Autor Tema: Protest-skup  (Pročitano 22440 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #15 poslato: April 25, 2013, 01:06:18 posle podne »
realno ,verovatno se to nbece nikad desiti..ni ta kazna ni ponistavanje ispita..lai nasa milicija uvek voli da ima aduta u rukavu ,da akooooooooooooo zatreba ...onda i da moooozeeeeeeeeeeeeee.znaci ako postavis pitanje neceg za nestio..onda oni cimaju tebe..,znaci omoguciti svima da budu u prekrsaju,ne dirati ih ,ali imati ih u saci.to je teorija.takoova drzava funkcionise 50 godina.
malo su nas bombardovali..maloo

xxx

  • Gost
Odg: Protest-skup
« Odgovor #16 poslato: April 25, 2013, 01:13:44 posle podne »
Drage kolege
Svi znate da se javlja velika netrpeljivost medju kolegama. Skoro svaki satanak prolazi bucno, i bez ikakvog dogovora. Niko ovde nikoga ne mrzi ili zeli da mu naudi. Ovo u sto se organizuje u petak nije STRAJK, nego MIRAN I KULTURAN PROTEST, da se iskaze nase nezadovoljstvo i problemi sa kojima se suocavamo. Vise od 70 auto skola iz Beograda je na sastanku podiglo ruku i glasalo je za skup uz podrsku kolega iz okoline Beograda. Gos. Raseta trazi podrsku od svih kada je potrebna, eto sad je podrska potrebna i auto skolama koje smatraju da ceo proces pregovora traje traljavo i sporo. Auto skole i instruktori nikome nisu izgleda interesantni. Za svaku nastalu saobracajnu nezgodu krivi su instruktori i niko drugi. Koliko je danas instruktora bez posla ?  Sa kakvim se problemima susrecete za vreme polaganja ispita, kolike zivce treba jedan instrukto da ima dok mu ispitivaci traze zamerke na automobilu pre pocetka ispita. Da li neko treba psihicki da se razboli da bi se uvidela necija greska. Ovaj skup je samo potreba da se nekome pokaze da postojimo i da nas ima dosta. Niko nikoga ne prisiljava da dodje, a i ako dodje dao je podrsku kao kolega, a ne kao clan jedne ili druge strane. Verovatno ce se mnogi od nas ugasiti posle oktobra, pa eto i razloga bar da se druzimo sat vremena.  A Vi gospodine Raseta, rekoste u nekom od postova da se neko krije i da Vam salje sms poruke. Zaista ne znam koji je to kolega, ali eto ja sam Vam poslao broj tele, a poziv nisam od Vas dobio. Mislite da je problem da napisem svoj stav.? Naravno da nije, zato postoji i forum. A zasto je neko ogorcen na Vas. Clanarine za nekoga ko te zastupa, nisu problem. Problem se javlja kad kazete da odrzavanje sajta kosta kao odrzavanje sajta Bila Gejtsa, a hosting za godinu dana kosta 2500 din, da Vam je novac potreban za telefonsle racune, za gorivo od Vrsca da nekih gradova, a isti clanovi sastanka sve sami finansiraju. To su izdaci koje instruktori ne mogu , ma koliki oni bili , vise da trpe. Da ne sabiramo prihode jel to nije tema. Vi bi ispali gospodin kad bi dosli na skup, mozda cujete jos neku zanimljivost, ili postoji strah da Vas neko ne vidi na istom. Pozdrav za sve kolege, nije bitno da li dodju ili ne. xxx

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #17 poslato: April 25, 2013, 02:18:25 posle podne »
Ma sve to pada u vodu kolege price i filozofirananja mi je preko glave dileme, polemike taj zakon je pisalo desetak ljudi kojima to odgovara i par ljudi koji su vlasnici auto skola nek vam bude jasno uzalud vam trud sviraci tako da nemojte se nadati puno sve je to biznis i interes Agencije za bebednost jel svaka taksa svaki papir se placa LOVA LOVA LOVA a tako i zajednica isto LOVA LOVA LOVA samo daj PARE PARE jel vidite nema nista Dzabe i sto je najgore svi uzimaju LOVU unapred nek vam bude jasno  Biznis je u pitanju i omastice se samo DEsetak ljudi to je kao piramida ko je na dnu nece imati za kiflu........ http://www.youtube.com/watch?v=TTZ4IzwvVLo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #18 poslato: April 25, 2013, 02:24:03 posle podne »
Ok, sad je jasno.

