Autor Tema: TEORETSKI ISPIT  (Pročitano 28988 puta)

wintera

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 26
    • Pogledaj profil
TEORETSKI ISPIT
« poslato: Decembar 28, 2012, 12:41:21 posle podne »
  Prvo polaganje teoretskog dela ispita u Pirotu odrzano 28.12.2012 god.
  Od 14 kandidata polozilo 6.
  Ipak se isplati raditi sa kandidatima .
WinterA

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2012, 04:41:09 posle podne »
kako su kandidati savladali testove i kakvi su im prvi utisci koliko im vremenski trebalo da nauce sve to???

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2012, 06:53:25 posle podne »
bravo za kandidate vintere nije to tako strasno i JA SAM DANAS IMAO PRAKTICNI DEO ISPITA I ODLICAN REZULTAT OD 16 KANDIDATA JEDAN PAO JEDAN POD ZABRANOM spremam teoretski deo i mislim bar ovakav rezultat BRAVO PIROCANCI

Goca more

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2012, 07:05:14 posle podne »
 U Kruševcu je održano polaganje testa 21.12.  I zakazano je polaganje za drugu grupu. Polaganje testova je tek pocelo i vreme ce pokazati koliko su testovi teski, odnosno laki. Nisu idealni, ali sta je tu je. Eto, kažu neka pitanja ce se izbaciti, neka promijeniti, ali sve u svemu od sad pa na dalje ovakvi su  nam testovi (dok ne dođu neki novi). Sad za početak je veoma važno da predavač u školi riješi testove i da ih prouči i da kandidatima pruži ‘’kvalitetna ‘’tri časa dodatne teorijske obuke.  I veoma je važno uputiti kandidate kako da uče, na šta da obrate pažnju. Jer zaista, kad se zakon pročita, i bar koliko toliko nauči, veliki dio pitanja kandidat može bez problema riješiti. A tamo gdje su situacije nejasne kandidatu treba razjasniti. Zaista ima pitanja koja su više nego nepotrebna kandidatu (naročito u oblasti vozila i vozači, a o posledicama nepoštovanja propisa da se i ne priča). Kad su u pitanju kaznene odredbe, ja kandidatima savjetujem da u Zakonu  pročitaju dio koji se odnosi na nasilničku vožnju i prekršaje koji se kažnjavaju zatvorom i velikim novčanim kaznama (mislim da nije lose da kandidat zna koji su to ‘’veći’’ prekršaji), a da se uopšte ne zamaraju sa ‘’malim’’novčanim kaznama (niti im to treba u životu, niti mogu pasti na testu za 2 poena). Na testu imaju samo jedno pitanje iz oblasti Posledice nepoštovanja saobraćajnih propisa. Moji kandidati su na testu (za B kategoriju) dobili pitanja vezana za vreme upravljanja vozilom, nakon koliko vremena neprek.upravljanja mora da se napravi pauza, zatim, šta je nedelja…e ovo je smješno. Zašto bi vozač B kategorije morao da zna nakon koliko vremena neprekidnog upravljanja vozač kamiona ili autobusa mora da napravi pauzu od najmanje 45 minuta. Pitanja iz saob.signalizacije su laka, iz Pravila saobraćaja akcenat je stavljen na uključivanje vozila u saobraćaj i preticanje. I u principu kandidat moze da pogresi na 7 – 10 pitanja i da opet polozi (u zavisnosti koliko poena nosi pitanje). I nema tu neke mudrolije ko bude ucio polozice, a ko ne, nece. I svi smo nesto razmaženi…sve nam nešto teško…pa jednom se polaže vozački ispit…I najmanje što se može učiniti, jeste malo zagrijati stolicu i naučiti propise. I naravno pomoći kandidatima da što lakše savladaju propise…ja kandidatima dajem individualne konsultacije, jer nisu svi isti, neko shvata brže, neko sporije, neko je više zainteresovan, neko manje…upućujem ih kako da lakše nauče ‘’suva pitanja’’ itd, itd.
Inače, polagala su nam tri kandidata i sva tri su položila. I moj utisak je da testovi nisu teški…čini mi se da je odabir pitanja takav da ih i nije toliko teško riješiti. Valjda su htjeli postići da kandidati temeljno nauče zakon i pravilnike…da se dobro namuče…a onda ih obraduju lakim testovima…hahaha.
Pozdrav svima i sretni Novogodišnji i Božićni praznici!!!!!!!



micha56

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2013, 11:00:20 pre podne »
Drage kolege,
Dobio sam informaciju da je u Velikoj Plani odrzan i prvi teoretski ispit i da je 8 kandidata polagalo, ali kako ....
- udje jedan kandidat izvuce testove i sat vreme ih resava - SAM pred komisijom.
- onda udje drugi i takodje sam resava testove sat vremena.

