Autor Tema: Teoretska nastava  (Pročitano 13173 puta)

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Teoretska nastava
« poslato: Januar 02, 2013, 11:05:56 posle podne »
Može li mala pomoć? Trebalo bi da krenem sa teoretskom nastavom. Koliko časova dnevno smem da održim ako držim samo teoriju a ne vozim? Mogu li 8? I da li mogu odmah sva 3 dopunska istoj grupi ili pojedincu istoga dana? I kako popunjavam dnevnik pošto vidim da ima samo 3 rubrike za početak i kraj časa, da li to znači da smem samo tri grupe ili pojedinca da ispredajem ili mogu na sledeći list da nastavim pod istim datumom sledeću grupu? Da li treba da prijavim vreme održavanja teorije i koliko spiskova za teoretsku nastavu popunjavam ako recimo radim sa 8 kandidata pojedinačno a ne u grupi? Jer ne odgovara svima isti termin? Hvala unapred.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2013, 11:41:34 posle podne »
Bas si se obrukao,...ne moze se ovako objasniti ima raznih varijanti,..uzmi uputstvo i procitaj,....pa onda konkretno pitanje... :-[

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2013, 08:54:23 posle podne »
Pročitao sam uputsvo, jedino sam našao odgovor da može sva tri časa u toku istog dana. Pošto piše da teoretska ulazi u radeno vreme instruktora predavača onda ispada da mogu da držim 8 časova dnevno ako ne vozim  :o Jesam li u pravu? To je konkretno pitanje ???

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2013, 08:05:05 pre podne »
E to pise u pravilniku,nacin sprovodjenja teorijske obuke,cas 45min,odmor izmedju casova 10-30min,da bi ti se racunao jedan termin i 3 casa max.dnevno, na kraju tog istog uputstva strana 64,imas primer kako vodis dnevnik teorijske obuke...odgovor na konkretno pitanje je DA.
« Poslednja izmena: Januar 04, 2013, 08:19:42 pre podne MT »

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2013, 10:13:26 pre podne »
Ja sam ovako razumeo: Sa jednom grupom mogu da održim sva tri časa dnevno. Između časova pravim pauzu 10-30 min. Prvu grupu upisujem na jednoj strani, a gore u rubrici za početak i kraj časa upisujem vreme pocetka i kraja svakog pojedinačnog časa sa tom grupom. U knjigu rada instruktora upisujem vreme i temu DT1, DT2 i DT3. Drugu grubu upisujem na drugoj stranici pod istim datumom ako je predavanje istoga dana, s tim što ako sam u predhodnoj grupi imao 15 kandidata, prvi redni broj za sledeću grupu bi mi bio 16. Takođe upisujem ponovo DT, DT2 i DT3 u knjigu rada kao i u dnevniku i naravno početak i kraj časa. Sa trećom grupom mogu imati samo dva časa da ne bih prekoračio fon od 8 časova dnevno... Znači jedna grupa jedna stranica i 1-3 časa sa jednom grupom. Mogu napraviti i 8 grupe sa po jednim časom i onda bih istrošio 8 stranice u dnevniku... Plan teorijske i praktične obuke šaljem SUP-u i prijavljujem vreme održavanja teorijske obuke...

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2013, 11:51:13 pre podne »
mozes 8 casova drzati..u jednom danu.grupe mogu biti onoliko koliko imas odobrenih mesta u resenju..,mozes i 8 grupa a svakoj po jedan cas..,a mozes i 2 po 15 itd,neznam sta te zbunjuje..,imas pravilnik na netu,pise sve..
malo su nas bombardovali..maloo

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2013, 08:14:45 posle podne »
Dobro si razumeo,samo su teme TD,..i to je to,...srecno,ili slomi nogu :)

