Autor Tema: otpustanje instruktora  (Pročitano 15890 puta)

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2013, 05:48:44 posle podne »
sve mi se cini da se neki bas trude da skrenu sa teme,te sujeta te sto vi ne otvorite autoskolu,neki od diskutanata lepo se se snasli u ovoj tranziciji,stampali sa greskom i prodavali za kes po seminarima,a mi po autoslkolama popili kritike i opomene a neki i prijave zbog istih.zamolio bih kolege da se vrate na temu otkaza,a g.rasetu bih zamolio da o  autoskolama sa jednim instruktorom ne unosi zabunu u nase redove.najbolje bi bilo kada bi svaski instruktor mogao da obavlja prakticnu obuku za vozace kao samostalni privrednik.(npr.kao sto to rade taksisti,mehanicari,frizeri i sl.)na to lici ovaj nacin rada kroz fransizu sa vlasnicima autoskola kada instruktor radi na svom vozilu i sa  svojim kandidatima a to dovodi do toga da instruktori medjusobno cine sebi nelojalnu konkurenciju obaraju kvalitet i cenu obuke.instruktor treba da resi hoce li biti radnik u autoskoli ili ce biti vlasnik ili mozda legalan suvlasnik sa odredjenim %ucesca u vlasnistvu autoskole.doslo je vreme licenciranja na ciji teret ce ici troskovi za to.
gazda treba da bude gazda i da ima svoja vozila i svoje instruktore i svoje KANDIDATE ako misli da ozbiljno radi ovaj posao a ne da sibicari.


GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2013, 05:55:17 posle podne »
ej jel to gospodin Petar pod drugim imenom se oglasava i daje upute ili ima zamenika posto ne stize na forum ipak je on najstrucniji u ovoj struci pa volimo i njegovo misljenje da cujemo??

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #17 poslato: Mart 26, 2013, 06:06:35 posle podne »
Eto i kolega UVIZ je video da se skrece sa teme a vi pricate o  corbicama,raznim zivotinjkama a ovo su ozbiljne teme i problemi uozbiljite se ljudi!!!

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2013, 06:19:35 posle podne »
Aha znači ta ideja da svaki instruktor radi samostalno nije dobra po vama? Mogli bi to detaljnije da obrazložite, nije cilj rada zajednice da vlasnici sačuvaju svoj posao nego da svi zajedno opstanemo.

Nisam Petrov zamenik, njegov sin sam. I pošto moram da pratim i brišem spam poruke sa foruma ponekad se uključim u priču. Ne morate da brinete zbog mene, i ja radim kao instruktor a u isto vreme imam uvida u to kako se vlasnik škole ophodi prema drugim instruktorima, pa imam neke ideje kako sve to radi.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #19 poslato: Mart 26, 2013, 09:07:57 posle podne »
Dobra je ideja. Po meni, program ne bi trebalo menjati, samo bi sve ovo trebalo drugačije organizovati. Pošto je MUP-u veoma stalo do sprovođenja teorijske nastave (100% odslušanih časova, prijavljivanje rasporeda, video nadzor,...), a teorijsku nastavu je komplikovano organizovati (mali broj kandidata, različiti programi, nepredvidivo upisivanje kandidata na obuku, nerešeno plaćanje predavača,...), smatram da bi teorijski deo obuke i polaganje teorijskog ispita trebalo da preuzme MUP u potpunosti. Znači, kandidat teorijski deo polaganja vozačkog ispita završava u MUP-u. Zatim, instruktoru vožnje dolazi kandidat sa potvrdom o položenom teorijskom ispitu, lekarskim uverenjem i počinje sa praktičnom obukom. Paralelno sa odvijanjem praktične obuke, kandidat završava obuku iz prve pomoći. Po završetku praktične obuke, kandidat prijavljuje i izlazi na praktični ispit. Znači, teorijski deo obavlja MUP, a praktični deo obavlja auto škola, odnosno instruktor vožnje koji bi u ovom slučaju mogao da radi samostalno. Kvalitet obuke ne bi opao ako se napravi dobar kriterijum na ispitima. Mislim da bi ovim vidom organizacije bili zadovoljni svi osim, naravno, onih koji se raduju monopolu.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #20 poslato: Mart 27, 2013, 09:05:09 pre podne »
Na seminarima se pojavljuje još jedna ideja za teorijska predavanja, a to je da jedna škola može u isto vreme da organizuje predavanja za kandidate iz više škola, pa čak i ideja da postoje auto škole koje se bave samo teorijskim predavanjima.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2013, 10:02:46 pre podne »
Po novom pravilniku je i predviđeno da može više pravnih lica da uposli jednog predevača,to neće biti problem

