Autor Tema: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI  (Pročitano 61928 puta)

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #30 poslato: Januar 31, 2013, 03:34:20 posle podne »
......-taksistima se uvode fiskalne kase
taksisti- blokiracemo Beograd
......-netreba fiskalna kasa taksistima, nasa greska
......-advokatima se uvodi fiskalna kasa
advokati-strajkovacemo,nece raditi sudovi
......-izvinite opet nasa greska
.......................................

tetibu

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #31 poslato: Januar 31, 2013, 06:29:11 posle podne »
Na koji nacin mozemo da podrzimo akciju? Kada podnosite postupak? Ovo je prava stvar za sve auto skole, nadam se da se svi slazu sa ovde napisanim.

autoskolaspasic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #32 poslato: Januar 31, 2013, 06:38:34 posle podne »
KAKO DA PODRŽIMO OVU INICIJATIVU,ŠTA DA RADIMO.....AJMO SVI VOZILIMA ISPRED SKUPŠTINE,MOŽDA NAS NEKO SHVATI OZBILJNO,ILI DA IDEMO U NAVAK DA IZVEZEMO JEDAN KRUG

profesorkosmosic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #33 poslato: Januar 31, 2013, 06:48:04 posle podne »
Hvala svima na podršci. Inicijativa je već predata ustavnom sudu, što se toga tiče mi više ništa ne možemo učiniti, suviše smo mali za to. Kada će predmet doći na red zavisi od dobre volje nadležnih tamo, opet kažem mi smo suviše mali da lobiramo za hitniju akciju ustavnog suda. Mada mislim da bi zajednica mogla da pomogne ako je zainteresovana npr. nekom vrstom pritiska na ustavni sud ili pokretanjem neke druge inicijative na istu temu. Naravno podrazumeva se da vi koji ovo podržavate a članovi ste zajednice svoju podrsku usmerite ka zahtevu zajednici da zastupa naše interese i na ovaj način.

sasa69

  • Gost
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #34 poslato: Januar 31, 2013, 07:35:46 posle podne »
Slazem se sa Vama kolega, da ste suvise mali, ali po meni je trebalo da sakupite sto vise auto skola, pa svaka auto skola po instruktora u vozilo, pa pred sud, i tamo da se ispotpisujemo i predamo predmet....

Mozda bi blokirali saobracaj kada bi se pojavilo oko 1.000 vozila u BGD, ali nek im bude, da vide, sli ja napisah davno, neznate kolege sta se sprema, i to sam samo preneo reci jednog kolege koji je bio na svim sastancima u vezi zakona i pravilnika...

Ovde su me zvali provokatorom i ..... ali nema veze....

Mene samo to boli da se struka nije pokazala ni u jednom pogledu, cast izuzetcima....

Ali sto rece kolega, ili BGD ili jedan krug na pisti....

Ko zna...

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #35 poslato: Januar 31, 2013, 07:47:46 posle podne »
Kolege se bore za nas kako i koliko mogu , a mi.... znamo samo da komentarisemo i "pruzamo podrsku"

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #36 poslato: Januar 31, 2013, 07:57:42 posle podne »
" Naravno podrazumeva se da vi koji ovo podržavate a članovi ste zajednice svoju podrsku usmerite ka zahtevu zajednici da zastupa naše interese i na ovaj način. "

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #37 poslato: Januar 31, 2013, 10:26:17 posle podne »
OVO JE ZALOSNO TRI DANA SE NE OGLASAVA NIKO IZ I ZAJEDNICE A VIDELI SU POSTOVE SAMO NEMO POSMATRAJU IZGLEDA DA POJEDINIM VLASNICIMA AUTO SKOLA  IZ ZAJEDNICE IPAK ODGOVARA OVAJ SISTEM I JEDVA CEKAJU DA MNOGI ZATVORE DA BI OSTALI BEZ KONKURENCIJE NA TRZISTU NEMAM NISTA PROTIV SAMO SE IZJASNITE KONACNO DA LI PODRZAVATE ILI NE OVU INICIJATIVU.....

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #38 poslato: Januar 31, 2013, 11:41:56 posle podne »
slažem se GOLF IV -svi junaci nikom ponikoše- biće da je vruća tema pa bolje biti miran....
najbolje da odemo kod taksista malo na obuku po pitanju sloge i kolegijalnosti (taksiste spominjem sa punim poštovanjem)
mogu i zemljoradnici da nam održe koji čas (respekt)
ljudi iz prosvete (esnaf)
pekari (struka)
kuvari (nauka)
zajednica?
agencija?

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #39 poslato: Februar 01, 2013, 12:38:04 pre podne »
Ко каже да Заједница не подржава овакве акције. Ако редовно пратите рад Заједнице онда би морали Знати да је и Заједница предузела низ корака у овом правцу и да је у предходним годинама имала и резултата.
Сада је у јеку припрема за измене Закона, а у тој радној групи су први пут легално присутни и представници Заједнице. Видећемо до ког нивоа измена ће нам бити дозвољено да идемо. Ми већ припремамо предлог за нови концепт обуке који се знатно разликује од овога. Ако увидимо да је формирање радне групе за измене Закона и Правилника само нека маска сигурно нећемо у томе да учествујемо како касније многи неби ''махали'' са податком да смо и ми у томе учествовали.
Информације о раду Заједнице се не дају на овом ФОРУМУ, већ у легалним органима Заједнице и ако нам дозволе у средствима информисања.
Значи радимо у истом правцу.
Подржавамо представнике Пожеге, али Горан добро зна наше захтеве и ставове да заједничи наступамо. Појединачне акције могу бити добре, али богами и не.
Но само напред. Што више акција можда буде и бољег резултата.
Рашета.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #40 poslato: Februar 01, 2013, 06:22:52 pre podne »
Hvala na razumevanju...

