Autor Tema: Inicijativa za odlaganje roka primene Zakona...  (Pročitano 3910 puta)

Goca more

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Inicijativa za odlaganje roka primene Zakona...
« poslato: Februar 15, 2013, 09:26:58 posle podne »

Kolege, šta mislite:
Inicijativa za odlaganje primene Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, u delu koji se odnosi na osposobljavanje kandidata za vozače, a samim tim i Pravilnika donetih na osnovu Zakona...itd itd itd...
Obrazloženje
U toku je izrada novog Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, čiji bi Nacrt trebao da bude gotov do 01.12.2013. Predviđeno je da se zakon mijenja i u djelu koji se odnosi na osposobljavanje kandidata za vozače, te je neophodno odložiti primjenu postojećih odredbi kako se auto škole ne bi u kratkom roku izlagale nepotrebnim  dodatnim troškovima, a sve u cilju poboljšanja kvaliteta obuke ...povećanja bezbednosti...moglo bi doći do velikog raskoraka...itd itd itd.

Dakle...odložiti primjenu Zakona/Pravilnika (koja treba da počne 25.10.2013.)...i u međuvremenu se izboriti za, recimo...da se obuka može vršiti na vozilima uzetim u zakup, da se ne ugrađuje tahograf u putnička vozila, da instruktor sa iskustvom može da polaže za predavača teoretske nastave, da se uvede direktna odgovornost za prekršaj, da se smanje prekršajne kazne, da nas ne snimaju kamere kao da smo najveći kriminalci, da se ne zatvara škola zato što je učionica visoka 2.30 npr., da se uprosti administracija, da se donose propisi koji će biti primjereni našem društvu, našim ekonomskim prilikama,  a sve  u duhu povećanja kvaliteta obuke...mada kvalitet obuke nema nikakve veze sa bilo kakvim zakonom...
Pitam se kolege da li iko želi nešto da učini...
Jel ima neko stručan da kaže da li je ovo izvodljivo...
Nisam u mogućnosti da sutra prisustvujem sastanku odbora...mi ćemo Zajednici dostaviti naše predloge putem mejla...Evo ja dadoh jedan predlog...
Nema nesložnije branše u Srbiji od nas auto škola...


robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za odlaganje roka primene Zakona...
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2013, 12:39:31 pre podne »
Vi ste kolegenice upravo izneli stav svih nas :) pa kad bi nam dragi Bog pomogo da se to zapravo i  desi :D da se odlozi primena na koju god.  a kazne prenesu samo na odgovorne pocinioce.. pa mi bi progledali..  Na zalost,  ni mi nismo u mogucnosti da sutra prisustvujemo skupu, sto zbog finansiskog efekta, sto zbog da kazem (opravdanog razloga) ali se nadam,  da ce sastanak biti konstruktivan i da ce neko reci tamo gde bude trebalo i  to : da nas je veliki broj koji cemo otici na ulicu (biro) , zbog preteranih mera koje nas pritikaju!