Autor Tema: otpustanje instruktora  (Pročitano 15867 puta)

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
otpustanje instruktora
« poslato: Mart 23, 2013, 11:36:39 pre podne »
Halo da li ce neko da reaguje masovnom otpustanju instruktora ili je to opet sasvim normalna pojava posto niko ne reaguje jel u oktobru ce biti kasno,da ne bude ponovo da vlasnici kazu OTPUSTIO SAM POSLEDNJEG INSTRUKTORA posto nema posla a to ce ubrzo da bude....

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2013, 05:02:06 posle podne »
postovane kolege instruktori niko sem nas samih nas nece stititi niti zastupati nase interese.mi sami smo odgovorni za stanje u kom se nalazimo.mi u zrenjaninu smo osnovali udruzenje,mislim i da su kolege u backoj palanci to isto uradili.zakon nam dozvoljava da se udruzujemo i da osnivamo sindikate ali mi to do sada nismo iskoristili i sve sto nas sada snalazi je kazna za nasu kontenplativnost.kao pojedinci insrtuktori su sredstvo u rukama vlasnika autoskola pa i nije nelogicno njihovo ponasanje.zakon je odredio minimalne cene obuke i uslove za rad autoskola, a jedan od uslova je da za prakticnu obuku kandidata za vozace je da autoskole sem vozila i poligona moraju imati i instruktore.za razliku od poligona i vozila insruktori su ziva i misleca bica.samo samostalno sindikalno organizovanje instruktora bez pokrica i patronata clanova zajednice autoskola(citaj vlasnika autoskola) moze nam dati mogucnost da se u procesu obuke predstavimo kao subjekti a ne kao poligoni i vozia koja ce vlasnik parkirati ili otpisati.treba formirati iniciativni odbor za osnivanje sindikata vozaca instruktora i profesionalnih vozaca,zato sto i nama i profesionalnim vozacima na rad i zivot uticu zobs,mup,agencija za bezbednost u saobracaju,vlasnici (autoskola i vlasnici firmi za prevoz robe i punika u drumskom saobracaju) na putu smo i jedni i drugi i tu zaradjujemo za zivot i rizikujemo nase i tudje zdravlje i zivote za racun nasih poslodavaca.sad kada smo u leru bez posla treba da iskoristimo vreme za medjusobno povezivznje i  sindikalno oganizovanje.jedan o jacih ako ne i najjaci sindikat u americi je sindikat profi vozaca.

sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2013, 10:04:53 pre podne »
Eto, vidis i sm, kolega Golf IV, 1 odogovor i 155 pregleda....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2013, 11:50:38 pre podne »
Vrlo teška tema, iz više razloga mora da se pristupi otkazu, nema kandidata, škole nisu u prethodnom periodu ustedele dovoljno para za najavljeni krizni period, a i kandidati dosta para duguju školama.
Sa strane auto škole jedino rešenje je da smanje broj radnika dok se stanje sa brojem kandidata ne vrate u normalu, e sad sa strane instruktora to baš i nije pošteno, nisu oni krivi što škole nisu na vreme planirale ovaj krizni period.



sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2013, 01:53:07 posle podne »
Svako treba da radi svoj posao,odgovornost za ovu "sprdnju i zajebanciju" ,imaju svi koji su na bilo koji nacin ucestvovali u donosenju propisa.Voleo bih da cujem argumente zasto je to uradjeno bas na ovakov nacin.
Propisi su otisli presiroko,trebalo je da se bave samo "suvom materijom",a nacin organizovanja onih koji ce je primenjivati,oni treba sami da  urede.Pa valjda svako ko organizuje posao zna da uspostavi rentabilne kapacitete.
Neverovatno je da se nikakva pouka nije izvukla iz proteklog perioda,pa velike skole da su mogle da opstanu opstale bi,ne mislim da je kvalitetnija obuka u tzv velikim skolama,ne radi obuku velika skola,nego dobar instruktor,i dobar predavac.
Verovatno kad se zavrsi sa ovim eksperimentisanjem,a ako zamorcici prezive,dobijemo lek za bolest koja se zove sujeta,arogancija,neznanje,...cekaju nas bolji dani... (citat kolege MT)

A ne, nismo znali, nismo se spremili.... ponavljam ko papagaj. oni koji su isli na usaglasavanje zakona i pravilnika, po meni, znali su sta se sprema, samo.......... kako rece drugi kolega, nece nas ni taxisti, jer nismo kolegijalni,,,,,,,,,  :'(

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2013, 05:25:04 posle podne »
upravo to, sujeta, neznanje, nekolegijalnost i nezainteresovanost su najveći problem u našoj profesiji, inače postoji predlog izmene zakona po kojem će i dalje moći da postoje škole sa jednim instruktorom da sad ne prepričavam sve sa seminara...

