Autor Tema: pitanje  (Pročitano 34325 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: pitanje
« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2013, 11:57:54 posle podne »
naravno da moze..da naplati ispis.ali nemoze da naplati,potvrde,uverenja itd.odlicno,ujutro odmah stavljam u cenovnik ispis..iako kandidate ranije nisam upozorio na to..niti naveo u ugovoru. Iako si tek otkrio ovaj forum,i nov si,vec si nas naucio kako zakon posmatrati u pozitivnom,i najboljem smislu..,a da i kupe u vrucu vodu pa rastezati do metar ,nikad se nebi setio tog svega. :)
malo su nas bombardovali..maloo

SouthPark

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: pitanje
« Odgovor #16 poslato: Maj 23, 2013, 09:51:56 posle podne »
naravno da moze..da naplati ispis.ali nemoze da naplati,potvrde,uverenja itd.odlicno,ujutro odmah stavljam u cenovnik ispis..iako kandidate ranije nisam upozorio na to..niti naveo u ugovoru. Iako si tek otkrio ovaj forum,i nov si,vec si nas naucio kako zakon posmatrati u pozitivnom,i najboljem smislu..,a da i kupe u vrucu vodu pa rastezati do metar ,nikad se nebi setio tog svega. :)

Uslovi koji se odnose na obuku bi trebali da budu u ugovoru, a sve cene usluga i dokumenata koje jedno pravno lice pruža moraju biti u vidno istaknutom cenovniku, pa i  cena ispisa, potvrde i slično. Ne smatram to pozitivnim gledanjem zakona, već činjenicom.
Što se tiče kupa - jasno sam naznačio da je u pitanju SARKAZAM (cinizam, ironija), a s'obzirom da su i to pravilo - tumačenje gospoda iz MUP-a promenili izgleda da sam bio u pravu.
A, to da li sam "nov" na forumu ili ne, ne čini tebe ništa pametnijim i nije mi namera da bilo koga išta naučim, naročito takve kao ti...

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: pitanje
« Odgovor #17 poslato: Maj 24, 2013, 12:16:43 pre podne »
u zakonu pise da NE SME  DA SE NAPLATI UVERENJE ,PAPIR I DOKUMENT.znaci kandidati to ne treba da plate..,takodje ni auto skola nesme da proknjizi manje od minimalne cene iz cenovnika,jer u zakonu o bezbed saobracaja i je i to naglaseno..da postoje kazne i za to.proverite..znaci mozes dzabe da radis ali moras da uplatis u banku..za svakog kandidataod 24 oktobra,a najmanje po toj minimalnoj ceni.
malo su nas bombardovali..maloo

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: pitanje
« Odgovor #18 poslato: Maj 25, 2013, 03:47:43 posle podne »
ČLAN 218

Vlada određuje najnižu cenu teorijske i praktične obuke na predlog Ministarstva unutrašnjih poslova, a po pribavljenom mišljenju ministarstva nadležnog za trgovinu i usluge.

Pravno lice ne može odrediti nižu cenu obuke od cene određene na način iz stava 1. ovog člana.

U ukupnu cenu teorijske i praktične obuke uključeno je i izdavanje svih potvrda u vezi navedenih obuka.


SouthPark

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: pitanje
« Odgovor #19 poslato: Maj 27, 2013, 01:02:01 pre podne »
Gospodo, priznajem gresku što se tiče potvrda, ali sam član zakona kaže "u cenu je uključeno izdavanje svih potvrda", a tu ne navodi ISPIS. Opet kažem, ne podržavam to, ali neko može da iskoristi "rupu" u zakonu. Ispis se plaća, a potvrde sz DŽ.  ???