Autor Tema: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a  (Pročitano 29870 puta)

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2013, 11:01:41 posle podne »

      da li neko zna da li su ove skole uoste i podnele zahtev ustavnom sudu za ocenu zakonitosti pojedinih clanova ZOBSa?
   ili je to samo neko hteo da podnese

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #16 poslato: Avgust 15, 2013, 11:04:48 posle podne »
jesu,jesu!! nego na ustavnom sudu se jos resavaju predmeti iz 2011,2012...pa dok dodje na red.

profesorkosmosic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2014, 11:23:51 pre podne »
Nikakav odgovor od ustavnog suda nije stigao, a kad će ne zna se. Verovatno za par godina, neverujem da će biti pre.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2014, 12:39:30 posle podne »
trebalo je podenti i traziti odstetu.recimo da nikako ne moze proci ni propis da skola mora da ima 3 vozila i tri isntruktora?? koje posledice to ima?pa danas mnoge skole placaju instruktoru doprinose samo da bi bili na broju...zar ne?vozilo takodje...,kakaov je odnos instruktora i vlasnika kada instruktor zapreti otkazom?sta ce auto skola kao joj se jedno vozilo na nesrecu totalno unisti?a instruktor da otkaz?da li moze i dalje da radi?sve su to nedoumice..
malo su nas bombardovali..maloo

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2014, 04:22:05 posle podne »
recimo i gazda zna da uslovljava za sve i svasta.... recimo da se obuka vrsi na tehnicki neispravnom vozilu... ne jadanput... sto ne bi i mi malo gazde? ali, eto od 2010 godine se govori za ustavni sud.... pa sto se nije krenulo? mozda bi i stiglina red... a to za tri vozila? pa ni jedan gazda nije razmisljao o tome, kada je deset instruktora radilo punom parom na 5 vozila....  ???  :'( a, tek sada su nastali problemi kada nema posla ni za jednog.... tahografi... neka nas i cipuju, zasluzili smo....

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #20 poslato: Februar 09, 2014, 01:08:52 posle podne »
kolege ja se trudim da razumem sve ovo sto pisete ali vec pocinjemo da se GUBIMO !SAD SU PROBLEM TRI INSTRUKTORA I TRI VOZILA ?!dajte malo da se uozbiljimo !pa svaka auto skola je imala dva instruktora i dva vozila !i sta je problem ku piti jednog jugica iz 1999 atestirati ga i sve to za 350 e. ajde i tog instruktora jos kao rashod i to  je to ! to bi svaka malo ozbiljna auto skola ispunila .dok su bnas zastrasivali i zamajavali par godina svi oni u koje smo verovali da rade za sve nas oni su radili samo za svoju skolu !isli su da kao se bune i strajkuju a u stvari svi vec pripremili da rade po novom !zasto su nasi predstavnici dozvolili da se sva krivica baci na nas iz auto skola ?zasto nisu odgovarali na tako nebulozne optuzbe ?zasto nismo imali polaganja pocetkom prosle godine ?jesmo li mi stampali testove ?mi smo do 25 10 2013 trebali da promenimo mnogo toga =ok !ali sup je trebao da ima ispitivaca samo ?!jesu li ga imali ili su to ODLOZILI dok ne poloze !ima jos mnogo toga .... bilo bi previse ! ja sam ovaj posao radio 18 godina ! i ponovo cu ...ALI KADA ...KAD ODU OVI MUTAVI I OVI KOJI NAS ZAMAJAVAJU !ILI DA CEKAMO USTAVNI SUD ?