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #7 poslato: Januar 05, 2013, 08:45:58 posle podne »
IMALI NEKO OD KOLEGA DA JE POSLE NOVE GODINE TO JEST 2013 POKUSAO DA PRODUZI INSTRUKTORSKU DOZVOLU POSLE ISTEKA  NORMALNO ROK OD TRI GODINE ILI JE POKUSAO KOD MUP-a DA PODNESE ZAHTEV ZA PRODUZENJE STARE INSTRUKTORSKE DOZVOLE . NEMOGUCE JE PRODUZITI JER KAZU DA CE IZDAVATI NOVE INSTRUKTORSKE DOZVOLE STIM TRAZE CAK NEKIH POTVRDA I UVEENJA DESETAK KAO  I LICENCU  IZDATU OD AGENCIJE LEKARSKO UVERENJE NE STARIJE OD 6 MESECI .KO OVDE SNOSI ODGOVORNOST STO TAKVI INSTRUKTORI NECE MOCI DA OBAVLJAJU OBUKU  MISLIM DA CE I OVO OPET PREBACITI NA ODGOVORNOST AUTO SKOLA TO IM JE UVEK I BIO IZGOVOR.
Neco

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2013, 12:09:21 posle podne »
Vise bez licence ne moze nazovite agenciju i pitajte detalje...

Renata

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2013, 08:52:41 posle podne »
U polje "napomena" na strani za teorijska predavanja u knjizicama kandidata- potpisujte ,vi koji im drzite teoriju ,pisu prijave gde nema potpis ....

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2013, 10:35:12 posle podne »
U polje "napomena" na strani za teorijska predavanja u knjizicama kandidata- potpisujte ,vi koji im drzite teoriju ,pisu prijave gde nema potpis ....


E baš neću ! Pa neka piše šta hoće.

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2013, 11:54:29 posle podne »
U polje "napomena" na strani za teorijska predavanja u knjizicama kandidata- potpisujte ,vi koji im drzite teoriju ,pisu prijave gde nema potpis ....


E baš neću ! Pa neka piše šta hoće.

E bas vala, mogu vise pisati sta hoce..

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2013, 11:50:18 pre podne »
nekima pise napomena i na desnoj strani ,u prakticnoj obuci(tamo gde treba potpis instruktorea.).das 6 dinara za knjizicu i jos nije ni propisna tj  sa greskom..eee
malo su nas bombardovali..maloo

Bobi

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #13 poslato: Januar 31, 2013, 10:21:27 posle podne »
Kolege imam par pitanja za vas:
1. Da li treba zakljucivati dnevnik teoretske obuke? (npr obuku je slusalo 10 kandidata, da li treba i tu pisati zakljucno sa r.br. 10)
2. kad pisete 3 dodatna casa teorijske obuke u knjigu rada instruktora, da li pisete sve u jednom redu sve tri teme ako je pauza izmedju casova 10 minuta ili pisete svaki cas posebno
3. Imamo slucaj da kod nas je jedan kandidat je upisao 2 kategorije istovremeno A i C a poseduje kategoriju B. da li on treba 2 puta da prisustvuje na teorijskoj nastavi

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Teoretska nastava
« Odgovor #14 poslato: Januar 31, 2013, 10:59:54 posle podne »
Kolege imam par pitanja za vas:
1. Da li treba zakljucivati dnevnik teoretske obuke? (npr obuku je slusalo 10 kandidata, da li treba i tu pisati zakljucno sa r.br. 10)
2. kad pisete 3 dodatna casa teorijske obuke u knjigu rada instruktora, da li pisete sve u jednom redu sve tri teme ako je pauza izmedju casova 10 minuta ili pisete svaki cas posebno
3. Imamo slucaj da kod nas je jedan kandidat je upisao 2 kategorije istovremeno A i C a poseduje kategoriju B. da li on treba 2 puta da prisustvuje na teorijskoj nastavi


1. Ne, član 7 pravilnika o sadržaju, načinu vođenja i rokovima čuvanja evidencija... Nigde ne piše da treba, a opisano je npr. za knjigu rada, član 10, stav 1 istog pravilnika.
2. Ja pišem u 3 reda zato što postoje pauze (najmanje 10, najviše 30 min). Ja pravim po 15 min.
3. Pošto je program u ovom slučaju potpuno isti (5+2), moje mišljenje je da kandidat može odslušati nastavu samo jednom ali je mora upisati u obe knjižice. Ali ipak proverite kod nadležnih inspektora, oni možda misle drugačije ;) ne bi me čudilo..  ;D
Obzirom da polaže dve kategorije, vodite računa kada krene sa praktičnom obukom da ne sme imati više od 2 časa u toku jednog dana (član 30, stav 4 pravilnika o obuci)