Tako je njih 8 polagalo teoretski ispit 8 sati - plus vreme za pregled i objavu rezultata. Katastrofa kako ljudi iz podrucnog SUP-a (ispitivaci) tumace zakon i pravilnike koji regulisu ovu materiju.

Molim Vas neka neko iz tog kraja potvrdi ovo ili demantuje. Bas me interesuje da li je moguce ...
« Poslednja izmena: Januar 17, 2013, 11:03:55 pre podne micha56 »

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2013, 11:32:48 pre podne »
AS ''NECO-SIGNAL'' RASKA imala teorijski ispit od 15 kandidata polozilo 11 kandidata kao i praktican ispit od prijavljenih 6 kandidata polozilo 5 . zakljucak lakse za kandidate nego sto je bilo po starom  samo ih uputite na prave putanje ucenja . Drage kolege  bice isto ko i pre sto je bilo  stara izreka ''POLOZICE KO ZNA I KO MORA'' moze da menjaju sto zakona  ovo je S R B I J A
Neco

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2013, 12:05:54 posle podne »
Drage kolege,
Dobio sam informaciju da je u Velikoj Plani odrzan i prvi teoretski ispit i da je 8 kandidata polagalo, ali kako ....
- udje jedan kandidat izvuce testove i sat vreme ih resava - SAM pred komisijom.
- onda udje drugi i takodje sam resava testove sat vremena.

Tako je njih 8 polagalo teoretski ispit 8 sati - plus vreme za pregled i objavu rezultata. Katastrofa kako ljudi iz podrucnog SUP-a (ispitivaci) tumace zakon i pravilnike koji regulisu ovu materiju.

Molim Vas neka neko iz tog kraja potvrdi ovo ili demantuje. Bas me interesuje da li je moguce ...

E ako je ovo istina (mada licno ne verujem) onda stvarno nemam reči

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2013, 07:57:10 posle podne »
Neverovatno!!!!

Nirvana55

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2013, 08:51:30 posle podne »
Jel zna neko kako stoje stvari za Nis?

wintera

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 26
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2013, 10:46:14 posle podne »
  Danas smo imali drugi ispit i od 14 kandidata polozilo 11 . I ostala tri kandidata bi polozili za par poena . Potrebno je samo malo ucenja i uspeh je zagarantovan .
  Puno srece i uspeha svim kandidatima koji ce polagati teoretski deo ispita u narednom periodu .
WinterA

Lolita

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2013, 01:56:34 posle podne »
Koliko ste platili polaganje teorije? Da li je u tu cenu ukljucenja i nadoknada MUP-u? U mojoj auto skoli traze da uplatim 792 dinara na ziro racun MUP-a i jos njima 4000 hiljade.  To znaci da moram da uplatim 4792 dinara da bih izasla na polaganje teorije, sto je cista kradja novca.  Zato me zanima kako je u drugim skolama da bih mogla da idem da se zalim.  :-\

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2013, 04:15:18 posle podne »
Koliko ste platili polaganje teorije? Da li je u tu cenu ukljucenja i nadoknada MUP-u? U mojoj auto skoli traze da uplatim 792 dinara na ziro racun MUP-a i jos njima 4000 hiljade.  To znaci da moram da uplatim 4792 dinara da bih izasla na polaganje teorije, sto je cista kradja novca.  Zato me zanima kako je u drugim skolama da bih mogla da idem da se zalim.  :-\

lolita,proguglaj ,ima na netu najniza cena ,zakonom propisana.znaci odluka u sl. glasniku :) ,i znaci najniza cena.
mogu da ti naplate i 10000. o tom treba da se informises ,ranije.
verujem da si mlada :)  ,zato ti i dajem savet..znaci posle prijave nema promene.ali vec sledeci ispit ,mozes da izaberes novu skolu. ;)
malo su nas bombardovali..maloo

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2013, 04:20:52 posle podne »
Slazem se,.. ::),...a u kom gradu polazete?..

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2013, 04:26:49 posle podne »
 ;D
malo su nas bombardovali..maloo

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: TEORETSKI ISPIT
« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2013, 04:34:13 posle podne »
 ;)