Petar je u BG-u pa da ja pokusam da odgovorim, i objasnim gde je nastao problem.

Niko Petra nije kontaktirao u vezi ovoga oslim slanja SMS poruke, sto i nije neki kontakt. Zvao je par skola iz Beograda, kao predstavnike tog okruga i ni oni nisu nista znali. Tu nastaje problem jer niko iz zajednice nije znao sta je u stvari cilj tog skupa, iako je dogovoreno da ako ne dobiju pozitivne znake iz MUP-a, ministarstva i vlade da zele da razgovaraju da se ide na protest. Pozvani su predstavnici zajednice na razgovor pa se zato i ceka rezultata razgovora.
Znaci sve bi bilo ok, da je neko nazvao ili poslao email ili obavestenje svima sa detaljnima skupa, idejama, zeljama i ciljevima kako bi i ostali bili upuceno oko toga.

Sto se tice clanarine, odrzavanje sajta (softver za administraciju ASO - www.autoskolaonline.com), ili kako god to hocete da nazovete, necemo komentarisati, vec par puta sam objasnjavao ovde koliki su troskovi i seminara, i sajta i softvera, i rada ljudi koji se bore za zajednicu (sada komoru). Nemojte misliti da advokat radi besplatno, kao i programeri koji razvijaju softver, a i sam server koji trenutno u isto vreme koristi oko 8000 kandidata, i nekoliko stotina auto skola, ne radi se to na hostingu koji kosta 2500din godisnje, mislim moze ali onda to nebi potrajalo :) . Za sve ove detalje mozete mene pozvati. 063/59-95-95 Mladen

Da se vratimo na temu, Petar je u BG-u, 063/474-034 pa mozete da ga kontaktirate, ali zbog tih unapred dogovorenih obaveza u ministarstvu nije siguran da ce imati vremena da dodje do mesta skupa.

Petar nije jedini u PKAŠS, ima tu još ljudi koji to sve vode i odlučuju, tako da nema smisla poistovećivati njega sa celom organizacijom. Takođe ne saradjuje sa Alvirovićem osim ako je pozvan da da izjavu u emisiji i tako da bude objavljano ono što on želi. Ne zarađuje od ovog posla.
PKAŠS ne zarađuje od svega ovoga, nikome u ovoj organizaciji nije do para, jedini cilj koji imaju je da se pokriju svi troskovi koje ima komora, kao i da se plate dnevnice ljudima koji rade sto je normalno i logicno.

xxx

  • Gost
Odg: Protest-skup
« Odgovor #19 poslato: April 26, 2013, 08:47:01 pre podne »
VESTI -novo obavestenje STRAJK U BEOGRADU    - PROTEST

Рашета.
P.S.
Danas sam bio na sastanku organizacionog odbora auto škola Beograda koje su organizovale protestnu voznju zakazanu za sutra.
Protest organizuju auto škole koje nisu zadovoljne stanjem u obuci vozača i ponašanjem predstavnika MUPa u realizaciji novog načina polaganja vozačkog ispita i obuke vozača.
Auto škole će zahtevati da se odloži rok za podnošenje ZAHTEVA za dobijanje dozvole za rad, jer ne postoje objektivni razlozi koji garantuju da auto škole mogu da ispune sve tražene uslove, jer na njih i ne mogu da utiču.

