Autor Tema: Upravna garaža  (Pročitano 29019 puta)

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #30 poslato: Januar 30, 2013, 05:10:04 posle podne »
Petre, jel imate vi neko zvanično obavestenje ili dopis od MUP-a da se ova radnja na poligonu izvodi kako ste vi prikazali na crtežu. Naime vaš crtež se ne slaže sa Pravilnikom o ispitu (član. 14 tačka 3) gde stoji da vozilo iz položaja 1 ide PRAVOLINIJSKI u položaj 2, a da iz položaja 2 ide jednim hodom unazad POD PRAVIM UGLOM u garažu. Na vašem prikazu nema ni pravolinijskog kretanja unapred, niti kretanja pod pravim uglom unazad.

petar jos ni jednom nije bio ispitivac na prakticnom delu ispita pa mozda i nezna,da su kandidati u apatinu dobijali jedan negativan  i neuspesan pokusaj za ovakav ulazak u garazu (pod nekim uglom-koji nije prav) kao na crtezu.nisu dobijali negativana ko prodju vozilom "zonu
" garaze" tj zomnu izmedju garaze i 4 naspramna cunja.

To je bilo nesuglasica samo sa jednim ispitivacem, ali mislim da to vise nije problem, i zbog toga kandidat nece dobiti negativne poene


GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #31 poslato: Januar 30, 2013, 07:32:59 posle podne »
Konacno i ova dilaema resena sta je sledece?

sasa69

  • Gost
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #32 poslato: Februar 01, 2013, 11:09:30 pre podne »
Kolege,
u planu sprovodjenja prakticnog dela ispita ne mogu biti operacije parkiranja hodom unazad, jer to nije u skladu sa članom 25 Pravilnika koji definiše šta se ispituje u gradskoj vožnji. Ovo znači da ni ispitna pitanja ne treba da sadže parkiranje u gradu.
Druga je priča to što i ja smatram da treba da učimo decu životnim operacijama, a ne nečemu što može i otac da im uradi.
Opametite se i nedajte da vas maltretiraju.
To mogu samo sa onima koji nemaju dovoljno znanja o problemu koji je na tapetu. Ukažite im da nisu dobro pročitali.
Evo sad imate znanje pa ga primenite i branite se.
Rašeta.

A kako da sa pravne strane tumacim, ili ti u praksi odradim clan 25. tacke 12. i 13.?

Lepo pise zaustavljanje i parkiranje, i iskljucivanje iz saobracaja...

Ili ja imam los pravilnik ili ovde neko ne tumaci kako treba, a ja poverovao... 

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #33 poslato: Februar 06, 2013, 09:19:26 posle podne »


      da li su negde u Srbiji inspektori trazili da vozila za ispit na zadnji sedistima imaju pojas i naslon za glavu (jugo i sva ostala vozila)?

sasa69

  • Gost
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #34 poslato: Februar 07, 2013, 04:17:23 posle podne »
evo kode kolege xl iz backe topole....

a negde bogami i zadnju metlicu brisaca po propisu....

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #35 poslato: Februar 07, 2013, 05:58:22 posle podne »
Ne samo da traze da ima pojas inaslon za glavu  nego vezu pojas ispitivac i inspektor koji vrsi nadzor na ispitu prakticnog dela tako da nije to samo kod vas kolega VOLAN . P
Neco

sasa69

  • Gost
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #36 poslato: Februar 08, 2013, 04:07:41 posle podne »
Kolege,
u planu sprovodjenja prakticnog dela ispita ne mogu biti operacije parkiranja hodom unazad, jer to nije u skladu sa članom 25 Pravilnika koji definiše šta se ispituje u gradskoj vožnji. Ovo znači da ni ispitna pitanja ne treba da sadže parkiranje u gradu.
Druga je priča to što i ja smatram da treba da učimo decu životnim operacijama, a ne nečemu što može i otac da im uradi.
Opametite se i nedajte da vas maltretiraju.
To mogu samo sa onima koji nemaju dovoljno znanja o problemu koji je na tapetu. Ukažite im da nisu dobro pročitali.
Evo sad imate znanje pa ga primenite i branite se.
Rašeta.

ne dobih odgovor.... TAcke 12 i 13 clana 25 Pravilnika.... 