Goca more

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #41 poslato: Februar 01, 2013, 07:37:40 pre podne »
Dužno poštovanje svima i unapred da kažem da ne želim nikoga da uvredim...ili napadam...ili okrivljujem...nebitno...ALI zaista mi nije jasno...kažete da prvi put Zajednica ima svoje predstavnike u radnoj grupi. Pa zašto mi to ne znamo. Zašto auto škole nisu upućene u to i zašto nisu uključene. Zašto mi ne znamo ko je iz Zajednice u radnoj grupi i kakav to koncept obuke spremate.
Zakon se mijenja (il donose novi...kako god), radna grupa formirana...u javnosti se pominju neke izmjene ali nista vezano za auto škole. Pa zašto onda sad Zajednica ne aktivira svoje koordinatore da svako u svom okrugu pozove auto škole da se izjasne, da daju svoje mišljenje, da instruktori kao NAJKOMPETENTNIJI u svemu ovome kažu šta imaju...pa se naprave neko koncepti i spiskovi predloga...pa se sve to skupi, pa se na nivou Zajednice dogovorimo šta naš predstavnik u radnoj grupi da predlaže...i da sve bude javno i transparentno...da svaka škola, svaki instruktor u bilo kom dijelu Srbije bude upućen u sve...a ne da nas se opet pozove kad sve bude gotovo da nam se samo čitaju pravilnici...
SRAMOTA. Instruktori koji se bave obukom dugi niz godina i koji imaju veliko iskustvo...kad kazem iskustvo, svi koji se bave ovim poslom znaju kako se ono stiče (svaki dan si u saobraćaju, svaki dan rješavaš konkretne saobr.situacije, uviđaš šta valja a šta ne, obučavaš kandidate svih uzrasta, različitih nivoa obrazovanja, ideš kao ispitivač u komisiju, znaš kako je najbolje da se kandidat ispita na ispitu...ne treba ti nikakva bodovna lista...itd.itd.itd.)...e sad...ovi instruktori po ovom novom Zakonu i Pravilnicima ispadoše totalno nesposobni. Ispade da ne znaju ništa. Ne znaju ispitivati, ne znaju voditi knjigu rada, ne zna predavati teoriju (smješno...ubjeđena sam da će većina instruktora, ako ne i svi, bolje kandidata naučiti saobraćajnim propisima nego inž.saobraćaja koji je završio fakultet a nema svakodnevno iskustvo u saobraćaju, dodira sa obukom, sa kandidatima i sl.) ne znaju gdje treba stati na znak stop...kontrolišu ga na ispitu...pa čemu služi njegovo dugogodišnje iskustvo...SRAMOTA.
A za sve ove novine oko administracije, registra, knjižica, pustih potvrda, papira, rokova izdavanja, velikih rubrika gdje ne treba upisati ništa i malih rubrikica gdje trebas upisati brdo podataka pa moras sitniti slova...STRAŠNO...tj. zaista NO COMENT. Ispade da mi je u životu velika satisfakcija da mi je Registar uredan i da se ne šareni od pustih pečata...
Nije mi namjera da bilo koga prozivam nego sam samo iznjela svoje mišljenje da bi trebalo da se aktivno i transparentno sve auto škole uključe u izmjenu zakona u dijelu koji se odnosi na obuku...
Pozdrav svima!


MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #42 poslato: Februar 01, 2013, 07:48:58 pre podne »
Bravo Goco,kao da ste pisali "iz mog pera".....svaki komentar dalje je suvisan,...tako jednostavno,slazete se?

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #43 poslato: Februar 01, 2013, 10:06:41 pre podne »
"ubjeđena sam da će većina instruktora, ako ne i svi, bolje kandidata naučiti saobraćajnim propisima nego inž.saobraćaja koji je završio fakultet a nema svakodnevno iskustvo u saobraćaju, dodira sa obukom, sa kandidatima i sl.) ne znaju gdje treba stati na znak stop...kontrolišu ga na ispitu...pa čemu služi njegovo dugogodišnje iskustvo...SRAMOTA."
U crvenom krstu  kandidate za vozača završen medicinski fakultet ili srednja medicinska škola ne oslobadja od kursa prve pomoći !
vatrogasci-spasioci nemaju kurs ili nastavu iz prve pomoći niti im je potreban za konkurisanje za posao!
Gocu priključiti Radnoj grupi ili makar da bude savetnik Radne grupe ako to nekom od stručnjaka nije ponižavajuće.


GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: POKRETANJE POSTUPKA ZA OCENU USTAVNOSTI ili ZAKONITOSTI
« Odgovor #44 poslato: Februar 01, 2013, 12:49:43 posle podne »
Cekamo odgovor iz Zajednice!!!