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #21 poslato: Februar 09, 2014, 03:28:14 posle podne »
cinjenica je da su vlasnici autoskola finansijski iscrpljeni ali delom i svojom krivicom, ako postoji otpor vlasnika da se u autoskolama koje su sada organizovane kao privredna drustva tj. kao pravna lica  ispostuje zakonska odredba koja jasno propisuje minimum koliko vozila i koliko instruktora mora imati autoskola a vec im  se ucinio ustupak i odstupilo se od te zakonske odredbe  da se za svaku narednu kategoriju za koju se vrsi obuka mora imati jos jedan instrukror i jos jedno vozilo,tada bi takvi vlasnici trebali da zatvore svoje autoskole u kojima ima mesta za rad samo za njih i da se zaloze za to da se prakticna obuka kandidata za vozace moze obavljati kao samostalna preduzetnicka delatnost.zaista sadasnji nacin organizovanja obuke za vozace i polaganja vozackih ispita autoskole stavlja u podredjeni polozaj jer im se namecu velike materijalne,pravne i moralne obaveze a ostali ucesnici u tom procesu se ponasju kao kontrolori,tuzioci,sudije i egzekutori.za struku tj. za instruktore najbolje bi bilo kada bi drzava na sebe preuzela teoretski deo obuke i organizaciju i sprovodjenje teoretskog dela ispita,a da za praktican deo obuke i ispita obezbedi poligon a  prakticnu obuku i vozilo za prakticnu obuku i polaganje vozackog ispita obezbedi instruktor i on i ucestvuje na prakticnom delu ispita.
         

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2014, 06:32:13 posle podne »
BRAVO KOLEGA !SLAZEM SE ,PREDLOG NA MESTU !

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #23 poslato: Februar 09, 2014, 07:25:32 posle podne »
kolege ja se trudim da razumem sve ovo sto pisete ali vec pocinjemo da se GUBIMO !SAD SU PROBLEM TRI INSTRUKTORA I TRI VOZILA ?!dajte malo da se uozbiljimo !pa svaka auto skola je imala dva instruktora i dva vozila !i sta je problem ku piti jednog jugica iz 1999 atestirati ga i sve to za 350 e. ajde i tog instruktora jos kao rashod i to  je to ! to bi svaka malo ozbiljna auto skola ispunila .dok su bnas zastrasivali i zamajavali par godina svi oni u koje smo verovali da rade za sve nas oni su radili samo za svoju skolu !isli su da kao se bune i strajkuju a u stvari svi vec pripremili da rade po novom !zasto su nasi predstavnici dozvolili da se sva krivica baci na nas iz auto skola ?zasto nisu odgovarali na tako nebulozne optuzbe ?zasto nismo imali polaganja pocetkom prosle godine ?jesmo li mi stampali testove ?mi smo do 25 10 2013 trebali da promenimo mnogo toga =ok !ali sup je trebao da ima ispitivaca samo ?!jesu li ga imali ili su to ODLOZILI dok ne poloze !ima jos mnogo toga .... bilo bi previse ! ja sam ovaj posao radio 18 godina ! i ponovo cu ...ALI KADA ...KAD ODU OVI MUTAVI I OVI KOJI NAS ZAMAJAVAJU !ILI DA CEKAMO USTAVNI SUD ?
a sto je problem taxograf ili bilo sta drugo??
princip j ebitan!!!!!! kako moze neko uslovljavati broj radnika???? nije autoskola opstinska uprav ili javno preduzece..ili crveni krst pa da zaposljavaju do mile volje.broj radnika direktno utice na cene i na kvalitet.
malo su nas bombardovali..maloo

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2014, 09:25:32 posle podne »
postovani kolega apatinus2,jedan muzicar moze uz pomoc novih elektronskih muzickih instrumenata i muzickih matrica da proizvede nekakvu "orkestarsku"  muziku odnosno da stvori iluziju muzickog orkestra,ali jedan vlasnik autoskole ni na jednom automobilu a kamoli na tri nemoze obuciti kandidata ako na svakom nema instruktora.a iluzije i virtualno osposobljavane kandidata jos uvek nije u domenu rada i ole ozbiljne autoskole. na koji princip se pozivate ako vam je logicno da autoskola mora imati minimum tri vozila i u sva ta tri mora imati tahograf ili bilo sta drugo a netreba imati instruktore.?!

