Autor Tema: sta se desva sa poligonima .I.  (Pročitano 37949 puta)

nobel

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
sta se desva sa poligonima .I.
« poslato: Novembar 28, 2012, 02:06:34 posle podne »
Ovo je velika sramota...bio je dogovor da poligoni u prelaznom periodu ostaju isti ...trebalo je odraditi manje korekcije tipa: obrisati koso uparkiravanje i ubaciti bocno ?
Mup RS iz Beograda konkretno to ne prihvata vec trazi od cova da prosiri poligon na 7m + da se odrade pojedine crte po poligonu za "B" kat ... al za "C " je vrhunac ...

lukovi od 7m duzina 15m za pravo uparkiravanje i 15 m zaustavni deo  teretnog motornog vozila pre uparkiravanja :) to je umetnost izvesti  kratak poligon ...

Gospoda iz MUP-a nemaju mogucnosti da sprovedu novi zakon o saobracju i na razne nacine taktiziraju .I.  mada smatram da sadasnji poligoni nisu  osmisljeni za grad Beograd vec za okolna sela ...   pozzz

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2012, 04:26:26 posle podne »
Zato tu radnju za C kategoriju i ne radimo a poligonu, vec u gradu..

A za B je tacno da su trazili maksimalne korekcije, tj. sve po novom, svaka linija i linijica je morala da bude na svom mestu.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2012, 06:48:41 posle podne »
Zato tu radnju za C kategoriju i ne radimo a poligonu, vec u gradu..

A za B je tacno da su trazili maksimalne korekcije, tj. sve po novom, svaka linija i linijica je morala da bude na svom mestu.


A gde u gradu ? Kad polukružno okretanje hodom unazad nije dozvoljeno. Pročitajte nastavni plan i program dodatne praktične obuke za C1 i C kategoriju : "PD 2; nastavna tema - radnje i postupanja; nastavna jedinica - zabrana polukružnog okretanja sa manevrom (manevar vožnje unazad) na mestima zabrane zaustavljanja i parkiranja (raskrsnica i dr.)" Na kolskom ulazu u zgradu, dvorište itd. je takođe zabranjeno zaustavljanje i parkiranje. Pravilnik kaže da se ovo radi, ukoliko ne može na poligonu na nekoj drugoj površini ili SAOBRAĆAJNICAMA SA SLABIM INTENZITETOM SAOBRAĆAJA. Pa i tu je opet raskrsnica ili kolski ulaz. Znači, imamo dodatni čas na kome kandidata učimo da je to zabranjeno, a u ispitnom zadatku će imati tu radnju ?! Očigledno, ko je pisao pravilnik, nije dobro proučio zakon. Rešenje je poligon. A ako ga nemamo, šta onda ?

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2012, 07:54:13 posle podne »
Zasto bih ja to tumacio umesto njih?

Trazili smo saglasnost od grada da te radnje mozemo da radimo u gradu, u ulicama sa slabim intezitetom, i saglasnost smo dobili.
MUP je pristao na tu saglasnost, odredili smo mesta gde to mozemo da radimo, i to je to..
Zasto bi skakao sam sebi u stomak i sam sebi branio nesto sto mi odgovara?!

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2012, 08:12:34 posle podne »
Da bi, recimo, poštovao zakon. Zamislite da se desi nezgoda na tom mestu, i da dođe do suda. Ispitni zadaci su pisani dokumenti, znači postoji pisani trag i može da posluži kao dokaz na sudu. Osim toga i kandidat, ako dobro prouči zakon, može da pravi problem ako zbog greške na tom mestu nakupi broj negativnih poena za padanje. Ko je u takvim slučajevima odgovoran ?

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2012, 08:27:00 posle podne »
E sad, ne bih te pravne stvari i termine, ko je u pravu, i sta je jace, zakon, pravilnik, plan obuke ili Simicevo upustvo!!!... previse je komplikovano, a svako ga tumaci na svoj nacin, puna Srbija pravnika i strucnjaka, svi sve znaju, a sve stoji u mestu, ne pomera se.

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2012, 08:29:22 posle podne »
Zato tu radnju za C kategoriju i ne radimo a poligonu, vec u gradu..

A za B je tacno da su trazili maksimalne korekcije, tj. sve po novom, svaka linija i linijica je morala da bude na svom mestu.


A gde u gradu ? Kad polukružno okretanje hodom unazad nije dozvoljeno. Pročitajte nastavni plan i program dodatne praktične obuke za C1 i C kategoriju : "PD 2; nastavna tema - radnje i postupanja; nastavna jedinica - zabrana polukružnog okretanja sa manevrom (manevar vožnje unazad) na mestima zabrane zaustavljanja i parkiranja (raskrsnica i dr.)" Na kolskom ulazu u zgradu, dvorište itd. je takođe zabranjeno zaustavljanje i parkiranje. Pravilnik kaže da se ovo radi, ukoliko ne može na poligonu na nekoj drugoj površini ili SAOBRAĆAJNICAMA SA SLABIM INTENZITETOM SAOBRAĆAJA. Pa i tu je opet raskrsnica ili kolski ulaz. Znači, imamo dodatni čas na kome kandidata učimo da je to zabranjeno, a u ispitnom zadatku će imati tu radnju ?! Očigledno, ko je pisao pravilnik, nije dobro proučio zakon. Rešenje je poligon. A ako ga nemamo, šta onda ?

Da li ovo znaci da ja svoj kamion ne smem da "uteram" u rikverc u svoj kolski ulaz, dvoriste...? Nesto nisam siguran da je bas tako...