A kako da sa pravne strane tumacim, ili ti u praksi odradim clan 25. tacke 12. i 13.?

Lepo pise zaustavljanje i parkiranje, i iskljucivanje iz saobracaja...

Ili ja imam los pravilnik ili ovde neko ne tumaci kako treba, a ja poverovao... 



Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #37 poslato: Februar 08, 2013, 05:58:09 posle podne »
12) заустављање и паркирање – уверавање да се заустављање може извршити на прописан и безбедан начин, укључивање показивача правца, прилагођавање брзине кретања, заустављање уз ивицу коловоза, безбедно излажење из возила;
13) искључивање из саобраћаја – уверавање да се искључивање може извршити на безбедан начин, прилагођавање брзине кретања, заустављање на предвиђеном месту, искључивање рада мотора, обезбеђивање возила од самопокретања, безбедан излазак из возила, обезбеђење возила од неовлашћене употребе.

Ja zaista neznam sta Vam nije jasno u clanu 25.
Tu se radi o zavrsetku ispita, zaustavljanju uz desnu ivicu kolovoza. Parkiranje kolega nije samo na parking mesto. To je zaustavljanje vozila preko 3 minuta. Uostalom vi radite kako hocete.


sasa69

  • Gost
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #38 poslato: Februar 08, 2013, 06:21:47 posle podne »
Da nazalost kolega mi radimo kako mup propise, pa su prihvatili i uspon, pa na kraju otkazali, jer nigde nema 6 metara... stvarno za koga su pravili Pravilnik???? Evropu??? Balkan??? Alvirovic & co??? Desetka +???

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #39 poslato: Februar 08, 2013, 07:16:15 posle podne »
REKOSE PA POREKOSE 25.10.2012 Ostaje po starom poligon godinu dana ali kad pocese ispiti oni traze; prepravljaj poligon pisi brisi postavljaj znak idopunsku tablu na ulazu poligona betoniraj ili asfaltiraj ulaz odnosno izlaz poligonu nemoze bez cunjeva nabavljaj cunjeve nasloni za glavu kod vozila zadnjek sedista moze polazak pod rucnu u sklopu marsute odradis dva polaganja ali trece nemoze jer se polazak pod rucnu izvodi na ulici sa jakim odnosno srednjim intezitetom a mora sa slabim intezitetom prebacis sa slabim intezitetom  aoni metar usake pa mere od zaustavljenog vozila dosredisne pune linijeilikrajne ivice kolovoza odnosno parkiranog vozila na suprotnoj strani da ima slobodna tri metra  pa mi sve to znamo ali gde naci ulicu slabok inteziteta sa sirinom od tri metra onda pravi rampu na poligonu  izdatak i sta je to ostalo po starom zakonu mic pomic sve nam uvedose polako ali sigurno.Ja radim punih 35 godina kao instruktor svih kategorija od toga 20 godina privatno nikad gore ikomplikovanije nije bilo ovo je jad  za vlasnike instruktore pa bogami iza kandidate. M
Neco

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #40 poslato: Februar 08, 2013, 07:59:28 posle podne »
Teska su vremena a jos teze ce biti kajmaka vise nema menjajte delatnost dok nije kasno :-\

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #41 poslato: Jun 18, 2013, 05:24:15 posle podne »
Imali smo prvo polaganje praktičnog dela. Ispitivači MUP-a nisu dozvolili da se koristi ovakav postupak prilikom ulaska u garažu, već isključivo onakav kao u pravilniku.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #42 poslato: Jun 19, 2013, 09:48:13 pre podne »
Sledeći put na ispitu, dobro se pripremite tako što pročitate i proučite pravilnike i uputstva i sve ih ponesite na ispit. Kada dođe do te situacije, bez straha lepo iznesite razlog zašto ste tako obučavali i to argumentujte sa papirima, pa na miru dogovorite rešenje.

Nego koje je to mesto u pitanju kad se tek sad održava praktični ispit prvi put?

Imali smo prvo polaganje praktičnog dela. Ispitivači MUP-a nisu dozvolili da se koristi ovakav postupak prilikom ulaska u garažu, već isključivo onakav kao u pravilniku.


milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Upravna garaža
« Odgovor #43 poslato: Jul 17, 2013, 05:30:29 posle podne »
I dalje se ne priznaje ovakav način izvođenja ove radnje :) :) :)