Autor Tema: ugasili smo ga kolege  (Pročitano 20322 puta)

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2013, 03:13:44 posle podne »
Ta falinka ne vazi za velike gradove (BG) vec samo za manje u unutrasnjosti.

Ferara

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2013, 04:49:08 posle podne »
Ako mislite na tablu "poligon za obuku vozaca..." ona postoji, samo je na ovom snimku s RTV nema.
(neku od postojecih tabli su mestani oborili pa su je valjda ponovo stavili, moguce da je upravo ta, nisam sigurna)
Ima tu jos nekih stvari da se sredi, uglavnom stvari se bar pomeraju s mrtve tacke, a sad sta ce biti dalje videcemo...

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2013, 07:23:45 posle podne »
Dali nadzor vazi samo za manja mesta iz unutrasnjosti  tu mogu sve prekidaju ispite zabranjuju do daljnjeg dali je neko cuo da je ovo isto uradjeno u BG-NI-KG- Tu je sve po zakonu nema problema ili nemaju vremena posto su se bazirali na unutrasnjost .Dodjose u NOVI PAZAR prekidose prakticni deo ispita do daljnjeg briga nekog sto oko 1500 kandidata ceka na ispit prakticnog dela . U ovom slucaju ispastaju kandidati koji su posteno platili a sad nema ispita prolazi vreme lekarskom uverenju to je jedan izdatak finasijski za kandidate testovima rok godinu dana a za sve ovo ispada da su krive AUTO SKOLE tako misle kandidati itako se ponasaju prema skolama nevredi nikakvo objasnjenje ali sta vredi KADIJATE TUZI KADIJATI SUDI.

micha56

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #18 poslato: Februar 28, 2013, 07:40:17 posle podne »
A pazite sada ovo:

U Zakonu o saobraćaju član 207. stav 1. piše : "Auto škola ne sme otpočeti sa praktičnom obukom kandidata za vozača koji nema uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za kategoriju vozila za koju se obučava, odnosno otpočeti ili obavljati praktičnu obuku ako je od izdavanja tog uverenja proteklo više od jedne godine."

Znaci - lekarsko uverenje za otpočinjanje obuke za vožnju može biti staro do godinu dana, dok za polaganje vozačkog lspita (dobijanje vozačke dozvole) lekarsko uverenje ne sme biti starije od 6 meseci.

Pa koja je ovo za**bancija - da se obucavas - nema veze moze i starije lekarsko uverenje, ali kad polazes ili si polozio i zelis da izvadis vozacku dozvolu - e onda moras da vadis jos jedno lekarsko uverenje, jer u ovom slucaju mora biti staro najvise 6 meseci.
Pa zasto onda lepo ne kazu - LEKARSKO UVERENJE I DALJE TRAJE 6 MESECI KAO I DO SADA, a ne kao 1 godinu, ali .... kao male funjare. Dokle ce se ovaj narod LAGATI ?????

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #19 poslato: Februar 28, 2013, 08:34:48 posle podne »
U tome i jeste caka LEKARSKO i dalje vredi 6 meseci jaka stvar sto za obuku vredi 1 godinu,a kad smo vec tu u Emisiji SAT gospodin Alvirovic kaze da auto skole izadju u sustret kandidatima tako sto da im daju Gratis par casova da ostanu u vozackoj kondiciji posto dugo nisu vozili a jos nece na red da stignu znaci opet da budemo socijalna ustanova a nije se setio da pozove MUP i da predlozi njima da lekarski sa 6 meseci da produze na 1 godinu ali u svakom slucaju i MUP i Auto skole ce proci dobro jedino kandidatima ce da istekne sve zivo i LEKARSKI I TESTOVI I STRPLJENJE.......

