Autor Tema: ima istine  (Pročitano 5149 puta)

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: ima istine
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2013, 09:03:32 pre podne »
Nema,...,jedino,ako neko iz nije znao šta ga čeka pa je i drugog doveo u zabludu,ali to ga ne oslobađa od odgovornosti.
Ne želim da verujem da neko namerno nije rekao kandidatu šta ga čeka,.....ne ulazim u to,da li neko sad koristi situaciju....

sasa69

  • Gost
Odg: ima istine
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2013, 01:24:23 posle podne »
Imao sam kandidata od maja meseca, na jedvite jade zavrsio u decembru, pre famoznog uputstva mup-a, i sada ko ce biti kriv ako padne zbog zaustavne linije... ja jer, su i mene tako ucili, ja, jer na ispitu oktobra nije tako trazeno, kako sada traze, ja jer niko pa ni ja neznam propise..... ja pa ja... dokle vise??? sto ne oni??? TEK SADA SU SE NASLI??? Ta ajte molim vas,

evo i komentara sa politikine strane u vezi clanka

Pančevo  | 08/01/2013 00:31

Svi kandidati su sigurno znali da će morati polagati prvu pomoć kao i to da će imati obaveznu dodatnu teoretsku i praktičnu obuku u trajanju od 3 časa. Prema tome potpuna je neistina da nisu znali šta ih čeka.
 Cena obuke treba da bude i veća (i odavno bi bila da su MUP i Poreska službaradili svoj posao kako valja) jer su troškovi auto škola veliki.I instruktori su ljudi te zaslužuju i pristojnu platu za svoj rad.
 Oni koji pišu tekstove o obuci vozača morali bi da se prethodno dobro upute u suštinu a tek onda da nešto objave.
 Nesuvisli komentari samo prave još veću zbrku.

molimo precizno | 08/01/2013 13:03

Ovaj tekst je pun nepotpunih informacija. Moj sin je polagao 3 dodatna časa, jer je položio teoriju ranije, i platio je 5100. dinara. Mnogo je, zaista, za ono što je već položio pre dva meseca, pa nije valjda do sada zaboravio! Nije u pitanju vozačka dozvola nego naš mentalitet. Dobro vaspitan čovek tako će i da vozi, bahata budala će da pobije sve oko sebe, bilo u autu ili van auta. Tome nema leka nikakvim zakonima u saobraćaju, nego obrazovanju u kući i školi.

Boban M. | 07/01/2013 21:41

Ko može da zastiti gradjane od državnog kriminala, i koji je to zakon omogućio da država diktira najnižu cenu obuke i tržišno formiranje cena ?
 Kako je moguće da se ne omogući kandidatima koji su krenuli po jednom planu i programu i da po tom planu i programu završe obuku, bez nekih nerazumnih rokova, zar to zakon ne predvidja?
 Nikoga nije briga, takodje, ni sto će hiljade instruktora i auto skola, koji zive od ovog posla sa svojim porodicama ostati na ulicama.
 Država mora da skine ovu nametnutu neverovatnu cenu obuke i da realno vodeći računa o ljudima u ovom vremenu dozvoli dostojan život od svog rada, instruktorima, a kandidatima da polažu po pristojnim i razumnim cenama, za koje ima opravdanih ekonomskih i zakonskih razloga.
 Nećemo valjda stvarati nezaposlene ili sirotinji uzimati poslednji dinar iz džepa za obuku, zbog običnog nedostatka ,,sluha,, il već čega.
 Moželi Zastitnik gradjana, ili bilo ko, da se pozabavi ovim da se ljudi pravno izbore protiv pljačkanja?!

Zoran R. | 07/01/2013 07:10

I za 10 godina nećemo imati nikoga ko će da nam vozi kamione, autobuse, taksi, vozila za snabdevanje, a naravno, ni privatne automobile koji troše gorivo od čije akcize se isplaćuju penzije i plate državnim službenicima, kao i socijalna davanja.

 Polaganje vozačkog ispita se pretvorilo u naučnu disciplinu, sa tendencijom što veće otimačine novca od kandidata, a pod izgovorom povećanja bezbednosti u saobraćaju.

 Bezbednost se neće povećati ni za jedan procenat dok se ne uvede obavezan predmet u osnovne i srednje škole ''Saobraćajno vaspitanje, obrazovanje i kultura'', i dok celokupno stanje u društvu ne bude poboljšano.

 Sa ovakvim zakonima koje pišu trgovci, a njihovi plaćenici sprovode u delo, nećemo daleko dogurati...

Petar Simić | 06/01/2013 17:06

U državi Srbiji sa ovakvim standardom neko može da donese ovakvu cenu polagnja.Novi testovi sa preko 2000 pitanja su stvarno sramota za onoga ko ih je pisao.Šta je tu za A , šta za B ,C,D..kategoriju niko nezna.Mislim da je u pitanju prevara auto škola i države zajedno.Što više kandidata da se dovedu pred svšen čin.Sve su to propratili Mediji u Srbiji sa veliko halabukom.Javnost ona stučna nije konsultovana ,instruktore niko nije ništa ni pitao. Novi testovi su bruka za one koji su ih pisali.Sve je bilo podređeno novoj ceni i otimačini . Da malom broju građana se dozvoli da polažu i to isključivo mladih.Sram neka vas bude ČERUPAŠI!!



sasa69

  • Gost
Odg: ima istine
« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2013, 02:09:41 posle podne »
Ja napisah neki dan, i pogodio  8)

ko ne veruje neka procita sledece....

sve sami strucnjaci, ali niko iz struke, ni Raseta ni Alvirovic, ni destka plus....... da negresim dusu, bez zle namere.....


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/361615/Mirkovic-formirao-radnu-grupu-za-izmenu-zakona-o-saobracaj

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: ima istine
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2013, 08:32:24 posle podne »
Opet po starom ''KADIJATE  TUZI - KADIJATI SUDI '' Ko izdrzi do maja pricace kolege glavu gore nije sve crno koliko se prica.
Neco

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: ima istine
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2013, 10:17:21 posle podne »
malo su nas bombardovali..maloo