Autor Tema: polaganje  (Pročitano 67720 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: polaganje
« Odgovor #90 poslato: Jun 30, 2013, 10:16:00 posle podne »
Sto rece kolega Apatinus2, mi smo kriminalci..... itd... a oni su andjeli.... zalosno jadno i bedno....

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/390833/Bahati-vozaci-zaobilaze-zakon-Plate-troskove-preskoce-casove-i-samo-dodju-po-dozvolu

nevenaa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 01, 2013, 06:45:30 posle podne »
Da li je sedam kandidata najveci broj koji auto skola moze da prijavi za polaganje prakticnog ispita i ni pod kojim uslovima MUP ne moze da odobri da taj broj bude osam zbog nekih "izuzetnih"okolnosti,kao sto je predstojeci 25.10.2013...?
Hvala unapred..
Pozdrav svima

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #92 poslato: Oktobar 01, 2013, 07:48:57 posle podne »
Auto skola moze da prijavi koliko hoce, ali od njih zavisi koliko ce odobriti (mislim ne vise od osam, odnosno onoliko koliko se moze ispitati za njihovo radno vreme)

Tako da mozete probati. Okolnosti stvarno jesu "izuzetne", tako da ce mozda i razumevanje biti "izuzetno" :)

nevenaa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 01, 2013, 07:58:04 posle podne »
Ali ako i sama auto skola nije vec sama preduzela nesto po tom pitanju, da li i dalje vredi "napinjati ih"..?
I testovi mi isticu a kako stoje stvari, ako ne polozim do 25.10.2013, smesi mi se obnavljanje lekarskog po cetvrti put... :)

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 01, 2013, 08:29:43 posle podne »
Tih osam dana je očigledna greška ljudi koji su taj pravilnik i doneli, većina ispitivača ima i deo puta koji mora da pređe do mesta za ispit a i to vreme putovanja ulazi u tih 8 sati radnog vremena. Teoretski može da se ispita 8 kandidata, ali u praksi jako teško, a MUP neće da plati ispitivačima prekovremeni rad pa ni oni neće da rade za dž.

Ukoliko ti ističe test, ili lekarsko (koje ćeš svakako morati da vadiš ponovo zbog dozvole - 6 meseci važnost) možda je dobro rešenje po tebe da pređeš u neku školi koja ima manje kandidata i može da te ubaci na ispit koji je pre tog roka.

Naravno možda se desi da neki kandidat odustane, pa onda tvoja škola tebe ubaci na taj ispitni rok.

Elem, ne znam kako je kod vas, ali u našem mestu ispitivači prilikom prijave ispita i slanja spiskova gledaju da što pre polažu kandidati kojima uskoro isitče teorijski deo, i imaju razumevanja za te stvari, i naravno i auto škole su od nedavno obavezne da naglase kojim kandidatima ističe teorijski ispit.

Ali ako i sama auto skola nije vec sama preduzela nesto po tom pitanju, da li i dalje vredi "napinjati ih"..?
I testovi mi isticu a kako stoje stvari, ako ne polozim do 25.10.2013, smesi mi se obnavljanje lekarskog po cetvrti put... :)


igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 01, 2013, 08:33:27 posle podne »
Ne shvatih odmah da ste kandidat...

Naravno, moguce da u auto skoli rade na tome, i da ima nade!

I zasto cetvrto lekarsko? Zar vam jedno, eventualno dva, nije bilo dovoljno za ovih godinu dana?

nevenaa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #96 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:22:12 posle podne »
Opciju prebacivanja u drugu auto skolu sam vec iskoristila, medjutim pokusaj je bio bezuspesan, voznju nisam polozila a sledeci termin zakazan je nakon isteka testova. Na zalost, ni u tom terminu pre zime necu moci da polazem jer nema mesta za mene, normalno je da je auto skola izasla u susret svojim kandidatima koji su od samog pocetka kod njih. Sve ostale auto skole su vec predale spiskove za oktobarsko polaganje.
Zato se i raspitujem sta posle tog 25.10.2013, da odmah znam koliko ce trajati period prilagodjavanja.
Inace sam obuku zapocela pre dve godine, sve se to oduzilo iz sada nevaznih razloga.
Hvala Vam na odgovorima.


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #97 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:25:54 posle podne »
Možeš se prebacivati koliko god puta hoćeš, znači obiđeš sve škole i vidiš kad imaju termin i kažeš svakoj da prelaziš u onu koja može da ti omogući ispit pre isteka testova, potrudiće se neka od njih da ti namesti rok za polaganje :)

nevenaa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #98 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:35:42 posle podne »
Mislim da sam zvala dvadesetak auto-skola i svaka od njih ima vec zakazan termin, predat spisak jos od pre mesec, dva i td.
Mnogi od njih su rekli i da ne praktikuju da primaju kandidate koji nisu vec upisali obuku kod njih.
U svakom slucaju, niko od njih nije zvucao ohrabrujuce....

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #99 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:51:22 posle podne »
Možeš se prebacivati koliko god puta hoćeš, znači obiđeš sve škole i vidiš kad imaju termin i kažeš svakoj da prelaziš u onu koja može da ti omogući ispit pre isteka testova, potrudiće se neka od njih da ti namesti rok za polaganje :)


 :P :-* opet telefon..
malo su nas bombardovali..maloo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #100 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:58:09 posle podne »
hahaaha nepopravljiv :)

nevenaa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #101 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:00:34 posle podne »
Da,da..Pa nista,probacemo i tako,na kraju krajeva ovo je Srbija :D

sasa69

  • Gost
Odg: polaganje
« Odgovor #102 poslato: Oktobar 04, 2013, 01:42:10 posle podne »
Pa da, ali nemojte zaboraviti, malo malopa idu .... Kako je na filmu... za Beograd, za Beograd, firmom Krstic.... Idu da im naprave termine, a nas po provincijama ko smirgla..... Otkazuju nam ispite da bi ispostovali BG... Nije uredu...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: polaganje
« Odgovor #103 poslato: Oktobar 04, 2013, 09:54:16 posle podne »
Da, to jeste problem kod nas u malim mestima, i što je najgore kandidati ne shvataju da nismo mi tu krivi, a šefovi koji šalju ispitivače imaju odličnu foru gde kažu da nije zakon odredio koliko mora biti ispita mesečno nego je zakon dao predlog da bi bilo dobro da ima 2 mesečno, znači nije obavezujuće.

Pa da, ali nemojte zaboraviti, malo malopa idu .... Kako je na filmu... za Beograd, za Beograd, firmom Krstic.... Idu da im naprave termine, a nas po provincijama ko smirgla..... Otkazuju nam ispite da bi ispostovali BG... Nije uredu...