Autor Tema: sta se desva sa poligonima .I.  (Pročitano 38147 puta)



sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #47 poslato: Decembar 23, 2012, 06:40:53 posle podne »
sve je to lepo kolega, a objasnjenje za duplu punu liniju??? ili sam to lose video...

Kod nas nemozes stati da propustis pesake, (po pravilu bi trebalo), jer nase drage kolege vozaci preticu (dok stajemo), obilaze na pesackom, a pesaci skacu kao zecevi..... a kada bude nesto, dok dokazemo da nismo krivi..... ili to dokazivanje ide jako lako, upisam ca, vreme odmice, a mi stojimo u mestu dok se vrsi uvidjaj??? a kamo li da uradis ovo na nekom neprometnom mestu, jer uvek neko dodje, i hoce das prodje, iako nemoze da to uradi bezbedno.....

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #48 poslato: Decembar 23, 2012, 07:18:57 posle podne »


    zanima me kako ste resili polazak na usponu.
   ovo mislim kako cete to izvesti na poligonu, da li imate prostora i da li cete praviti rampe
  kako zamisljate da resite polazak na usponu.
po meni ova radnja ne bi trebalo da se radi na poligonu nego u sklopu gradske vozmje

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #49 poslato: Decembar 23, 2012, 07:32:59 posle podne »
sve je to lepo kolega, a objasnjenje za duplu punu liniju??? ili sam to lose video...

Kod nas nemozes stati da propustis pesake, (po pravilu bi trebalo), jer nase drage kolege vozaci preticu (dok stajemo), obilaze na pesackom, a pesaci skacu kao zecevi..... a kada bude nesto, dok dokazemo da nismo krivi..... ili to dokazivanje ide jako lako, upisam ca, vreme odmice, a mi stojimo u mestu dok se vrsi uvidjaj??? a kamo li da uradis ovo na nekom neprometnom mestu, jer uvek neko dodje, i hoce das prodje, iako nemoze da to uradi bezbedno.....


Nisam siguran, ali imam utisak da se meni obraćate kolega sasa69. Ne znam na koju duplu punu liniju mislite, obrazložite malo. A što se tiče naših kolega vozača koji pretiču na pešačkim prelazima dok mi propuštamo pešake, toga će uvek biti. Za postupke takvih vozača, ustvari jednim delom smo odgovorni i mi upravo zato što ni sami ne tumačimo i primenjujemo zakon na pravnički način nego kako nam se sviđa, i to prenosimo i na njih. Pročitajte moje predhodne odgovore da sad ne ponavljam, nadam se da ćete razumeti suštinu.
Kolega volan, odgovarajući uspon nije baš lako pronaći kod nas u Vojvodini pa je najbolje rešenje da se radi na poligonu.

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #50 poslato: Decembar 24, 2012, 06:22:11 pre podne »
kolega mrkiboy74, izvini sto se osecas prozvanim, pitanje je upuceno svima koji su pogledali prethodne dve slike, a narocito za milos.sb

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #51 poslato: Decembar 24, 2012, 09:10:57 pre podne »
Pa neposredno kroz raskrsnicu nema duple pune linije, baš kao što se vidi na slici, što znači da nije yabranjeno ni polukružno a ni skretanje. Evo na drugom linku ispod ima i objasnjenja na engleskom...

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #52 poslato: Decembar 24, 2012, 12:50:59 posle podne »
a na kojoj, pa to ima???
Ispred i iza, to jest pre raskrsnice i odmah iza ima ili je to samo razdelna linija???

dok tu gde bi trebalo da udje auto ima isprekidana linija.....

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #53 poslato: Decembar 24, 2012, 02:08:14 posle podne »
Kako na kojoj ima??? Pa evo recimo trenutno mi pada na pamet Niš. Od auto pijace prema Durlanu... Ispred solitera je dupla puna linija kroz celu raskrsnicu i tu je zabranjeno skretanje levo a isto tako i polukružno...

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #54 poslato: Decembar 24, 2012, 05:13:01 posle podne »
pogledaj sliku koju si postavio, a u Nisu sam zadnji put bio kada je bilo ono zestoko bombardovanje 1999 godine, i posle toga jos jednom u prolazu za Pirot 2001,



GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #57 poslato: Decembar 24, 2012, 08:30:55 posle podne »

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #58 poslato: Decembar 24, 2012, 09:59:01 posle podne »
Iako sam mozda prozvan,ne osecam se odgovornim,nimalo,....

sasa69

  • Gost
Odg: sta se desva sa poligonima .I.
« Odgovor #59 poslato: Decembar 25, 2012, 08:44:52 pre podne »
Ovo sto si sada postavio kolega, sa svih strana je isprekidana (prva slika), a druga slika opet puna linija, ali se auto povukao skroz udesno, i tako je ostavio dosta mesta za ona vozila koja dolaze iza njega. Ana one dve slike sto si postavio kao prve, svuda je dupla linija.....  Kod nas ces retko naci raskrsnicu sa isprekidanim linijama, ili da ima 3 metra izmedju zaustavljenog auta i bele linije.