Autor Tema: Podrška MUPu  (Pročitano 9117 puta)

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Podrška MUPu
« poslato: Februar 21, 2013, 06:18:39 pre podne »
Dao bih predlog da se podrži MUP u nastojanju da se stvari u ovom našem saobraćaju najzad dovedu u red.Isto tako,pozivam sve kolege instruktore i vlasnike auto škola da iskoristimo ovu zakonsku inicijativu nadležnih organa i pomoću njih sredimo stanje saobraćaja u zemlji.Naime,trebali bi smo da  obustavimo sva polaganja vozačkih ispita dok se saobraćajnice kojima se krećemo u toku ispita ne dovedu u projektovano stanje.Pod ovim mislim na popravku kolovoza postavljanje ispravne horizontalne i vertikalne signalizacije,svetlosnih uredjaja,postavljanje šahtova itd. Ovu inicijativu bi verovatno i kolege iz MUPa podržale a i široke narodne mase.Nadam se da se slažete da je putanja kojom se krećemo na polaganju vozačkog ispita isto tako bitna kao i poligon. Ovo bi mogla da bude i mala revolucija koja bi pomogla da se saobraćaj dovede u red.Pogledajte samo koliko kolege iz MUPa istrajavaju u donošenju i sprovodjenju novih propisa.Mi samo treba da sledimo njihovu inicijativu.Ispiti su i onako postali zaboravljeni doživljaj,pa bi smo mogli da se još malo strpimo dok se sve ne dovede u red.Samo bi morali da budemo jedinstveni i ovo bi moralo da funkcioniše.

xl

  • Gost
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2013, 01:38:10 posle podne »
Svaka čast svima koji se Veoma jako trude da bude sve po zakonu, uz sve sto je naveo kolega se slazem, i jos dodajem da treba da sačekamo i sve poljne vremenske uslove, jer ako na poligonu ima koja pahulja ili možda barica sa ledom, ispit će biti odložen. Kada bude sve IDEALNO tek tada treba početi ispite.

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2013, 02:01:44 posle podne »
Ne znam o cemu pricate, ako je neko gledao bilo kakvu reportazu o stanju u saobracaju,kod nas je sve idealno(po standardima EU),gde ste videli da ima rupa, da fali znak, da je pogresno postavljen znak da je neko zaboravio da nacrta liniju na kolovozu toga kod nas u Srbiji nema, za sve sto se desava krivci su iskljucivo auto skole sa losom obukom.Ako ne verujete proverite na RTS u PP tata i sinovi.

sasa69

  • Gost
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2013, 02:36:58 posle podne »
A da snimimo reportazu i probamo da proturimo, pa makar i na YOU TUBE, ili ima li neka druga TV stanica koja sme da bude uz nas, ili je vec sve u RTS ovim sakama???
 PO Novom Sadu, Kikindi i ostalim mestima redovno kradu znakove, sahtove i ostalo... a oni tvrde da je sve na svom mestu...

ghost1

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2013, 05:25:00 posle podne »
Sustina je da je na poligonu NEBEZBEDNO raditi ispit ako se linije potpuno ne vide ,jbg guzva je tamo , bicikle,traktori , pesaci , autobusi ,kamioni ,avioni   .... lako je u gradu , nigde nikoga pa linije nisu ni potrebne  ;D

