Autor Tema: Upravna garaža  (Pročitano 28956 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #15 poslato: Januar 27, 2013, 11:22:49 posle podne »
u ranije postu ,takodje sam priupitao sta im kaze plan ispita,da li u njemu ima ili ne.nakod toga tek mozemo nastaviti temu.
a plan ispita,rute?vreme?
evo,i ranite sam pitao.sustina resenja se tu nalazi.ima li to u planu ispita ili ne?
malo su nas bombardovali..maloo

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #16 poslato: Januar 27, 2013, 11:30:03 posle podne »
Treba reagovati odmah, ne može se raditi više nešto što nije na papiru. Šta ako se desi nezgoda zbog njihovih izmišljotina, ko je odgovoran ?

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #17 poslato: Januar 27, 2013, 11:52:11 posle podne »
Apatinusu ne pravi zbrku, jer znas da nisi u pravu, jer je to bio samo slucaj kada si TI dopustio da ti pravila i uputstva tumaci MUP. Radi kako hoces.
Takodje i TEBI kolega mrkiboy74 kazem da Vam se to desava, jer dozvoljavate da Vam MUP radi sta hoce, a ne onako kako je u pravilima definisano, pa cak i u njihovim uputstvima.
Ako hocete ispravno da radite svoj posao morate da ga poznajete ili bar da pokusate da se borite na osnovu onoga sto vak kaze neko ko je citao i ko sebe i koga drugi smatraju poznavaocem ovog posla.
Ako necete to je vas problem.
Raseta.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #18 poslato: Januar 28, 2013, 07:02:50 pre podne »
slozio bih se delom,ne i sa tim da pravim zbrku..koristeci uputstva i pravilnik jasno i nedvosmisleno.
malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2013, 12:52:20 posle podne »
TAcno, nisu hteli da overe ispitna pitanja bez garaza u saobracaju, svaki zadatak je morao da sadrzi parkiranje. i ja se plasim da ga ucim po Petrovom objasnjenju, jer ce doci do saobracajke u gradu. Dok ucenik shvati sta je uradio, onaj otpozadi......

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #20 poslato: Januar 28, 2013, 04:16:53 posle podne »
tako je.ipak trebamo uciti ljude realnosti,i potrebama.ne koristeci krajnje i "moguce" varijante .u dobrom i korektnom,da kazem pozitivnom smislu treba posmatrati uputstva,pravilnike i zakon uopste.ali tesko mi pobegnemo od naseg mentaliteta.
to je bar moje misljenje na koje imam pravo,cini mi se.
cudi me ipak,zasto niosu bez garaze hteli overiti..??tu je razlika u odnosui na nas okrug.

malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #21 poslato: Januar 28, 2013, 06:09:49 posle podne »
Kolege,
u planu sprovodjenja prakticnog dela ispita ne mogu biti operacije parkiranja hodom unazad, jer to nije u skladu sa članom 25 Pravilnika koji definiše šta se ispituje u gradskoj vožnji. Ovo znači da ni ispitna pitanja ne treba da sadže parkiranje u gradu.
Druga je priča to što i ja smatram da treba da učimo decu životnim operacijama, a ne nečemu što može i otac da im uradi.
Opametite se i nedajte da vas maltretiraju.
To mogu samo sa onima koji nemaju dovoljno znanja o problemu koji je na tapetu. Ukažite im da nisu dobro pročitali.
Evo sad imate znanje pa ga primenite i branite se.
Rašeta.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #22 poslato: Januar 28, 2013, 07:37:56 posle podne »
ovde su pobrkani loncici PARKIRANJE U GRADU JE ZA C KATEGORIJU DOZVOLJENO AKO TA RADNJA NEMOZE DA SE IZVEDE NA POLIGONU a B kategorija nema parkiranje u gradu UPRAVU JE PETAR znaci poligonska radnja parkiranje radi utovara moze u malom intezitetu saobracaja
« Poslednja izmena: Januar 28, 2013, 07:46:33 posle podne saban »

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #23 poslato: Januar 28, 2013, 08:44:04 posle podne »
ovde su pobrkani loncici PARKIRANJE U GRADU JE ZA C KATEGORIJU DOZVOLJENO AKO TA RADNJA NEMOZE DA SE IZVEDE NA POLIGONU a B kategorija nema parkiranje u gradu UPRAVU JE PETAR znaci poligonska radnja parkiranje radi utovara moze u malom intezitetu saobracaja


Kolega, ovo jeste predvidjeno pravilnikom ali je u suprotnosti sa zakonom. Kao što sam već naveo, zabranjeno je zbog zabrane vožnje unazad na mestima gde je zabranjeno zaustavljanje (član 37, stav 2), a to su raskrsnice (član 66, stav 1, tačka 3) i kolski ulazi u zgradu, dvorište ili garažu (član 66, stav 1, tačka 18). Neko "pametan" je to prevideo kad je pisao pravilnik. Osim toga, ako imate nastavni plan i program koji je napravila ZAŠS pogledajte šta se radi na drugom času u programu dodatne praktične obuke (PD 2) za C1 i C kategoriju. O ovome smo već diskutovali pre nekih dva meseca.