Sujeta je ono što nas ubija, da komšiji umre krava i slični problemi, a kolegijalnost je upravo na testu dok traju rasprave o štrajku.

sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2013, 07:03:22 posle podne »
Jeli kolega? da opstanu direktor? A nas radnike? Ne bih da vredjam, samo da znamo na cemu smo?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2013, 07:44:31 posle podne »
dajte pustite to..gradi poligon ..ulozi novac..i onda se bori za ukidan je istog...,negooo..kakva je ragu corbica na tim seminarima..?? ::)
malo su nas bombardovali..maloo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2013, 10:01:11 posle podne »
Jeli kolega? da opstanu direktor? A nas radnike? Ne bih da vredjam, samo da znamo na cemu smo?

Nisam te baš razumeo, pojasni malo?


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2013, 10:06:06 posle podne »
dajte pustite to..gradi poligon ..ulozi novac..i onda se bori za ukidan je istog...,negooo..kakva je ragu corbica na tim seminarima..?? ::)

E baš tako, to sam i ja pomislio da je glupo uložiti pare pa onda tražiti da to ne treba. Kao što je jedan od nas rekao, ako se to desi treba svi da tužimo državu zato što nas je bacila u tršak bez potrebe.
Elem, možda bi ideja koja se spominje oko pomeranja roka (dok se ne završi odluka o izmeni zakona i pravilnika) za primenu pravilnika trebala da dobije više podrške svih nas, pa da se to stvarno i desi.

Hehe, ragu čorbica, mislim da je bilo na samo jednom od dosadašnja četiri održana seminara, bila je fina. Ali bitno je da smo neke stvari naučili tamo, zatrebaće.

sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2013, 08:18:43 pre podne »
A palacinke, ili ti desert? Da nisu bile samo poplasene nekim belim prahom??? Kako li se zvase secerom???

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2013, 08:25:59 pre podne »
Pa zasto ne otvorite skolu pa i vi da budete direktor,i onda ne brinite za svoju buducnost.... ;)ako imate kandidata ja sam zainteresovan za saradnju,...

Nema mesta podelama,ipak smo mi mali,ko hoce da se igra monopola mora da racuna i na gubitak,sad smo svi na svojoj kozi osetili promenu zakona,ali ovo je tek pocetak,Da li smo izvukli pouku?
Valjda ce se svi zamisliti dobro kad budu trazili neke promene,i dobro razmisliti  o posledicama primene istih,sto sad nije bio slucaj,ali neka me neko demantuje,..to samo govori o neodgovornosti nasih vodja i drzavnih,....
Bez obzira na postojeca ulaganja,u ovom periodu smo videli sta je "kamen spoticanja",sta je nas interes,..zakljucak izvucite sami,...


sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2013, 12:02:09 posle podne »
Ajde molim te, na selo bile tri auto skole, sada da bude 9.... 9 * 250 kvadrata, pa jos * oko 1.500, gde cete naci 375 kvadratnih kilometara za poligone, pa ko je vec stekao... neka mu... samo sada nije fer, nas 10 godina nije zanimalo nista, necemo ici na seminare, sakrivali sve od nas kao djavo od krsta.... A sada izvini..... Sve da pretresu poreznici, neki bi i zatvor zaglavili...


Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2013, 03:33:40 posle podne »
Imas a neumes ili neumes a imas dodjeti na isto koje imalo razmisljao od 2009 godine on se ipak snasao bez obzira da li se radi o vlasnicima auto skola ili instruktorima koi suradili kod vlasnika. Svi su imali neku svoju racunicu vlasnici auto skola kao i instruktori koi su radili kod vlasnika  jer im je sve bilo obezbedjeno vozilo-kandidati -plata cemu sad kukanje ako nema posla a sdruge strane zasto ti isti instruktori nisu otvarali svoje auto skole da budu oni vlasnici a ne da rade za platu ako smatraju da je to lako  nego sad kada nema posla kukanje i ogovaranje pojedini vlasnika kako su se obogatili i treba ju im neke finasijske kontrole to je mnogo nisko i nepristojno  nego daj da se udruzimo da budemo jedinstveni i podrzimo inicijativu o generalnom strajku .Evo primera taksisti jedinstveni i nema primene za vozila euro 3 motora koje je bilo predvidjeno od 01.03.2013 god. Nego  PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITESE jedino to moze spasiti ovu nasu branzu.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #14 poslato: Mart 26, 2013, 05:44:59 posle podne »
Bravo Neco, to je odličan komentar, treba samo svi zajedno da završimo ovu priču jedno za sva vremena.