XXX  -  OSTALI ZAHTEVI POSLATI SU MAILOM AUTO SKOLAMA

Ovakve i slične zahteva podržavam, ali bih voleo da auto škole Beograda imaju jedno jako udruženje koje će stajati iza ovakvih zahteva, a tada će sigurno imati i podršku ostalih auto škola Srbije.
Svako budjenje je dobro, pa i ovo. Želim im puno uspeha.


Na sinocnom sastanu, obe strane su se dogovorile da obe strane imaju istu viziju i nameru. Protes ovih skola je samo iskazivanje nezadovoljstva i resavanje problema HITNO. Oba strane su se slozile da se Alvirovici ne uplicu u nas posao, i da ni jedna strana nije za njihovo prisustvo u radu auto skola, kao ni pojedinci koji su u svadji sa pojedinim kolegama i iz tih razloga ne zele da se pridruze ni jednoj grupaciji. Nakon ovog protesta, organizovacemo konferenciju za stampu sa placenim terminom, a predlozi ,od  SVIH AUTO skola iz Srbije bice izneseni u javnost.
Drago mi je da su obe strane spustile loptu, da imamo podrsku , koju cemo uzvratiti u clanovima zajednice koji su u pregovarackom timu. I skole koje protestvuju su clanice zajednice, ali smatraju da je bitno da se nezadovoljsto pokaze na ovaj nacin.


« Poslednja izmena: April 26, 2013, 08:48:33 pre podne xxx »

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #20 poslato: April 26, 2013, 08:33:13 posle podne »

Na sinocnom sastanu, obe strane su se dogovorile da obe strane imaju istu viziju i nameru. Protes ovih skola je samo iskazivanje nezadovoljstva i resavanje problema HITNO. Oba strane su se slozile da se Alvirovici ne uplicu u nas posao, i da ni jedna strana nije za njihovo prisustvo u radu auto skola, kao ni pojedinci koji su u svadji sa pojedinim kolegama i iz tih razloga ne zele da se pridruze ni jednoj grupaciji. Nakon ovog protesta, organizovacemo konferenciju za stampu sa placenim terminom, a predlozi ,od  SVIH AUTO skola iz Srbije bice izneseni u javnost.
Drago mi je da su obe strane spustile loptu, da imamo podrsku , koju cemo uzvratiti u clanovima zajednice koji su u pregovarackom timu. I skole koje protestvuju su clanice zajednice, ali smatraju da je bitno da se nezadovoljsto pokaze na ovaj nacin.

[/quote]

Moja malenkost nije shvatila o kom se to sinoćnjem sastanku radi i koje su to obe strane ?
Stvarno vas molim za pojašnjenje.
Razgovor između zajednice i predstavnika ministarstva za saobraćaj ??
To je trebalo biti juče i danas.
Ima li koji detalj sa tih sastanaka ?

sasa69

  • Gost
Odg: Protest-skup
« Odgovor #21 poslato: April 26, 2013, 09:53:33 posle podne »
IMA ONA  e da je Pera otisao u policiju....

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #22 poslato: April 26, 2013, 10:18:14 posle podne »
iii jel bila protestna voznja posto nas vecina iz unutrasnjosti iz raznih razloga nismo dosli KOLIKO JE LJUDI BILO

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #23 poslato: April 27, 2013, 01:12:43 pre podne »
na celu kolone je bio Alvirovic i sin ::)

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #24 poslato: April 27, 2013, 08:57:17 pre podne »
A ima li ovde iko ko odgovara na pitanja a ne spamuje svaku temu nepotrebnim i suvišnim komentarima ?

Malena6

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #25 poslato: April 27, 2013, 09:16:55 pre podne »
Kolege evo odgovora,bilo je nesto vise od 100 vozila,,uz policijsku pratnju  napravljen je krug u trajanju od 40 min.bez remecenja saobracaja ,data je kratka izjava za TV PRVA da zelimo da se rokovi produze,da vec legitimno predati zahtevi se brze i i ozbiljnije resavaju...a da ce biti konferencija za medije za detalje.
Cilj je bio skretanje paznje javnosti ,bez price u glas jer isti problemi uglavnom sve more...
Nadamo se da smo uspeli....pa bar ce se pricati...s obzirom da je bilo u 15 h,da su ulice bile pune ljudi...neko je vec cuo...

