Autor Tema: Agencija preuzima ispite  (Pročitano 20257 puta)

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Agencija preuzima ispite
« poslato: Jun 30, 2013, 05:21:17 posle podne »
Za one koji jos sumnjaju u ovakvu mogucnost, neka pogledaju na sajtu Saobracajnog fakulteta, na linku: http://www.sf.bg.ac.rs/index.php/sr-RS/vesti/1-fakultetske-vesti/1834-radionicazobs , gde je objavljena radionica za sve kritike, predloge, sugestije, i gde su objavljene dosadasnje promene clanova Zakona od Radne grupe za izmenu.

Član 9.
Влада, на предлог министарства надлежног за послове саобраћаја, оснива Агенцију за безбедност саобраћаја, као јавну агенцију (у даљем тексту: Агенција).

Агенција:
.......
23) организује и спроводи испит за кандидате за возаче, најкасније од 01.01.2016. године,
.......

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2013, 11:01:22 pre podne »
I jeste namera da polako preuzmu sve. Namerno je i stvoren zakonski okvir po kome ne može da se opstane. I kad se pozatvaraju auto škole, onda će oni da otvore svoje kancelarije po gradovima Srbije. I tako ćemo mi, drage kolege, jednoga dana raditi kod njih..

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2013, 12:11:07 posle podne »
Ovo je urađeno na predlog auto škola (ako se sećate onog seminara u Novom Sadu kada su dolazili i ljudi iz agencije, ministarstva obrazovanja i saobraćajnih škola), da ABS ispituje kandidate a ne MUP, nemaju oni nameru da rade obuku.

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2013, 06:04:46 posle podne »
Pa trebajim dati posto se ispostavilo da dobro rade iz ABS. Vracaju vozacke bahatim vozacima bez predavanja...pa neka i trguju sa dozvolama a auto skole i instruktore tretiraju kao kriminalce da bi sa sebe skinuli ljagu!

sasa69

  • Gost
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2013, 07:24:39 posle podne »

Boss

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2013, 11:07:38 posle podne »
Izuzetno dobra stvar je da agencija preuzme ispite. Pre svega ispitivaci koji ce obavljati ovaj deo posla, a pri agenciji za bezbednost saobracaja, morace da imaju 3 godine radnog iskustva u oblasti obuke kandidata, kao i odgovarajucu skolu. Sami ovi uslovi govore da ce poboljsanja biti. Vreme je da se mup ukloni iz ove delatnosti. Vecina auto skola ima lose iskustvo sa njima, a cesto je to i iznoseno na skupovima auto skola. Kandidati placaju ispit, da li ce ici u mup ili agenciju, njima je nebitno a u stvarti je to ista kasa.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #6 poslato: Jul 06, 2013, 10:12:08 pre podne »
ja bih dodao:"hocu moj deo,necete da me prevarite",..ili bolje:"koliki je moj deo"

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2013, 10:02:39 posle podne »
ja bih dodao:"hocu moj deo,necete da me prevarite",..ili bolje:"koliki je moj deo"


Što bi rekao unuk, sin, tata, deda i pradeda Aksentije : "Ovoliki!". Ništa lično kolega, hoću samo da kažem da će naš deo biti toliki. Ako bolje pročitate gore navedenu tačku 23 : " ORGANIZUJE i SPROVODI ispit za kandidate za vozače, najkasnije od 01.01.2016." Po tome, član 2, stav 1 pravilnika o ispitima će biti obrisan i auto škole nemaju tu više šta da traže. Osim, možda, naknadu za utrošeno gorivo na praktičnom delu..
A možda je tako i bolje...

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #8 poslato: Jul 07, 2013, 01:42:25 posle podne »
 :),sve mi je jasno i ja mislim da ce biti tako bolje,..nema vise zarade na ispitima,nema poklanjanja obuke,..i drugih marketiinskih trikova...

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2013, 07:19:13 posle podne »
Agencija za bezbednost je prava stvar to je jedino u zivotu sto se desilo dobro tamo su strucni i edukovani ljudi koji su se skolovali na zapadu i poznaju materiju a mi instruktori moramo ponovo u klupe i dokvalifikaciju posto je zastarela metoda obuke i instruktori nemaju praksu.Obuku ce raditi samo instruktori iz agencije i to podrzavam to je siguran posao i redovna plata a mi ostali instruktori cemo se resiti muka konacno ne vidim gospodina Petra vise na forumu da kaze po koju PAMETNU izgleda se i on istrosio od silne obuke kandidata godinama unazad i samo da mu kazem hvala mu za sve sto se izborio za nas da ne ostanemo na ulici.....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #10 poslato: Jul 07, 2013, 08:55:49 posle podne »
Obuku ce i dalje raditi auto skole, samo ispit ce biti sa ispitivacima iz Agencije a ne iz MUP-a, i to je zelja da samo njihov ispitivac i kandidat budu u autu.

sasa69

  • Gost
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2013, 09:35:40 posle podne »
a korupcije nece biti, samo jednom idu pare..... ccccc..... onda ima sisla, ona, kako je polozio, da ga prate, pa ispitivaca da preispitaju, ako vozac pravi velike kikseve....

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #12 poslato: Jul 07, 2013, 10:16:32 posle podne »
Obuku ce i dalje raditi auto skole, samo ispit ce biti sa ispitivacima iz Agencije a ne iz MUP-a, i to je zelja da samo njihov ispitivac i kandidat budu u autu.


I naravno, kao i do sad, odluku uvek donosi neko drugi. Onda je i u redu da se konačno instruktor izbaci iz vozila kad se ionako ne pita ni za šta. Zašto bi gubio vreme na ispitu..

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #13 poslato: Jul 08, 2013, 12:30:54 pre podne »
ni sad se ne pita nista..,samo pazi naauto :)
 :'(
malo su nas bombardovali..maloo

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #14 poslato: Jul 08, 2013, 12:32:09 posle podne »
Kada je toliko skola i instruktora na ulici mi se bavimo koce da ispituje kandidate!Sta je cilj bio ovog svega ?svatite sami jer sad je kasno kukati,trebali smo se dizati strajkovati kao taksisti i boriti se za svoja prava!Voleobi da se neko oglasi iz zajednice od tih strucni ljudi i da nam bar ovde na forumu kazu sta je srz bila ovog svega,boriti se za svoja prava ili zatupati auto skole?Sta smo mi kao auto skole imale od toga, sto je nas zatupala ZASS sem sto smo dobili kljuc u bravu!!!