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2013, 08:57:05 posle podne »
Nije mi jasno zašto je MUP uveo u zakon da su u ceni obuke i cena svih potvrda i uverenja.Danas sam tražio na šalteru MUPa,da mi iz arhive daju moja dokumenta radi fotokopiranja a u svrhu podnošenja zahteva za licencu.Nisu mi dali bez uplate od 500 dinara i da dodjem za nekoliko dana. :'(Malo mi tu nešto ne miriše lepo.
Imate li Vi kolege ideju kako da i mi naplatimo izdata uverenja i one silne potvrde?Ima li neka ,,caka"?Jedino što mi pada na pamet je podizanje cene ispita.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2013, 09:36:58 posle podne »
Naplatis dva puta u ceni obuke i na kraju kad polozi ispit voznje opet ce se loviti u mutnom ;D

Cvrck

  • Gost
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #22 poslato: Februar 28, 2013, 09:42:11 posle podne »
Znaci - lekarsko uverenje za otpočinjanje obuke za vožnju može biti staro do godinu dana, dok za polaganje vozačkog lspita (dobijanje vozačke dozvole) lekarsko uverenje ne sme biti starije od 6 meseci.
Meni je u auto skoli receno da za polaganje vozackog ispita lekarsko uverenje vazi godinu dana a ne 6 meseci. Samo za vadjenje dozvole je potrebno uverenje ne starije od 6 meseci. Sto opet nije fer ali nema veze... E sad, ne razumem sta Vama znaci "...polaganje vozačkog lspita (dobijanje vozačke dozvole)..." jer to nikako nije isto...

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #23 poslato: Februar 28, 2013, 10:14:39 posle podne »
Da razjasnimo. Do god ste u auto skoli, lekarsko vam vazi godinu dana, bez obzira, obuka, ispit, bilo sta. E kad polozite, i izadjete iz auto skole, i krenete u SUP po dozvolu, e tad vam lekarsko ne sme biti starije od sest meseci.

E da, jos jedna stvar je bitna za one sto nisu primetili. Za kandidate koji se sad upisuju (kojih nema izgleda), njima lekarsko ne treba pri upisu, ni pri teorijskoj obuci, cak ni za polaganje testa. Znaci da lekarsko mogu da izvade, tj. predaju u auto skole tek kad pocnu sa prakticnom obukom.

Eto ako hoce neko da ustedi na vremenu duzine trajanja lekarskog :)
« Poslednja izmena: Februar 28, 2013, 10:18:40 posle podne igorski »

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #24 poslato: Februar 28, 2013, 10:15:18 posle podne »
Znaci - lekarsko uverenje za otpočinjanje obuke za vožnju može biti staro do godinu dana, dok za polaganje vozačkog lspita (dobijanje vozačke dozvole) lekarsko uverenje ne sme biti starije od 6 meseci.
Meni je u auto skoli receno da za polaganje vozackog ispita lekarsko uverenje vazi godinu dana a ne 6 meseci. Samo za vadjenje dozvole je potrebno uverenje ne starije od 6 meseci. Sto opet nije fer ali nema veze... E sad, ne razumem sta Vama znaci "...polaganje vozačkog lspita (dobijanje vozačke dozvole)..." jer to nikako nije isto...


Za polaganje praktičnog dela vozačkog ispita, lekarsko uverenje može biti starije i od godinu dana, ZOBS član 235,stav 2, tačka 1 : "koji je zdravstveno sposoban za vozača određene kategorije",
ne piše koliko može biti staro.
Ovo je potvrđeno i od nadležnog inspektora, tako da je godinu dana samo za praktičnu obuku, a cifra od 6 meseci ostala samo u pravilniku o izdavanju vozačkih dozvola.
I po svoj prilici, tako će i ostati. Jako veliki posao je promeniti jedan broj u pravilniku..  :P

Ferara

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #25 poslato: Februar 28, 2013, 10:30:45 posle podne »
Imam i ja jedno pitanje, u vezi onog sto rece Alvirovic, da vozacki ispit moze da polaze 2x mesecno po 7 kandidata - jel to po instruktoru ili po auto skoli?





mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: ugasili smo ga kolege
« Odgovor #26 poslato: Februar 28, 2013, 10:41:19 posle podne »
Imam i ja jedno pitanje, u vezi onog sto rece Alvirovic, da vozacki ispit moze da polaze 2x mesecno po 7 kandidata - jel to po instruktoru ili po auto skoli?


Broj kandidata je po ispitivaču - član 5, stav 5, a "Po pravilu teorijski ispit, odnosno praktični ispit, u pravnom licu se održava NAJMANJE dva puta u toku meseca."- član 5, stav 8 pravilnika o ispitima