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2013, 06:40:22 posle podne »
Podrzali bi mi kolega jlude iz mupa da ovo ne puca po kandidatima njima prolazi lekarsko uverenje odma trosak veci kud im ispade kao da su se upisali po novom manje bi ih mozda kostalo ovako daj morate 3+3 morate prvu pomoc koja je preskupa pa cekaj da se odobri polaganje pakad pocne ajos nije ni pocelo ovi iz mupa prekidaju i ako su njihovi kolege pre toga odobrili i teorijski i praktican deo ispita ko je ovde krivac auto  skola - kandidat -inspektor koji je overio marsute ili gospoda iz BGD koja je vrsila nadzor tog dana na ispitu i zabranila polaganje . Pa ispadose auto skole krivci za sve ili mozda kandidati sto su uopste zapoceli obuku za vozace. ta ista gospoda zna da nijedan grad u Srbiji nema resenje od njih da grad kao grad ispunjava ili neispunjava uslove za obuku ipolaganje vozackih ispita pa zasto onda zabranjuju ispite . Dobro znaju da upravljaci puteva nateritoriju svojih opstina nisu uradili vertikalnu ni horizontalnu signalizaciju znaju oni da nema obelezenih linija nema postavljeni saobracajni znakova ili su postavljeni na stubove za ulicnu rasvetu dali to treba kandidati da resavaju ili mozda AUTO SKOLE . Hoce gospoda da poboljsa obuku vecu bezbednost u saobracaju ali su tek sada uvideli koliko su gradovi bili neobelezeni i nebezbedni za vozace a da nepricamo koliko je bilo tesko vrsiti obuku kandidata. SLAZEM SE SA VAMA DA IH PODRZIMO ALI KAD BI ONI HTELI DA NAREDE UPRAVLJACIMA PUTEVA DA TO OTKLONE U NEKOM KRACEM ROKU A NE DA SAMO ZABRANJUJU ISPITE A DRUGO IH NEINTERESUJE  DOBRO JE DOK SVE PROLAZI SA OPOMENOM ALI KAD POCNU PISATI PRIJAVE ONDA CE BITI VRISKE IPISKE.

sasa69

  • Gost
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2013, 07:29:45 posle podne »
Ja napisah negde.....

TRebalo bi videti unazad nekoliko godina.....

MIslim da je bilo isto kao i sada....

Sto znaci da se ni gospoda, ista ova koja sada zabranjuju, nisu radila svoj posao, a ni sada kada su preuzeli marsrute, pa ispada ni onda ni sada nece biti kaznjeni sa sve nadredjenima, koji su primili, overili i verovali im....

a mi za tacku zarez, po stotinak hiljada........

