Autor Tema: SEMINAR U NIŠU  (Pročitano 8546 puta)

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
SEMINAR U NIŠU
« poslato: Mart 22, 2013, 08:02:22 posle podne »
Sve čestitke organizatorima i predavačima seminara. Naročito pozdravljam incijativu za ukidanje poligona kao i zalaganje za smanjivanje papirologije. Sviđalo mi se ono kratko izlaganje o poređenju znaka stop i obrnutog trougla kao i objašnjenje u vezi onog polukružnog bez manevrisanja kad je ulica sa desne strane. Trebalo je nešto ukratko reći o odnosu pokazivača pravca i kategorije puta, kao i onom polukružnom hodom unazad jer je to u našem kraju potrebno obijasniti ljudima... Ali premalo vremena a previše bitnih tema.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2013, 05:44:39 posle podne »
Jel ide neko na seminar 30 marta u CACAK???

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2013, 07:38:25 posle podne »
KOLEGA ZNAM DA IDE NOVI PAZAR - SJENICA - TUTIN - RASKA - LEPOSAVICE - ZVECAN - ZUBIN POTOK - KRALJEVO - VRJACKA BANJA TO JEST CEO RASKI OKRUG I PODRZACEMO INICIJATIVU ZA POKRETANJE GENERALNOG STRAJKA  ZAJEDNICE AUTO SKOLA SRBIJE. SMATRAM DA SU OVO PRAVI SKUPOVI DA SE JEDNOM I MI DOZOVEMO PAMETI DA SE UDRUZIMO I BUDEMO JEDINSTVENI I DA ZNAMO TACNO KOJE PROMENE ZELIMO A TO SVE SE MOZE DOGOVORITI NA SEMINARIMA . SAMO SE PLASIM DA OVO SVE NIJE KASANO JER JE TREBALO URADITI ODMA POSLE 25.10.2012.GOD. I NISMO TREBALI POCINJATI SA ISPITIMA . NISMO TREBALI PRIHVATITI OVE PRAVILNIKE ZA OBUKU I POLAGANJE VOZACKOG ISPITA NEGO ODMA POKRENUTI STRAJK I TRAZITI PROMENE  ALI MOZDA NIKAD NIJE KASNO AKO SE SLOZIMO I BUDEMO JEDINSTVENI JER SLOGA KUCU GRADI POZDRAV VIDIMO SE 30.03.2013. U CACAK NA SEMINARU PA CEMO TU DISKUTOVATI O SVEMU.

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2013, 04:05:19 posle podne »
Posle seminara u Cacku nisam siguran da zajednica zastupa interese svih ili samo interese skola ciji su vlasnici inzinjeri jer se zajednica bori da svaka skola ima predavaca, a to se videlo i po tome kako zajednica preko k.... podrzava kolege iz Pozege (kojima svaka cast) , a strajk je zamazivanje ociju....

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #4 poslato: Mart 31, 2013, 06:14:26 posle podne »
Znaci kolega VOZAC sve pada u vodu PARE su vam uzeli za Seminar podrske nema, strajka nema,interesa da se ostane jedan instruktor nema,opet se forsira sto samo nekolicini pase evo su PREDAVACI svi spremni zapete kao puske samo sto 6 meseci nema kandidata pa drze predavanja instruktorima,manite se seminara i to malo PARA ce vam uzeti boljitka u ovoj strucu nece biti skoro ili se samo nadajte i nasedajte na razne CARSIJSKE PRICE......

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #5 poslato: Mart 31, 2013, 08:19:52 posle podne »
Planiraju da stampaju novi materijal,a stari nisu isporucili ni posle 6 meseci (10 diskova=4.000,oo din).Mozda sam ja pogresno razumeo(voleo bi da je tako),ako gresim neka me neko ko je prisustvovao demantuje,za sta se bori zajednica ....?

sasa69

  • Gost
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2013, 08:36:44 posle podne »
V idim da me ignorisete, ali neka, ja samo kukam li kukam...  ;D , te nije u redu ovako ili onako...  :o

ponavljam za komoru, sreca pa ne dele oni licence, ali evo opomene,  8)

http://www.kurir-info.rs/bruka-bolesna-decica-umiru-a-direktori-potrosili-25-miliona-evra-na-luksuz-clanak-714284

A sto se tice strajka, lepo rece kolega da nas nece ni u taksiste, jer nismo kolegijalni, sta sada ocekujete ???

