Autor Tema: polaganje  (Pročitano 67745 puta)

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #60 poslato: Maj 28, 2013, 01:13:09 posle podne »
ovo ostalo ti je 3 casa teorije ca. 1000,
3 casa voznje ca 3000,ispit teorija ca. 900,ispit voznja ca. 1000 ,to su minimalne cene..,znaci jos oko 50 tak eura.govorimo o minimalnim cenama...,ispod tih cena auto skole nesmeju da rade...

Ok. Hvala.
Ja sam gledao malo cene po netu i u Beogradu bi me izaslo sve zajedno ko 22 500 din.
Takodje sam video da je polaganje svuda po 4 000 din.
Molim vas da mi na PP posaljete gde ima jeftinije u BG-u.

Ispiti su uglavnom između 3000 i 4000din u većini auto škola, cene iznad su minimalne cene koje je odredila država i to je iznos koji mora da se plati MUP-u na koju se dodaju i troškovi škole koje ima za organizovanje i sprovođenje ispita.

mortisha2

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #61 poslato: Jun 12, 2013, 12:00:40 pre podne »
Htedoh da pitam za savet, prijavila sam se u autoskoli jos u septembru prosle godine i evo skoro godinu dana, ja i dalje nemam dozvolu. Dala sam gomilu para na obuku, dodatne casove i ostalo, a samo sam jednom mogla da izadjem na ispit. Kome da se obratim da prijavim autoskolu, da vidim po kom principu oni salju spiskove?

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #62 poslato: Jun 12, 2013, 12:25:13 pre podne »
@mortisha2
koji je grad u pitanju?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #63 poslato: Jun 14, 2013, 10:27:10 posle podne »
i onda kakndiat dodje sa potvrdom da je zavrsio obuku:    C     ,(ranijeupisana i zavrsena kao c, i sad ga upisati kao??   C1  ?   IMA 19 GODINA SAD.???

malo su nas bombardovali..maloo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #64 poslato: Jun 15, 2013, 08:51:01 posle podne »
I pre je bilo takvih slučajeva, mislim da će on da polaže za C kategoriju, ali će mu u dozvolu upisati samo za godine koje ima C1 u ovom slučaju, a kad stekne uslove upisaće i C kategoriju.

Proveriću to još...

i onda kakndiat dodje sa potvrdom da je zavrsio obuku:    C     ,(ranijeupisana i zavrsena kao c, i sad ga upisati kao??   C1  ?   IMA 19 GODINA SAD.???


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #65 poslato: Jun 16, 2013, 03:08:29 pre podne »
i ja mislim tako.ali kazne od 500000 za sitnice..hm.da smo narko dileri ,mirno bi pili kavu negde bezbrige,i advokate bi imali.ovako..
malo su nas bombardovali..maloo

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #66 poslato: Jun 19, 2013, 11:50:09 pre podne »
Koliko se u vašim mestima čeka na polaganje ispita?
U Palanci,2 meseca.Najgore je što ne znamo rokove u napred,već prilikom predaje prijave saznajemo datum.Onda javljamo kandidatima,pa im ne odgovara jer idu na more itd.Upražnjena mesta se ne popunjavaju jer administrativno je problem.Sve u svemu,nešto tu ne funkcioniše.
Čujem da se beogradske škole favorizuju i da mup prebacuje ispitivače iz manjih sredina(iz unutrašnjosti) u Beograd,tako da su im i ispiti češći(možda je tako,neka me neko demantuje).
Malo je nelogično da kandidati u trajanju lekarskog od 6 meseci ne mogu da stignu na ponovnu vožnju ako jednom ne polože.
I onda su opet auto škole krive.
Ovaj novi pravilnik je malo pobrkao lončiće izmedju škola i mupa.Jer,ne postojimo mi zbog mupa već oni zbog nas.Mi smo uslužni a oni su naredbodavni i represivni.Mi radimo sa civilima, a oni nama vojni režim nameću a sakrivaju se iza nas tako da svoju neorganizovanost i problematične tačke pravilnika prebacuju na škole.
Besan sam i jako nemoćan.Ovakav monopol,mobing ili šta još, je nezabeležen od strane države nad nekom privatnom delatnošću.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #67 poslato: Jun 19, 2013, 02:59:18 posle podne »
i ja mislim tako.ali kazne od 500000 za sitnice..hm.da smo narko dileri ,mirno bi pili kavu negde bezbrige,i advokate bi imali.ovako..