sasa69

  • Gost
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #24 poslato: Januar 29, 2013, 01:55:21 posle podne »
Tacno kolega, samo ja sam napisao pre par godina, vezi konja gde ti gazda kaze.... Ali, ni nasi inspektori nisu hteli to da overe ispitna pitanja, a ako im kazes jao tebi, nadzor pa prijava...... ako se sta desi, sto rekosmo sa kolegom, nema ko da drzi ledja... a ako budem trebao da idem u zatvor...... ko ce onda da kaze jel bilo u redu ili ne? a sada ako ne znas da ispunis, pardon treba da gledas rutu, pa da pratis ispit, pa da popunjavas zapisnik, a ako neznas ili zeznes, ide zapisnik sa prijavom... ko sve to da poplaca.... naravno zaradili smo..... gas, struja, sve ide gore, samo nasa plata ostade za nista.... a sta ja tu placem, kada ni kandidata nema...

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #25 poslato: Januar 29, 2013, 06:39:58 posle podne »
Bice jos jedan nalet kandidata sad kad vrate stari zakon ;D

profesorkosmosic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #26 poslato: Januar 30, 2013, 01:06:18 posle podne »
Petre, jel imate vi neko zvanično obavestenje ili dopis od MUP-a da se ova radnja na poligonu izvodi kako ste vi prikazali na crtežu. Naime vaš crtež se ne slaže sa Pravilnikom o ispitu (član. 14 tačka 3) gde stoji da vozilo iz položaja 1 ide PRAVOLINIJSKI u položaj 2, a da iz položaja 2 ide jednim hodom unazad POD PRAVIM UGLOM u garažu. Na vašem prikazu nema ni pravolinijskog kretanja unapred, niti kretanja pod pravim uglom unazad.

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #27 poslato: Januar 30, 2013, 01:32:30 posle podne »
Evo ga zvanicno od Mupa:

Република Србија
МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА                    
Дирекција полиције                                                               
Управа саобраћајне полиције                             
03/8 број: 225-68/12
15.10.2012. године                  
ОБЈАШЊЕЊЕ ЗА ПРИМЕНУ ПРАВИЛНИКА КОЈИ ПРОПИСУЈУ ОСПОСОБЉАВАЊЕ КАНДИДАТА ЗА ВОЗАЧЕ
...........
(прескочено непотребно)
..........
Приликом извођења полигонске радње „Паркирање возила под правим углом, вожњом уназад“ (део практичног испита на полигону кандидата за возача моторних возила категорија B1 и B), хоризонтална пројекција осе возила у положају 1 мора бити приближно паралелна са осом простора у којем се изводи радња али се не мора поклапати, док у положају 2 ове осе не морају бити паралелне (кандидат заузима положај 2 на начин који му омогућава успешно извођење радње).
.........

........
НАЧЕЛНИК УПРАВЕ
генерал полиције
Драгиша Симић


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #28 poslato: Januar 30, 2013, 04:14:21 posle podne »
Petre, jel imate vi neko zvanično obavestenje ili dopis od MUP-a da se ova radnja na poligonu izvodi kako ste vi prikazali na crtežu. Naime vaš crtež se ne slaže sa Pravilnikom o ispitu (član. 14 tačka 3) gde stoji da vozilo iz položaja 1 ide PRAVOLINIJSKI u položaj 2, a da iz položaja 2 ide jednim hodom unazad POD PRAVIM UGLOM u garažu. Na vašem prikazu nema ni pravolinijskog kretanja unapred, niti kretanja pod pravim uglom unazad.

petar jos ni jednom nije bio ispitivac na prakticnom delu ispita pa mozda i nezna,da su kandidati u apatinu dobijali jedan negativan  i neuspesan pokusaj za ovakav ulazak u garazu (pod nekim uglom-koji nije prav) kao na crtezu.nisu dobijali negativana ko prodju vozilom "zonu
" garaze" tj zomnu izmedju garaze i 4 naspramna cunja.
malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2013, 05:07:48 posle podne »
Браво Игорски,
ви сте доказали професору космозику да сте читали упутство које је и он добио. Зашто многи нису прочитали упутство незнам.
Апатинусу, код мене на испиту таквих проблема није било, јер сам ја читао Упутство, па нисам дозволио такво понашање. Знам да сам и теби показао, али си ти паметовао.
После мог реаговања више ни код тебе нема таквих проблема, зар не?
Унапређење свог знања полази од свакодневног читања и размене искустава и знања. Ових дана имам тешки проблем са Неверним Томом око полукружног окретања. Да би избегли свакаква тумачења и то сам ставио на САЈТ. Прочитајте па отворите расправу по томе. Да видим ваше мишљење и ставове.
То се налази у вестима у делу Брошуре, образложења и тако нешто.
Чујемо се.