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #25 poslato: Februar 10, 2014, 08:46:23 pre podne »
niste me dobro razumeli.
malo su nas bombardovali..maloo

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #26 poslato: Februar 10, 2014, 04:30:46 posle podne »
KOLEGE DAJTE DA PISEMO DA BISMO SE RAZUMELI .TRI VOZILA I TRI INSTRUKTORA JE IMALA SVAKA MALO OZBILJNIJA SKOLA . TO NIJE PO MENI PROBLEM .PROBLEM JE U TOME STO MI KOJI NE RADIMO UOPSTE NE ZNAMO GDE SMO IKAKO SMO UOPSTE DOVDE DOSLI . DA LI SMO MOGLI DA SE SPASIMO ?

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #27 poslato: Februar 10, 2014, 04:59:10 posle podne »
lepo pisu, pisem... da su gazde ili direktori bili slozniji... narod je mogao da plati one 24.000.00, ali onih 24.000.00 puta 3.5, ne moze, pa nema posla za 3*25*8= 600 moto casova mesecno... svi su mislili da nece biti tako strogi... pa kosmodromi... iako su nam putevi blagi uzas, a poligon mora u p.c.nu dlaku... pa i uzbrdica i sve ostalo sto kosta, a nema prihoda....

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #28 poslato: Februar 10, 2014, 07:52:24 posle podne »
svaka ozbiljna skola moze da sebi kupi 5 6 taxografa???u cemu je problem? bilo je ozbiljnih skola sa jednim autom i jednim instruktorom ( i raseta vam je imao 1 auto i jednog instruktora a pre 5 godina nijei mao nijedan svoj auto nego 2 iinstruktora i svaki jeimao svoj auto) itd itd..,ne razumes sustinu tebe boli taxograf a mene 3 auta i tri instruktoora,3 taxigrafa.tebe boli da te neko prati kud i koliko vozis,mene boli da me neko uslovljava da drzim 3 instruktora a posla ima za 1 ili 2 ili 3 nebitno.
malo su nas bombardovali..maloo

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Pokretanje ocene ustavnosti i zakonitosti novog ZOBS-a
« Odgovor #29 poslato: Februar 11, 2014, 06:34:21 pre podne »
Da kolega, svaka iole ozbiljna skola moze da kupi tahografe, moze i da kupi GPS, i cipove kao za kuce i mace.... od 2009 vi - mi nesto pokusavamo.... ali, svaka iole ozbiljna, nema polako kandidata za tri vozila i tri radnika... ulaganja velika, dobit nikakva... bar za sada..ko prezivi videce.... ali ipak, kanda deda nesto zna....

Deda
Ponedeljak, 25. 11. 2013. 17:10h
neregistrovan korisnik

E gospodine Rašeta, kada ste imali mogućnost da tražite promenu pravilnika i zakona. Vi ste išli niz dlaku onima koji vam sada prave problem.


PA kazes za RAsetu, a Raseta te pobija ovim odgovorom, sigurno se secas, jer si ga komentarisao...

gospodin Raseta izajavio prosle godine rezonski:Резон је ''супер''. Па хајде онда сам у битку или ћеш и даље кукати и посматрати са стране.
Зар Ти већ једном није јасно да сам не можеш, а пошто заједно нећеш онда кукај.
Можда и дочекаш да ми остале будале нешто и за тебе урадимо.
Зато нам и јесте тако.
Критизирање је за кафане и ћошкове није за озбиљне људе.
Изабери где си.
Извини, али више не могу да трпим такво резоновање.
Шта мислиш за кога ја то радим. Мислиш да је мени боље. Од 01 јуна сам отпустио и последњег инструктора. Имао сам 8.

Sada mislim da je ostao sam....

A ovo ti je odgovor na iole ozbiljnu skolu u nekoj jacoj drzavi, gde je minimalac 2.000.- evrica... Pogledajte kako to rade na zapadu mnogo jace drzave auto skola sa JEDNIM vozilom JEDNIM instruktorom i sekretaricom http://www.youtube.com/watch?v=4lhWHx9t6Yk

i imate sada do kraja godine nova ulaganja, minimum deset racunara da kupite, pored tahografa....

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/441611/MUP-radi-na-uvodjenju-elektronskog-polaganja-testa-za-voznju


« Poslednja izmena: Februar 11, 2014, 04:35:26 posle podne razocarani »