Evo odgovora: polaže za C1 sada, kada stekne uslove za C onda polaže ponovo za C kategoriju.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #68 poslato: Jun 19, 2013, 03:02:58 posle podne »
Koliko se u vašim mestima čeka na polaganje ispita?
U Palanci,2 meseca.Najgore je što ne znamo rokove u napred,već prilikom predaje prijave saznajemo datum.Onda javljamo kandidatima,pa im ne odgovara jer idu na more itd.Upražnjena mesta se ne popunjavaju jer administrativno je problem.Sve u svemu,nešto tu ne funkcioniše.
Čujem da se beogradske škole favorizuju i da mup prebacuje ispitivače iz manjih sredina(iz unutrašnjosti) u Beograd,tako da su im i ispiti češći(možda je tako,neka me neko demantuje).
Malo je nelogično da kandidati u trajanju lekarskog od 6 meseci ne mogu da stignu na ponovnu vožnju ako jednom ne polože.
I onda su opet auto škole krive.
Ovaj novi pravilnik je malo pobrkao lončiće izmedju škola i mupa.Jer,ne postojimo mi zbog mupa već oni zbog nas.Mi smo uslužni a oni su naredbodavni i represivni.Mi radimo sa civilima, a oni nama vojni režim nameću a sakrivaju se iza nas tako da svoju neorganizovanost i problematične tačke pravilnika prebacuju na škole.
Besan sam i jako nemoćan.Ovakav monopol,mobing ili šta još, je nezabeležen od strane države nad nekom privatnom delatnošću.

Kod nas u Apatinu čeka se 2-3 nedelje, ako neki kandidat odusta (odloži) ispit, na njegovo mesto može neki drugi da se ubaci ako se to obavi najmanje 5 dana pre početka ispita.
Kada prođe ova gužva, iz MUP-a kažu da će onda oni napraviti sistem da se u napred zna koji će biti termin ispita.
Za Beograd je istina, tamo odlaze ispitivači, problem je što se niko ne drži onoga što je zakon propisao da moramo imati najmanje 2 ispitna roka mesečno.



mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #69 poslato: Jun 19, 2013, 04:17:41 posle podne »
Imam malo pitanje...
Sta ako kandidat krene sa obukom sa navrsenih 16 godina, u registar ga upisujemo kao A1, zatim mu se obuka i polaganje oduzi iz nevaznih razloga i on polozi vozacki ispit sa navršenih 18 godina. On dobija A1 ili A2? U principu kako je upisan u registar ta kategorija mu i pripada bez obzira na navrsene godine?
Još nesto, ako kandidat sa nepunih 18 godina položi za B kategoriju a podigne dozvolu sa navršenih 18, on ne dobija pratioca...?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #70 poslato: Jun 20, 2013, 12:11:04 pre podne »
i ja mislim tako.ali kazne od 500000 za sitnice..hm.da smo narko dileri ,mirno bi pili kavu negde bezbrige,i advokate bi imali.ovako..

Evo odgovora: polaže za C1 sada, kada stekne uslove za C onda polaže ponovo za C kategoriju.

pretpostavljam da nemozemo upisati kandidata za kategoriju za koju nema obuku ?? te ga vodimo idalje kao c a u supu mu ogranicena c1 .ako je dosao sa obukom za c nemogu ga upisati da plaze c1 zar ne?
iz odredjene obuke moze polagati samo ispit te kategrije..
malo su nas bombardovali..maloo