zakon

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2013, 09:21:14 posle podne »
Svaka cast svakome veresija nikome !!!
Ja se prvi put pojavljujem na ovom forumu i hteo bih prvo da pozdravim sve Forumase  :)
Svaka cast zakonima i onima koji ih kroje verujem da to rade iz profesionalnog i licnog ubedjenja da to rade najbolje sto mogu al ovaj nevalja, bar ovja sto se tice auto skola. Nisam citao sve tekstove na forumu i verujem da je masa onih koji pisu na ovu temu ali i ja neku da kazem mozda me neko i cuje ili ti neko iz saobracajne policije procita i oni koji su zakon pravili.
Prvo zasto se zakon ne sprovodi parcijalno, gde se to mi zurimo toliko, pa nije ovo drzava od juce i koliko se dugo zadrzao poslednji zakon o auto skolama da b is eovaj menjao preko noci ili ti nabrzaka. Zbog cega sve zbrda s dola, cekali smo zakon neke 2 godine a sad kada se sprovodi sprovodi se u celini odjednom zbog cega to ?? Kome se tolko zuri ???I zbog cega. Zakoni valjda treba da se pisu za dobrobit gradjana a ja ovo ne vidim kao dobro ,svako ima pravo na svoje misljenje, pa  i ja pa bas eto s toga sto za drzavljanin ove zemlje ako ne zbog neceg drugog !!
Treba podrzati zakon i MUP zbog bezbednosti u saobracaju al iisto tako tvorci zakona treba da podrze i same auto skole. Ako su se kandidati upisival is brda s dola do oktobra nastao je cep o ne odrzavanju ispita i ne upisivanju novih od 4 meseca sto po finansijama auto skola se primeti, koliko god da su se nafatirali po auto skolama zadnja 4 meseca je prazan bez primanja a tkao kako se meni cini bice i narednih 6 meseci. Pa cekaj kome to odgovara, instruktori odlaze na biro za zaposljanvanje, auto skole se gase vozila propadaju, kandidati se ne upisuju zbog novih cena i guzve oko polaganja, policajci ispitivaci nemaj uu toj meri posla, MUP, drzava ako im se dolazak na ispit placa po broju kandidata na ispitu ima manje para pa kome s eonda to isplati ???
Kakve veze sve to ima sa bezbednoscu u saobracaju ?? Zast oparcijalno se ne sprovodi zakon, ako smo se dogovorili da se uvedu pred voznju casovi teorijske nastave zar to nije bilo dovoljno za jednu godinu sto se tice novog zakona, pa za godinu dana prva pomoc u crvenom krstu, pa licenciranje instruktora za sledecu pa uvodjenje 6 kandidata po ispitu za voznju u sledecoj godini te se stoga ne bi pravili cepovi finansijski a i funkcijski makar sto se tice funkcionisanja kandidata, auto skola a i drzave-mup-a. Cime s euopste bave auto skole koje reda velicine godinu dana nece imati prihode to. jest nove kandidate ?? Zast ob ise ja sad aupisao na obuku kada se masa ljudi upisala u oktobru zavrsila obuku u januaru a po 6 kandidata se ispituje po ispinom roku za voznju kad cu ja onda doci na red, nego cu lepo sacekati celu godinu dana pa koja skola prezivi celu godinu bez primanja onda cu tu upisati jel tako ?? Ili nije tako negde gresim ??
Slusao sam u emisiji sat druga iz saobracajne policije, kaze trebalo bi zbog tog praznog hoda i cekanja kandidata na polaganje da auto skole spuste cene dodatnih casova kandidatima. Pa druze od kojih para neka se u proseku 100 kandidata upisalo po ceni od 25.000din u oktobru 1/3 ide na gorivo, 1/3 na instruktore koji su ih obucavali na plate, 1/3 auto skoli i za amortizaciju vozila na kome se vrsila obuka. Koliko je to para mislis li da se od tih para moze preziveti u narednih 6 meseci ??? Il iti baratas sa nekim drugim brojem upisanih kandidata u oktobru. Pa i u oktobru je narod upisivao koji je hteo da ustedi cekajuci tvoj zakon a ko sad da upise ???? Pitam samo kome to ide u prilog ? I koje su to auto skole prezivljavaju ovakav zakon to jest cime s eone uopste bave ?? Pa zar ne treba svi da rade i da se trude za svoje parce hleba, zasto im to uskracujete ??? Zast oova drzava uvek mora da ide iz krajnosti u krajnost, juce nisi smeo krst u skolu da nosis a danas predajes veronauku uvek se mi budimo iz necega . Ako ste vec prepisivali zakone zasto ih niste adaptiral imalo nasim uslovima zivota, podnevlja i ekonomskog statusa kako kandidata tako i instruktora tj. ovog naroda. Pa i MUP jede valjda leda od tih auto skola i sprovodjenjem zakona za ovaj narod kad nevalja narodu nemoze ni zakonu o saobracaju. Pa kao onda da podrzimo MUP .
Dobar zakon OK, brzo sprovodjenje nije OK !!!

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #8 poslato: Mart 08, 2013, 09:47:51 posle podne »
Ponavljam zakon je pisalo desetak ljudi koji su mozda iz struke mozda nisu,ONDA par vlasnika auto skola su jos pre desetak godina koji su blize vatri prilagodili auto skole sadasnjem zakonu tako da se oni i ne bune resice se konkurencije to njih ne brine sto bi rekli eto docekali su svojih 5 minuta ONDA posto su znali neki vlasnici auto skola da ce tako biti razradili su jos pored auto skole dve ili tri delatnosti u sklopu firme na primer "Turisticku agenciju,tehnicki pregled,auto salon,auto praonu agencije neke silose zadrugu itd itd.."TAKO da u ovom vakumu i teskom periodu tih par auto skola ce da sta?pa da opstanu jer su se pripremili pre desetak godina tako da nije ovo od "juce ili preko noci spremili su se neki na ovo"DOK su neki spavali svih ovih godina sta mislite gospodo da li ima barem pola istine od ovoga???