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2012, 08:52:35 posle podne »
Kolega, pročitajte sami.. Zakon, član 66, stav 1, tačka 3 i tačka 18. A šta je zaustavljanje, imate u definicijama. Nisam ja pisao. Ni meni se to ne sviđa..

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2012, 09:20:42 posle podne »
Jasno mi je i razumem sta hocete da kazete!

Ali toliko bukvalno shvatanje tih tacaka bi znacilo da stvarno niko ne sme da se zaustavi ispred kucnog prelaza, kolskog ulaza, dvorista, da bi usao hodom unazad u isti, zato sto je eto zaustavljanje "svaki prekid kretanja vozila do tri minuta", a ja moram da zaustavim vozilo da bi tu radnju uradio...

Niste ni vi, a ni ja pisali, ali neko jeste..

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2012, 09:28:58 posle podne »
Da, još jedan pokazatelj kako je napisan zakon.. I niko ne razmatra varijantu "šta bi bilo kad bi bilo" dok se nešto ne desi, a kad se desi onda pooštravaj kontrole i udri onog koji nije ili je najmanje kriv. A država kao hoće da zavede red..  ???

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2012, 11:30:29 posle podne »
Члан 37.
Возач не сме да се креће возилом уназад.
Кретање возилом уназад дозвољено је искључиво на кратком делу пута,
оном страном коловоза којом се до тада возило кретало унапред ако се тиме не
угрожавају нити ометају други учесници у саобраћају.
Кретање возила уназад није дозвољено на непрегледном делу пута, при
смањеној видљивости, у тунелима, на делу пута где је забрањено заустављање
и на прелазима преко железничке пруге.
Члан 38.

malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #11 poslato: Novembar 29, 2012, 11:48:33 pre podne »
Zobs

član 7,

71) zaustavljanje vozila je svaki prekid kretanja vozila na putu u trajanju do tri minuta, pri čemu vozač ne napušta vozilo, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj,


i gde je problem u vezi člana 66???


http://www.kurir-info.rs/za-vozacki-ispit-izvisilo-cak-60000-ljudi-clanak-531185

Haos zbog pravilnika
Za vozački ispit izvisilo čak 60.000 ljudi!

Društvo,
06:00, 28.11.2012.

Autor: Slavica Tomčić
11 komentara




Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
Auto-škole najavile protest jer ne mogu da održe polaganje ispita sve dok ne obezbede idealne uslove na poligonima

BEOGRAD - Zavrzlama.
Oko 60.000 kandidata čeka na polaganje vozačkog ispita po starom programu zato što auto-škole ne mogu da dobiju dozvolu za poligone na kojima se polažu vozački ispiti! U auto-školama krivicu za to svaljuju na Ministarstvo unutrašnjih poslova, koje je donelo pravilnik po kojem trase moraju biti idealne. Zato u pojedinim auto-školama u Beogradu razmišljaju čak i o protestu.

- MUP optužuje auto-škole da neće uspeti na vreme da završe obuku svih kandidata koji su do 25. oktobra upisani po starom pravilniku, jer navodno nismo uradili trase za polaganje ispita. Mi smo trase uradili i predali, ali ih MUP odbija pod izgovorima da nisu dobri nagibi i da ulice nisu dobro asfaltirane. Oko 60.000 kandidata u Srbiji čeka na polaganje ispita i vrše pritisak na škole jer nema ispita, a mi nismo krivi što su ulice takve kakve su - kaže vlasnik jedne auto-škole iz Zemuna, koji iz straha od odmazde nije želeo da mu se ime objavi.

Generalni sekretar Zajednice auto-škola Srbije Petar Rašeta kaže da je MUP na auto-škole prebacio obavezu da same traže saglasnost korisnika puta za trase na kojima se polažu ispiti.

- Sve škole imaju trase, ali ne mogu da dobiju saglasnost od MUP zato što za pojedine elemente na trasi, uspone i slično saglasnost treba da daju direkcije koje upravljaju putevima. To su državni putevi, kakve to ima veze s auto-školama. Sve što se traži zavisi od gradova, a ne od nas. Sve škole koje su podnele zahteve za trase su odbijene - kaže Rašeta i dodaje da je to glavna prepreka za održavanje vozačkih ispita.

U MUP kažu da oni ne sabotiraju održavanje vozačkih ispita i tvrde da je od donošenja novog pravilnika samo 14 škola podnelo spiskove za praktične ispite koji se i održavaju od 23. novembra.

Ljubojević: Nemamo poligone!

Da su oko trasa ispale velike zavrzlame saglasan je i Đorđe Ljubojević iz Sekretarijata za saobraćaj u Beogradu.

- Novim Pravilnikom se zahtevaju idealni uslovi na poligonima i trasama kao da sutra idemo u Evropsku uniju, a nas niko nije konsultovao. Nemamo mi poligone samo za tu namenu, nego auto-školama uz nadoknadu izdajemo parkinge. Većina od tih poligona nema uslove, a sad su novim pravilnikom još i pooštreni - kaže Ljubojević i dodaje da će se truditi da, koliko mogu, auto-školama olakšaju.


GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #12 poslato: Novembar 29, 2012, 01:01:00 posle podne »
Tek ce da nastane HAOS ovo jos nije nista tek je pocetak zurke....

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #13 poslato: Novembar 29, 2012, 01:29:18 posle podne »
ja bih na žurku...

šta poneti???

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #14 poslato: Novembar 29, 2012, 01:39:35 posle podne »
izvinjavam se, nije problem u zaustavljanju, nego u sledećem

72) parkiranje vozila je svaki prekid kretanja vozila, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj, koje se ne smatra zaustavljanjem,