KandidatB

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #71 poslato: Jun 21, 2013, 01:44:43 posle podne »
Pozdrav svima na forumu.
Obuku sam poceo oktobra 2012 (u pitanju je B kategorija) i zavrsio je (plus ona 3 dodatna casa takodje) pre stupanja na snagu novog pravilnika obuke od 25.01.2013.
Jos nisam polagao ni teoriju ni voznju.
Interesuje me sledece.
Lekarsko sam izvadio septembra 2012 da li ono vazi neograniceno ili treba vaditi novo nakon isteka roka od godinu dana da bih mogao da polazem oba testa, ukoliko dakle ne izadjem na polaganje do septembra 2013?
Odakle spremati teoriju da li je najbolje koristiti se iskljucivo onom knjigom mr Zivorada Ficovica : "Ispit voznje za desetku" za B1, B i BE kategoriju, inace udzbenik ima 152 strane u pitanju je trece izdanje ili koristiti one testove sa sajta MUP-a naime pre par meseci sam skinuo te iste testove ali resene sa vaseg sajta pa me interesuje da li su to ta ista pitanja koja padaju na testovima ili je to dato samo kao nekakav orjentir kandidatima? Imam cak i ona pitanja koja su se pojavila u onoj manjoj knjizi kao dodatak onom casopisu o automobilizmu koji se kupuje na kioscima.
I jos nesto oko testova teorije.Da li je tacno da je do sada kandidat trebao da dobije do 80 od 100 bodova a da ce do jeseni ove godine biti poostren kriterijum na testovima pa ce kandidat morati da dobije do 90 od 100 mogucih bodova.Tako nesto ako ne gresim.Da li je to tacno?
Srdacan pozdrav i hvala Vam na odgovorima.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #72 poslato: Jun 21, 2013, 07:49:50 posle podne »
Za ispit lekarsko nema ogranicenje,za obuku godinu dana(i dopunske casove),a za izradu vozacke dozvole sest meseci,literatura koju imate je dovoljna za pripremu za polaganje ispita,mislim da je bolje ako mozete da nabavite i 4. izdanje,potpunije je,tacno je da je kriterijum za ocenjivanje,potrebno je 80 od 100bodova,za polozen test,a da li ce od oktobra biti drugi kriterijum,mislim da nece,
Pozdrav

KandidatB

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #73 poslato: Jun 24, 2013, 01:11:10 posle podne »
Za ispit lekarsko nema ogranicenje,za obuku godinu dana(i dopunske casove),a za izradu vozacke dozvole sest meseci,literatura koju imate je dovoljna za pripremu za polaganje ispita,mislim da je bolje ako mozete da nabavite i 4. izdanje,potpunije je,tacno je da je kriterijum za ocenjivanje,potrebno je 80 od 100bodova,za polozen test,a da li ce od oktobra biti drugi kriterijum,mislim da nece,
Pozdrav

Da li to cetvrto izdanje udzbenika ima vise strana i nekog dodatnog gradiva koje je neophodno?
I jos nesto.
Da li biste bili ljubazni ako je to ikako moguce da mi date neke smernice neke sugestije u pogledu toga na sta najvise obratiti paznju tokom ucenja iz udzbenika, sta nije toliko neophodno od gradiva dakle sta se tako cesto ne pojavljuje na testu ili se bukvalno bas sve uci svaka stranica i lekcija.
Pitam Vas jer instruktor koji me je obucavao mi je naime pominjao da mora dobro i studiozno da se pripreme testovi jer u proseku dosta kandidata pada na tim testovima barem po informacijama koje sam tada dobijao od njega.
Hvala Vam na odgovoru i srdacan pozdrav.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #74 poslato: Jun 24, 2013, 02:46:40 posle podne »
Najviše obraćaj pažnju na pravila saobraćaja i saobraćajnu signalizaciju, iz tih oblasti dolazi većina pitanja. Kaznene odredbe možeš i da preskočiš, bude 1 ili 2 pitanja zavisno od kategorije, a ne možeš ih znati osim ako ne učiš napamet.
Po našem iskustvu kandidati koji uče koristeći kombinaciju ASO softvera i komentara uz svako pitanje uglavnom ne mogu da padnu, a na samom softveru raspored pitanja je takav da iz manje važnih oblasti dolazi po 1 ili maksimalno 3 pitanja, znači da sigurno nisu mogli sve da pregledaju ali ipak su položili bez mnogo muke.
Naravno neki priručnik je uvek dobro došao za učenje.