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #22 poslato: Mart 27, 2013, 10:28:24 pre podne »
Po novom pravilniku je i predviđeno da može više pravnih lica da uposli jednog predevača,to neće biti problem


Da, ali ne u istoj učionici nakon 25.10.2013.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #23 poslato: Mart 27, 2013, 12:40:24 posle podne »
Ma bice izmene u pravilnicima pola od toga sto su naveli nece da bude sad su i oni uvideli da su gresku napravili i cene ce da se spuste da budu prihvatljive za nas narod samo polako nece ostati ovako..

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #24 poslato: Mart 27, 2013, 01:30:30 posle podne »
evo cujem i cene goriva i delova idu dole..a i vw golf 7 ide cena dole..,cene ne treba spustati..,ako su prihvatljive kandidatima ,neznaci da su prihvatljive troskovima..,a neznaci i da instrutor treba da radi 16 casova dnevno ..itd..,naprotiv..treba da radi 4 do 6 casova.da bude posvecen i gospodin covek..
malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #25 poslato: Mart 27, 2013, 03:33:26 posle podne »
A mogli bi direktori kao i DS.................  8)

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #26 poslato: Mart 28, 2013, 07:53:29 pre podne »
Cene su uglavnom prihvatljive "za naš narod", ali "naš narod" ima malo drugačije postavljene prioritete.
Tako je "našem narodu" preče da ima AIR Max patike od 100 - 200 eura, da ima mobilni telefon od 300 do 500 eura, da se da minimum 500 eura za eskurziju, cifre za slavljenje punoletstva da ne pominjemo.
I eto, to je ono na šte se ne žali davanje novca.
A kad treba platiti nečije znanje i želju da te nauči nešto od životne važnosti što takođe radiš jednom u životu, e tad im je žao novca.
Treba se samo strpeti da im se lista prioriteta promeni i da im vozačka dozvola koju stiču za ceo život bude preča od ekskurzije ili mobilnog telefona , da kažemo nekog kratkotrajnog užitka, i upis će se vratiti....
« Poslednja izmena: Mart 28, 2013, 07:55:14 pre podne Instruktor Pera »

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #27 poslato: Mart 28, 2013, 02:22:42 posle podne »
Veoma mi je interesantna pojava da neki od "Instruktora SAMOSTALACA" idu po autoškolama i "PRODAJU NJIHOVE kandidate!!!!

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #28 poslato: Mart 28, 2013, 02:59:01 posle podne »
Veoma mi je interesantna pojava da neki od "Instruktora SAMOSTALACA" idu po autoškolama i "PRODAJU NJIHOVE kandidate!!!!

pojasni malo nije definisano bas

sasa69

  • Gost
Odg: otpustanje instruktora
« Odgovor #29 poslato: Mart 28, 2013, 03:50:42 posle podne »
To ni meni nije jasno, ali komora mi postaje sve jasnija.... Cudi me kolega GOLF IV da ti ovo nije zapalo za oko.....
Samo sto se ova nece baviti licencama.....
Mnogi su spominjali ovako nesto, mislim i na forumu.... ali neka bude drugacije.....

http://www.kurir-info.rs/bruka-bolesna-decica-umiru-a-direktori-potrosili-25-miliona-evra-na-luksuz-clanak-714284