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2013, 10:40:44 posle podne »
Pa da tako sam i mislio da je interes zajednice da vrsi promociju svojih proizvoda i materijala diskova i novih paketa pa i paprikasa i to da debelo naplate postaje jako providno nazalost  :o :o

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #8 poslato: Mart 31, 2013, 11:47:22 posle podne »
Možda niste nešto dobro razumeli, evo da probam da pojasnim:
1. nije cilj da svaka škola ima predavača, nego da jedan predavač može da predaje u više škola
2. nije problem u tome što rade kolege iz Požege, zapravo ideja o protestu je i krenula od njih, problem kod toga je bio što su oni pokrenuli nešto samostalno bez dogovora sa ostalim školama pa je imalo manje šanse za uspeh
3. nije u planu štampa novog materijala, bilo je samo reči o zahtevu da se materijal koji se popunjava smanji pa da ne moramo da vodimo papirologiju, i tada je prikazana ideja da to bude samo jedna knjižica bez potvrda i ostalih papira na kojima mogu da nas kažnjavaju
4. diskovi će svima biti isporučeni čim se završi lektura  svih delova knjige
5. komora se osniva zbog mogućnosti većeg uticaja na rad vlade i donosioca zakona, i nije ideja da se uzimaju pare nego da škole koje sada po zakonu moraju da plaćaju privrednoj komori velike iznose sada ne plaćaju toliko, troškovi zajednice su javni i svi to možete da pogledate po želji
6. zajednica ne proizodi ništa, niti prodaje ništa, i onaj ko poručuje materijale to poručuje direktno od proizvođača i njima direktno plaća, na seminarima prodaju materijale kako onaj kome treba ne mora da plaća i brzu poštu, sve pare od materijala dostavljamo proizvođačima
7. od kotizacije se plati ručak, troškovi izvestilaca i put gostiju na seminarima, do sada je samo jedan seminar mogao da pokrije sve troškove
8. ako pogledate finansijske izveštaje prethodnih godina videćete da je do 2012-te godina zajednica radila samo zahvaljujuću donacijama nekoliko auto škola iz Srbije, odnosno njihovih vlasnika ljudi koji veruju da samo ujedinjeni možemo da se izborimo za normalnu obuku i rad

Dosta ljudi ne želi da komentariše na ovom forumu zato što im je ispod časti da se prepucava sa ljudima kao što je nekolicina ovde. Glupo je da se tako nešto dešava, i  da određeni ljudi pišu stvari koje nisu ni prethodno proverili, možda je pametnije da se ovaj forum iskoristi za iznošenje  konstruktivnih ideja kako bi mogle biti iskorišćene korisno za sve auto škole?
« Poslednja izmena: April 01, 2013, 09:52:15 pre podne rasetam »

Shomiman

  • Gost
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #9 poslato: April 01, 2013, 03:03:04 pre podne »
...
« Poslednja izmena: April 01, 2013, 04:16:24 pre podne Shomiman »

sasa69

  • Gost
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #10 poslato: April 01, 2013, 10:26:40 pre podne »
Samo da se osvrnem na pravilnike,..... sacekajte jos, pa jos malo.... eeee, jos malo,.... iiiiiiii jos malcice......

Mi se ovde iskomentarisasmo na prazno kao i sada........... Pa onda oni koji nesto znaju, njima ispod casti da se prepucavaju sa nama kompletnim neznalicama.......... e uredu...........  :'(

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: SEMINAR U NIŠU
« Odgovor #11 poslato: April 01, 2013, 12:22:22 posle podne »
Samo da se osvrnem na pravilnike,..... sacekajte jos, pa jos malo.... eeee, jos malo,.... iiiiiiii jos malcice......

Mi se ovde iskomentarisasmo na prazno kao i sada........... Pa onda oni koji nesto znaju, njima ispod casti da se prepucavaju sa nama kompletnim neznalicama.......... e uredu...........  :'(

Ne radi se o tome da ne znate, nego o tonu komentara.
Hajde, evo ja ću kao neko ko sve to gleda i sluša na svakom seminaru da se raspitam i odgovorim na svako vaše pitanje, pa ćete biti upućeni u sve, to je možda najbolji način da započnemo konstruktivne teme ovde.

ukratko:
- na seminarima se uveliko radi na pripremi predloga za izmenu zakona i pravilnika, razgovoru o delovanju oko protesta - problema i zahteva da se to reši, i kratka pomoć u korišćenju softvera koji razvija zajednica kako bi škole izbegle trošenje vremena na papirologiju i smanjile mogućnost da budu kažnjavane zbog sitnih grešaka, o svim potrebnim papirima i dokumentima, kao i uputstvo kako registrovati auto školu do 25.10.2013.
- ovog vikenda ostaju još seminari u Beogradu i Novom Sadu, gde će i oni koji nisu bili na drugim seminarima izložiti svoje probleme i ideje koje će kasnije biti ubačene u jedan jedinstven zahtev vladi i institucijama pre protesta
- odgovor vlasti se čeka do glavnog odbora koji će biti na Divčibarima, tamo se odlučuje šta dalje
- u međuvremenu se, pošto je skupljeno više nego što je potrebno potpisa, podnosi zahtev za registraciju Komore auto škola Srbije, zbog već navedenih razloga

eto ako imate neko pitanje, idemo dalje, slobodno sve pitajte pa da jedno rešimo sve nedoumice i krenemo zajedno u borbu za naša prava i kvalitetniju obuku vozača
« Poslednja izmena: April 01, 2013, 12:37:34 posle podne rasetam »