POZDRAV....

PS.Kolega,ne znam zasto stalno pominjete Alvirovice...na celu ,sredini i zacelju kolone su bili ljudi  vlasnici i instruktori koji mahom zive od obuke vozaca.

xxx

  • Gost
Odg: Protest-skup
« Odgovor #26 poslato: April 27, 2013, 01:13:43 posle podne »
@ Moja malenkost nije shvatila o kom se to sinoćnjem sastanku radi i koje su to obe strane ?
Stvarno vas molim za pojašnjenje.
Razgovor između zajednice i predstavnika ministarstva za saobraćaj ??
To je trebalo biti juče i danas.
Ima li koji detalj sa tih sastanaka ?

Kolega, bilo je nesuglsica oko pojedinih auto skola iz zajednice. Na sastanku, prisustvovao je P.Raseta i dobio objasnjenje za ovaj skup. Kao mnoge clanice, i njegov zakljucak bio je da se grupa auto skola separatise. Ne, naprotv, svi hoce ka istom cilju, jednino ljudi vise ne mogu da cekaju. Skole , finansijski potkovane izbegavaju ovakve skupove i cekaju da se male zatvore da bi one radile. Finansijski potkovani vlasnici *( ne svi ) su vec sebi otvorili vrata preko nekih ljudi iz samog vrha. Negativno misljenje o Raseti sm imao i ja, jel sam mislio da je povezan sa Alvirovicem i kompanijom. Medjutim, kada cujete da ne postoji ni najmanja nit povezivanja ovih ljudi deo sumnje se brise. Sad pojedini misle kako nas je zedne preveo preko vode. Ogroman broj koega nije upucen u desavanja iz razloga sto ne posecuju sajt, ne iz neznanja , vec da bi dosli do informacije moraju da procitaju niz glupih komentara. Takodje ne mogu da prisustvuju svim sastancima jel svki put , mislim na kilometre, kosta. Jedno od boljih resenja bi PO MENI, bilo slanje mejlova. Nista ne kosta, a vreme se ne trosi. To bi administratori trebalo da uzmu u obzir. Sto se tice, sastanaka  za cetvrtak i petak, i kojih, to bi trabao sam Petar da objasni. Kolega iz HERLIK-a je pitao, da li postoji nesto iz vrha sto bi auto skole trebalo da znaju, a ne znaju. Imaju pravo da pitaju i ostali. Da li Raseta na celu zajednice, SME JAVNO, da podrzi skup ili ne, to je opet pitanje za njega. Po meni ovaj skup ima efekta, ali nije dovoljno jak. Raseta je rakao da se ocekuje vrlo brzo odgovor odgovornih, a ako ne bude povoljan, organizovace se generalni skup i blokiranje grada.  Jos nesto, motorciklisti koji su pratili ovaj skup, su bili katastrofalno obuceni za ovakav vid manifestacije. Kolonu su isekli na pola, jedni su isli jednom trasom, drugi drugom. Vecinu raskrsnica su napustali, tako da se deo kolone presecao. Za ostale informacije nek se ukljuci jos neko, a za pitanje Raseti, mislim da je odgovore on treba da da.  Poz

Malena6

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #27 poslato: April 27, 2013, 01:21:41 posle podne »
NESTO SE POMERILO SA MRTVE TACKE  :D

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #28 poslato: April 27, 2013, 01:36:59 posle podne »
Nadam se da će neko pametan sa funkcije poslušati i pogurati još dalje do normalizacije stanja u našoj branši.


GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Protest-skup
« Odgovor #29 poslato: April 27, 2013, 02:21:47 posle podne »