Autor Tema: polaganje  (Pročitano 67789 puta)

profa5567

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #30 poslato: April 23, 2013, 09:07:07 pre podne »
Da li MUP sme da isključi vozilo sa ispita ako ne radi svetlo zadnje registarske tablice ili prskalica ??

stvarno izivljavanje i ponižavanje, kakvo je tumačenje zakona i jel se sme za takve sitnice odložiti ili prekinuti ispit???

Po meni prskalice ne uticu na bezbednost niti na tehničku neispravnost vozila, niti po meni je auto tehnički neispravan ukoliko ne radi prskalica ili svetlo to su stvari koje u toku vožnje mogu da se pokvare.

Imali li osnova za pokretanje prekrsajnog postupka protiv pravnog lica zbog toga, pogotovo sto nemju papir sa tehničkog pregleda vec njihova vizuelna provera....

neko iz mupa hoce da nas namerno provocira..

duki

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #31 poslato: April 23, 2013, 10:32:32 pre podne »
                   
           Interesujeme, da li neko zna sta je sa testovima i bodovnom listom za  D     
   
      kategoriju i da li je neko imao polaganje za D.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #32 poslato: April 23, 2013, 11:59:40 pre podne »
Imali su polaganje za D u Novom Sadu, ako se dobro sećam razgovora sa seminara.

A šta je sa bodovnom listom?

duki

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #33 poslato: April 23, 2013, 02:39:44 posle podne »
           
             Ja,prijavljivala kandidate za D kategoriju za test i za voznju ,ali su mi ovi
       SUP-a rekli ,da testovi za D kategoriju nema,a isto je  i sa  bodovnou listom.
       Bodovnu listu ,oni imaju svoju za ispit.
       


sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #34 poslato: April 23, 2013, 03:44:20 posle podne »
           
             Ja,prijavljivala kandidate za D kategoriju za test i za voznju ,ali su mi ovi
       SUP-a rekli ,da testovi za D kategoriju nema,a isto je  i sa  bodovnou listom.
       Bodovnu listu ,oni imaju svoju za ispit.
     

to je i moje iskustvo

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #35 poslato: April 23, 2013, 09:41:07 posle podne »
cudno mi ovo da nema za D ispita jer u mom okrugu jos od decembra normalni ispiti za bus ima i testova i voznji naravno za skole koje su ispunile uslove

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #36 poslato: April 24, 2013, 07:32:04 pre podne »
Sva oprema ,signalizacija i uređaji  na vozilu treba da budu ispravni i u funkciji.Da,da,problemi tek slede, kada nekome ponište već položen ispit,jer i to sada može,ako uoče neku nepravilnost u izvođenju ispita retroaktivno.

sasa69

  • Gost
Odg: polaganje
« Odgovor #37 poslato: April 24, 2013, 09:57:11 posle podne »
Da li MUP sme da isključi vozilo sa ispita ako ne radi svetlo zadnje registarske tablice ili prskalica ??

stvarno izivljavanje i ponižavanje, kakvo je tumačenje zakona i jel se sme za takve sitnice odložiti ili prekinuti ispit???

Po meni prskalice ne uticu na bezbednost niti na tehničku neispravnost vozila, niti po meni je auto tehnički neispravan ukoliko ne radi prskalica ili svetlo to su stvari koje u toku vožnje mogu da se pokvare.

Imali li osnova za pokretanje prekrsajnog postupka protiv pravnog lica zbog toga, pogotovo sto nemju papir sa tehničkog pregleda vec njihova vizuelna provera....

neko iz mupa hoce da nas namerno provocira..

izgleda do dobijaju samo pola ili cetvrt vijagre  ???

Renata

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #38 poslato: Maj 06, 2013, 11:11:00 pre podne »
Da ne zapocinjem novu temu pa ajd ovde da pitam a stvarno nemogu vise da se pokupim sa raznim pravilnicima i objasnjenjima i zakonima ....da li lice koje ima 16 godina i sad hoce da krene sa obukom ima pravo da polaze test ? Dakle ima predavnja ,pa test pa tek onda krece sa obukom voznje e sad da li moze sa 16.god na test da bi posle mogao na prakticni deo ? Hvala na odgovoru

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #39 poslato: Maj 06, 2013, 11:38:22 pre podne »
Moze
Sve mozes da polazes osim vozackog ispita

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #40 poslato: Maj 06, 2013, 04:39:50 posle podne »
Sa 16. godina se upise, odslusa teorijsku obuku, i MOZE odmah da polaze test, i nakon polozenog testa ide na prakticnu obuku, koji moze (praktican ispit) da poloze sa navrsenih 17 god.
I da ne zaboravimo, a moze biti vazno. Lekarsko uverenje mu ne treba do god ne pocne sa PRAKTICNOM obukom.

Malena6

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #41 poslato: Maj 07, 2013, 11:58:12 pre podne »
Da li  kandidat koji je upisao po novom obuku u  januaru 2013 ,odslušao 40 časova teorije iMOZE na praktični deo obuke..pa tek da polaze teorijski ispit,ili MORA na test pa na praktičnu obuku..

sasa69

  • Gost
Odg: polaganje
« Odgovor #42 poslato: Maj 07, 2013, 12:35:08 posle podne »
Malena6 da si procitala prethodni post, od kolege Igorskog, sve bi ti bilo jasno, ali ajde da ponovimo, prvo teorija, onda sledi test, lekarski, i tek onda voznja i prva pomoc, i onda ispit iz prakticnog dela, i na kraju dozvola..... 

Malena6

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #43 poslato: Maj 07, 2013, 01:16:50 posle podne »
Hvala...čitala sam..ali da potvrdim..više sebi ne verujem..po 5 puta iščitavam šta MOŽE,šta MORA...šta se ne MORA...pozdrav

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #44 poslato: Maj 07, 2013, 03:19:25 posle podne »
Pa vi jos diskutujete o kandidatima i polaganjima razmisljajte o zatvaranju auto skole  ???