Autor Tema: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad  (Pročitano 11215 puta)

sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« poslato: Maj 13, 2013, 10:14:38 posle podne »
vidim i cudim se kako niko nije otvorio temu o nastavi koja je bila u Beogradu.

danas je pocela u Novom Sadu, ima 63 polaznika (mada sam ja mislio da ce ih biti bar stotina), predavanja se dosta odvijaju "po ubrzanom" procesu! Knjiga od 360 strana bice sazvakana za 35 casova..... moglo bi se nazvati "ubrzani" kurs..... ali sta je tu je.... ima zanimljivih detalja (mada sam mislio da ce ih biti vise.... ali spram njih ima GOMILA nekih stvari koje svako normalan ko se bavi ovim poslom ima u glavi (ili bi trebao imati) tipa: sta treba da omoguci uredjaj za zaustavljanje....

sve u svemu videcemo do kraja kako je bilo...

nego, interesuje me ako se kurs odrzava u Novom Sadu, logicno mi je da pokriva teritoriju Vojvodine (a ne mora) a na spisku nijednog buduceg predavaca neke nacionalne manjine nisam video!!! u cemu je stvar ako neko moze da mi kaze?  Cini mi se da sam ja jedini madjar, a sta je sa Kanjizom, Suboticom, Backom Topolom....

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2013, 10:36:10 posle podne »

     ceka se na drugi krug predavanja  :'(

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2013, 11:26:40 posle podne »
Hteo bih da pitam kolege koji su vec bili na predavanjima za predavace ili treba da idu, dali je tacno da se ne priznaju diplome Visokih strukovnih skola , bivse vise skole? Tu pre svega mislim na razne Menadzere saobracaja i ostalo...
Ovo sam pitanje pokrenuo jos pre godinu i po dana, medjutim gospodin Raseta kaze da niji nadlezan za to, vec da se cekaju Pravilnici da se objave ( odgov gospodin Raseta dao oktobra 2011 god), ovde smo otome diskutovali...
http://www.autoskolesrbije.org/forum/index.php/board,1.0.html

A evo sta je ovde objavljeno jos 2010 god.
http://www.autoskolesrbije.org/documents/MUP%2027.09.2010%20Odgovor%20na%20poslat%20Dopis.pdf

Interesuje na kraju ko ce sve biti predavac u ovoj nasoj bransi, posto se kaze da ce veliki teret biti na predavacima u buducem obrazovanju vozaca, dali zaista strucni ljudi ili svako ko je imao visak para i usput zavrsio kojekave vise privatne skole?

Ako ima nove informacije u medjuvremenu,najbolje je da nam da gospodin Raseta? Hvala unapred.

sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2013, 12:04:38 pre podne »
danas je proslo dosta dobro, procitao sam listu i da se ispravim, sa mojim imenom ima jos 4 madjarska imena .

da napomenem da je Prof. Veselinovic danas pocistio sve predavace koji su do sad bili a i tesko da ce neko u buduce nadvisiti njegov kvalitet predavanja. drzao nam je 6. i 7. cas (kad su svi slusaoci umorni i nervozni) na kraju predavanja su svi opusteno ostali 15 minuta duze iako su dezurni za prekidanje casova naglasili da je poslednji gotov, mi smo svi ostali i slusali pametno izlaganje! za 10+

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2013, 08:20:23 pre podne »
U potpunosti se slazem sa sibek,i dodao bih pri tom i gdju Dragutinovic obzirom da je njena materija dosta suvoparna...,iako je gosp Raseta pozvan da odgovori za pitanje diploma koje se priznaju,evo moj savet,prava adresa je da se ABS,posaljete dokumenta bez uplate i oni ce Vam odgovoriti...
Hteo bih da pitam kolege koji su vec bili na predavanjima za predavace ili treba da idu, dali je tacno da se ne priznaju diplome Visokih strukovnih skola , bivse vise skole? Tu pre svega mislim na razne Menadzere saobracaja i ostalo...
Ovo sam pitanje pokrenuo jos pre godinu i po dana, medjutim gospodin Raseta kaze da niji nadlezan za to, vec da se cekaju Pravilnici da se objave ( odgov gospodin Raseta dao oktobra 2011 god), ovde smo otome diskutovali...
http://www.autoskolesrbije.org/forum/index.php/board,1.0.html

A evo sta je ovde objavljeno jos 2010 god.
http://www.autoskolesrbije.org/documents/MUP%2027.09.2010%20Odgovor%20na%20poslat%20Dopis.pdf

Interesuje na kraju ko ce sve biti predavac u ovoj nasoj bransi, posto se kaze da ce veliki teret biti na predavacima u buducem obrazovanju vozaca, dali zaista strucni ljudi ili svako ko je imao visak para i usput zavrsio kojekave vise privatne skole?

Ako ima nove informacije u medjuvremenu,najbolje je da nam da gospodin Raseta? Hvala unapred.


GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #5 poslato: Maj 15, 2013, 10:02:34 posle podne »
Bice predavaca na sve strane  kandidata niodkuda lepo je to sto se ulazu PARE u obrazovanje i edukciju neki i dalje zive u nadi pogotovo kad je rec o platama,nemojte vise pisati,rasplakah se.... :'( :'(
 

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #6 poslato: Maj 15, 2013, 10:50:14 posle podne »
 :),biti ili ne biti,vecita dilema,.. 8),a i cekajuci godoa...mozda se i desi..


igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #7 poslato: Maj 16, 2013, 10:43:45 posle podne »
danas je proslo dosta dobro, procitao sam listu i da se ispravim, sa mojim imenom ima jos 4 madjarska imena .

da napomenem da je Prof. Veselinovic danas pocistio sve predavace koji su do sad bili a i tesko da ce neko u buduce nadvisiti njegov kvalitet predavanja. drzao nam je 6. i 7. cas (kad su svi slusaoci umorni i nervozni) na kraju predavanja su svi opusteno ostali 15 minuta duze iako su dezurni za prekidanje casova naglasili da je poslednji gotov, mi smo svi ostali i slusali pametno izlaganje! za 10+

Nemojte molim vas ovako olako

sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #8 poslato: Maj 16, 2013, 11:11:30 posle podne »
opet sam srljao, Prof. Dr. Krsto Lipovac je bio podjednako dobar kao Prof. Veselinovic!


"Nemojte molim vas ovako olako"  Ne razumem?

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2013, 12:18:57 posle podne »
Perspektiva nasa:http://www.youtube.com/watch?v=fOg7mj1_-sk

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #10 poslato: Maj 17, 2013, 11:47:36 posle podne »
opet sam srljao, Prof. Dr. Krsto Lipovac je bio podjednako dobar kao Prof. Veselinovic!


"Nemojte molim vas ovako olako"  Ne razumem?

Olako da kazete da nema boljeg, i da ce tesko biti... I Lipovac nije podjednako dobar, nego samo moze biti BOLJI

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #11 poslato: Maj 21, 2013, 12:21:50 pre podne »
Sve u svemu, kad se podvuče crta, jedino je Ilić Milan rekao nešto što će budući predavač moći da iskoristi u svom radu...

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Pripremna nastava za predavace - Novi Sad
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2013, 01:11:01 pre podne »