinose.

Pored ispita i redovnih moto časova, dosta časova se radi i po osnovu doobuke, odnocno, časovi sa ljudima koji poseduju vozačku dozvolu. Cena takvog časa je 1000 dinara. Ako uzmemo u obzir sve prihode (rashodi su minimalni jer je vlasnik škole ujedno i vlasnik celokupnog prostora, znači nije pod rentom), čisto sumnjam da mu sve to nije isplativo. Da nije tako, odavno bi bio ključ u bravi kao što je dosta ljudi to i učinilo.

Realno, iskopiraću knjige rada kao i putne naloge koji nikada nisu stavka za obračun poreza  i dostaviti inspekcijama na uvid. Smučilo mi se.

Druga stvar, razumem da država propisima na neki način primorava vlasnike na gašenje škola, zbog toga smo se i bunili, ali ono što meni nije jasno, zašto odgovor državi ide preko leđa instruktora, opet ? Istina je da je masa škola i morala da bude zatvorena. Svi smo više ili manje bili upućeni, makar u priči, šta se i na koji način radilo u proteklom vremenu.

Ako kao poslodavac niste konkurentni, ako niste u mogućnosti da na bilo koji način stvorite posao i na taj način obezbedite egzistenciju po uslovima koje je propisala država, pa ugasite školu i bavite se nečim drugim. Ili jednostavno pokažite zube, jer ovo zaista nema nimalo smisla.

Džeparac mi ne treba, od njega se ne živi...
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2014, 01:19:28 posle podne LuckyL »

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #11 poslato: Avgust 12, 2014, 01:37:13 posle podne »
Hteo bih da napišem samo jedan dodatak prethodnom postu.

Iako na prvi pogled deluje kao da sam se na forum registrovao da bih otkukao svoj položaj, zaista nije tako.

Svi smo, na kraju krajeva, svedeni na "sezonske radnike" pa bih ovo više upotrebio kao apel da se dozovemo pameti i ujedno kao podsetnik poslodavcima da instruktori i zaposleni po školama nisu deo iventara.

Trenutno nas ima previše, možda će to "previše" ostati kao posledica smanjenja broja škola, ali to vam sve ne daje za pravo da radite i opstajete zahvaljujući plećima zaposlenih. Možda sam ja i malo mator, ali, pojaviće se neko mlađi i sa oštrijim zubima

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #12 poslato: Avgust 12, 2014, 02:32:06 posle podne »
dovoljno je da se instruktori "zainate" i dobice vecu platu.ako autoskola nema 3 instruktora mora obustaviti sve procese.znaci instruktori drze sve ..
malo su nas bombardovali..maloo

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #13 poslato: Avgust 12, 2014, 04:52:41 posle podne »
meni je neverovatno da neko moze da radi obuku a nije u radnom odnosu ,ja imam nadzore svaka tri meseca i to bas bas nadzore, sada se u papirima vidi bas sve i ko je radio i kilometraze i vremena odmora upravljanja,nemogu komentar necega za cega ja mislim da je nemoguce.licence se upisuju svuda,

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: plata instruktora
« Odgovor #14 poslato: Avgust 12, 2014, 05:51:00 posle podne »
Gospodo, jedno je prijava i dostavljanje spiska instruktora Ljermontovoj, a drugo prijava u PIO. Kada se jednom uradi prijava, odjava radnika u PIO ne prati nužno odjavu sa spiska instruktora. Po tom spisku se vodim kao zaposlen.
Skraćeno, i na tarabi svašta piše...