Autor Tema: Pocinje licenciranje  (Pročitano 12448 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Pocinje licenciranje
« Odgovor #15 poslato: Januar 13, 2013, 05:47:49 posle podne »
nekad nemogu da poverujem..ali ipak..istina je.na zalost. :'(
malo su nas bombardovali..maloo

hajro

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pocinje licenciranje
« Odgovor #16 poslato: Januar 17, 2013, 11:20:59 posle podne »
Dali su ovi iz Agencije normalni. Licenca za predavača košta 50.000 dinara, gde su troškovi za licence za instruktora i ispitivača.Ko će to sve da plati.Ako ima preko 2000 instruktora i najmanje 500 predavača i 500 ispitivača, koje pare će Agencija zgrnuti.Zamislite da izlazak komisije za prijem radionice za tahografe košta 110.000 dinara.Šta da rade sa tolikim novcima.Mi u auto školama smo stvarno "ovce za šišanje".Gde je ta ZAŠS da nas zaštiti od ovog harača.Za njih je, izgleda najvažnije prodati neke materijale i učlaniti što više članova.Ako imamo imalo pameti treba listom da ustanemo protiv ovog harača.Večeras slušam onog Alvirovića.Za sve su mu krive auto-škole a najbolje bi bilo da svi kandidati prođu kroz njegov čuveni NAVAK.A kako ga je stvorio Vučić bi trebao to da ispita.NAVAK bi trebalo da bude u vlasništvu Agencije a ne njegovomm pa bi nam i nameti bilo mnogo manji,
 

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Pocinje licenciranje
« Odgovor #17 poslato: Januar 18, 2013, 07:05:51 pre podne »
Nema Petra ne oglsavava se vise i ne ukljucuje se u diskusiju prepusteni smo sami da se borimo jos pare da se uzmu za licence i vise nas niko ni spominjati nece :'( :'(

sasa69

  • Gost
Odg: Pocinje licenciranje
« Odgovor #18 poslato: Januar 18, 2013, 08:50:56 pre podne »
E moj Hajro, kada sam ja ovde lupetao, polako 4 godine, sada zoves u pomoc.
Ja sam onda bio huskac, bundzija.... nacionalista, jer mi uvek nesto smeta...

Sada kolega Apatinus 2 pise da se Raseta bavi salasom i uzgojom stoke....

Ti zoves Janosa, Pistu, Feriku, Djulu, Andrase, Bandike u pomoc.....

Sada je kasno.....

Rece jedan banacin jos 2003 : Ljudi vi se ovde smeskate, i merkate ispod oka, sto niste dosli u Vrnjacku Banju, da vidite sta Vam se sprema......

Sada isti ti kazu, da jos ima malo posla, pa u Februaru neznamo sta ce biti....

Ja mislim da idemo na biro......

Ili pred crkvu, pa cemo posle da lovimo ribu, ili da krademo, sada su skinuli samo na 5.000.00 :'(

hajro

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pocinje licenciranje
« Odgovor #19 poslato: Januar 18, 2013, 01:29:22 posle podne »
Nikada nije kasno.Treba obavijestiti kabinet Dinkća jer se on hvali giljotinom propisa i taksi.
Sami smo krivi što nas niko ni za što ne pita, jer uvijek očekujemo da neko drugi riješi naše probleme.Moramo se sami nametnuti a to možemo samo preko ZAŠS ako rukovodstvo te asocijacije misli na interese zajednice a ne lične.Nije mi poznato da se neko iz Zajednice, oglasio i demantovao kritike Alvirovića, jer po njemu Auto škola je kriva i kada roditelj dozvoli pijanom maloletniku da upravlja vozilom.On ,navodno daje neke besplatne časove, a sve to debelo naplaćuje od DDOR-a.Auto škole održavaju obuku u svim vremenskim uslovima(kiša,snijeg,led) a po njemu naši kandidati nikada ne upotrebljavaju kočnicu i ne znaju izvršiti promjenu pravca kretanja, jer to, navodno mogu naučiti samo u NAVAK-u.Auto škole nisu krive zbog nekih ,ranijih sistemskih propusta, kao što su:direktno polaganje za "C" kategoriju,polaganje praktičnog dijela ispita prije položenog teorijskog dijela i sl.Šta rade ti doktori saobraćaja koji se nalaze u organima ZAŠS.Nama nije potreban neko koće se samo kriti iza diplome, nego ko će  i nešto korisno učiniti za nas.Imam utisak, da oni ulaskom u navedene organe samo povećavaju lični rejting.Da se druge djelatnosti kontrolišu kao Auto škole(najmanje tromjesečno a najmanja kazan 60.000 din.)druge bi nam "ptice pjevale"pa bi ,čak i saobraćajna kultura bila na većem nivou.Auto škole se,navodno bave nekom ovrstom obrazovanja a kad je u pitanju plaćanje PDV-a to ne važi.Moramo organizovano podići glas protiv cenovnika Agencije za bezbednost saobraćaja.Ko će to da im plati kad do kraja godine nećemo imati kandidata a moramo zaposliti, najmanje po dva instruktora koje ćemo plaćata i ako neće imati posla.
Imamo mnogo problema a ja sam samo neke spomenuo.SAša, nije vrijeme za svađu već za jedinstvo, pa smatra ni da me prozvani subjekti neće shavatiti kao kritizera već dobronamjernog inicijatora rješavanja problema.

sasa69

  • Gost
Odg: Pocinje licenciranje
« Odgovor #20 poslato: Januar 18, 2013, 01:52:18 posle podne »
slazem se kolega Hajro, ali ipak mislim da smo zakasnili, jer smo svi mislili da nece grom u koprive. zeznuli smo se. seti se samo pravilnika. skrivali od nas, doneli ga, pa ga objavilo... pogledaj postove u vezi toga. ajd u zdravlje, idem raditi cela 2 x 45 minuta.