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2013, 09:16:06 pre podne »
Spremili bi se svi da su mogli.
Za to spremanje koje ti nabrajaš potrebno je dosta novca a posao obuke vozača je uvek bio posao sa malim profitom, uglavnom sezonski, zimu prezimimo bez posla ili sa nedovoljno posla i tu već počinje kašnjenje plaćanja nekih obaveza, na proleće se malo upišu čisto da se ponadamo da ćemo preživeti još jednu sezonu, zatim dođe leto i svi odoše na more, po povratku sa mora, krajem augusta krene onaj glavni upis i traje do kraja oktobra.
Te đake radimo do Nove godine i od tih para poplaćamo sve one dugove koji se nakupiše tokom godine.
I opet novi krug..... ako se radi samo obuka vozača ovo je posao samo za preživljavanje.

Tako da bih hteo da ispravim kolegu Golfa, nisu oni bili pametni pa se spremili nego su nekako došli i do novca. Svako na svoj način. Neko drži školu u sopstvenom lokalu, ne plaća kiriju i može da napravi neku akumulaciju novca. Neko je uz školu otvorio i registraciju vozila, a to je lepo išlo. Bilo je možda i nekih "nedozvoljenih" načina ;) , ali to nije važno za ovu temu.
Važno je da najveću šansu da prežive imaju oni kojima je škola dopunska delatnost, uz tehnički pregled, teretanu i ostalo, a onaj esencijalni deo auto škola, one škole koji su se posvetile samo obuci i časnom i poštenom radu nemaju šansu da prežive.
Normalno, među prvima će otpasti i škole koje su prošle godine već bile na korak od zatvaranja a kojima je ovaj novi zakon, najezdom koju je stvorio 24 maja, produžio život za godinu dana.

sasa69

  • Gost
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2013, 10:43:32 pre podne »
ako misis do maja, imas pravo, ali do oktobra ???

sasa69

  • Gost
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2013, 03:52:17 posle podne »
I za ovo su krive autoskole.... zasto ??? Jer nisu uredile teren za odrzavanje ispita...

Vidite kako sada rade Inspektori MUP a.....

A kada njih treba kazniti???  :'(   8)


http://www.kurir-info.rs/nevidena-sramota-uhapsili-dedu-od-86-godina-jer-nije-pokosio-travu-clanak-686859


Inspekcija: To je stvar suda!

Inspekcijska služba opštine Ub naglašava da je za određivanje iznosa novčane kazne i zatvorske kazne nadležan sud.
- Saobraćajni inspektor izlazi na teren i utvrđuje da li su ljudi uredili svoju obalu. U slučaju da nisu, piše im se prekršajna prijava i dostavlja rok od 20 dana da se ispoštuje zakonom propisana obaveza. Posle tog perioda izlazimo na teren da konstatujemo stanje stvari. U slučaju da je ostalo nepromenjeno, sudija za prekršaje propisuje novčanu kaznu, koju po neizmirenju zamenjuje zatvorska kazna - kažu iz saobraćajne inspekcije.

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Podrška MUPu
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2013, 09:19:41 posle podne »
Evo konkretnog problema,nastalog na ispitu vožnje a koji se odnosi na stanje puta.Naime,kandidat je polagao i u toku ispitne vožnje ,,overava" udarnu rupu,predimenzionisanih dimenzija.Instruktor ne reaguje jer dejstvovanje na komandu ruši kandidata.Kandidat je u svemu ostalom zadovoljio ispit i položio.Sledeći kandidat,u istoj situaciji, instruktor,da bi sačuvao vozilo reaguje na komandu kočnice i upravljača. Taj kandidat nije položio iako je po slobodnoj proceni čak i bolje vozio od prethodnog.Medjutim,pravilnik je tu veoma jasan.
Mislim,da bi predstavnik vlasti iz komisije u tom slučaju, po hitnom postupku morao da reaguje,ukine sve ispitne putanje koje su u tom pravcu ili prekine dalje odvijanje ispita dok se ne otklone nepravilnosti.
Naravno da je posle ispita bilo reči od strane kandidata u smislu namernog rušenja... :'(,loše škole >:( itd...
Eto,ovo direktno proizilazi iz samog početka ove teme.
Imate li vi neka slična iskustva i kako ste ih rešavali?