Autor Tema: Agencija preuzima ispite  (Pročitano 20251 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #15 poslato: Jul 08, 2013, 02:45:43 posle podne »
a radnici na ulicu, to si zaboravio.... ali moj gazda je rekao, da se ne vredi boriti, i ja kao radnik sada mogu da kazem je.... ga... sada sam na ulici...

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #16 poslato: Jul 08, 2013, 03:23:30 posle podne »
Kada je toliko skola i instruktora na ulici mi se bavimo koce da ispituje kandidate!Sta je cilj bio ovog svega ?svatite sami jer sad je kasno kukati,trebali smo se dizati strajkovati kao taksisti i boriti se za svoja prava!Voleobi da se neko oglasi iz zajednice od tih strucni ljudi i da nam bar ovde na forumu kazu sta je srz bila ovog svega,boriti se za svoja prava ili zatupati auto skole?Sta smo mi kao auto skole imale od toga, sto je nas zatupala ZASS sem sto smo dobili kljuc u bravu!!!

sta sam vam rekao,zajednica je prerasla u komoru ,kada udruzenje dodje u tu fazu onda postaje politika a ne struka.a danas dete da prodaje sladoled,pitaju ga u kojoj je stranci.svak ima samo svoj interes i to je jasno.a opet ako vam nije ok..,na skupstini zajednice smeniti ;) celo rukovodstvo .
malo su nas bombardovali..maloo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #17 poslato: Jul 08, 2013, 05:19:26 posle podne »
Pa da, tačno što da gubimo vreme na ispitu kad se svejedno ne pitamo ništa. Kao i na drugim mestima ispitivač ispituje mi učimo kandidate.

A što se tiče komentara radnici na ulici i slično, pa jednim delom smo i sami krivi svi smo upisivali kandidate 96-to godište, i spuštali cene da ih što više upišemo, a nismo razmišljali da zbog toga neće biti kandidata narednih godinu dana. I naravno zaradu koju smo ostvarili, a nije bila neka zbog spuštanja cene, manjeg broja časova...) smo potrošili brže bolje i opet nismo planirali da treba živeti od nečega u mesecima koji dolaze...

Što se tiče smene vodećih, pa oni sami već godinama traže nekoga ko će da preuzme njihov posao, ili bar da se pridruži i pomogne u organizovanju i vođenju zajednice sada komore, ali niko od vas nije hteo to da radi bez plate?

Komora je osnovana zato što i jeste sve politika, a samo kao neka jača organizacija sa statusom komore može da se uđe u političke krugove i stupi u kontakt sa ljudim akoji donose odluke. A i ovde je zapelo, od preko 700 članica zajednice, sada je duplo manje članica komore...

Zaključak, svi, ali baš svi smo omanuli!

E, da, još nešto MUP je to lepo primetio i sada želi i da napravi softver koji ćete svi morati koristiti pošto kako kažu nemamo mi dovoljno para da finansiramo održavanje softvera pošto većina škola neće da se udruži i plaća članarinu, a kad se to desi a mora da se dogodi ove godine, nema više opraštanja, svaka greška će im biti poznata u trenutku pravljenja.

sasa69

  • Gost
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #18 poslato: Jul 08, 2013, 06:01:51 posle podne »
e sada ovako....

jedan je uzimao koliko je hteo, i sto hiljada, a deca nisu jos zavrsila, i zale se da su vozila....

neki su uzeli kao i svi ostali, ali su vozili do pet casova umesto 10 za C, ili 20 za B.....

I sada mi kazes da sam ja kao radnik mogao i na to da uticem....

ili ovako ili onako, ulica.....

a gazda je jaukao, mogli smo jos 400 casova, ali nismo smeli.... a sada, meni ulica, njima nema kandidata... nemojte tako....

i sada puno pricam.... to jedst pisem, ali oni sto kukaju, svi su do jednog potpisali kartone, i sada je to tesko dokazivo....  :'(

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #19 poslato: Jul 08, 2013, 07:35:03 posle podne »
Ok, to je istina. Gazde su u većini slučajeva zakazale najviše, e tu nema popravke.

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #20 poslato: Jul 08, 2013, 11:14:15 posle podne »
Molimo vas da se neudaljavate od teme!Dosliste do zakljucka da se radi o prevarama a ne o struki koju treba da zatupamo,sad je sve jasno koliko smo jadni i bedni koliko je sve trulo u ovom drustvu!Rasetam jel ima neko iz te zajednice da nesto kaze posto su strucniji od vas a i politicki su nastrojeni kao sto si ti naveo da se od politike zivi a ne od struke!Vidi se sta nam je politika uradila od drzave i sta radi ministar saobracaja!Zbog taki radnici nemogu da zive i posten svet.Postoje zajednica bavila i ucestovala u zakonu i pravilnicima i nije nista postigla sem sto nije zastitila struku i auto skole posto se nista nepitamo stacenam onda komora kada su mnogi na ulici da zastupa koga svoje interese jer tu je sve gotovo a toliko nam je ta zajednica obecavala da bi se isti ljudi prelili u komoru i da mlate praznu slamu!

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #21 poslato: Jul 09, 2013, 01:54:19 pre podne »
Poštovane kolege i i Vi koji se tako predstavljate:
1.Ja jesam vlasnik autoškole
2. 20 godina se trudim da radim po propisima i u interesu kandidata
3. 20 godina SVI zaposleni kod mene su koristili sva prava po zakonu o radu i imali sve moguće povlastice ( nagrade,bonuse slobodnih dana itd).
4.  20 godina radim i TEORIJSKU i PRAKTIČNU OBUKU NA TAKAV NAČIN DA Samo oni kandidati koji NEĆE nemogu završiti obuku i položiti vozački ispit.
5. Nikada nisam "MOLIO PANDURA" da pomogne mojoj "ŠURNJAJI" 
6. Od maja prošle godine upisao sam tačan broj kandidazta koji regularno (40 časova vožnje) mogu završiti obuku i SVI SU TO I URADILI (SVI ČASOVI VOŽNJ SU URADJENI KAO I TEORIJSKA PRIPREMA).
7. 70% kandidata mi je položilo vozački ispit
8. Do sada mi je 100% položilo vozački ispit po novom (upisani 2013)
9. Da ne bude zabune : Sa "Pandurima" sam uvek u sukobu.
10 Nisam spuštao cenu.
11. Godinama u nazad govorim kako sami sebe uništavamo jer svako ima svog "budžovana" koji će mu pomoći u odredjenom momentu.Godinama u nazad govorim kako je PSP varijanta katastrofa za nas koji ozbiljno želimo das e bavimo obukom budućih vozača.Godinama u nazad kumim i molim da zajedica preduzme nešto ili se makar ogradi od onih koji su obuku vodili na način :"ja ti kažem znaš da voziš ali sačekaj da dodje mmoj čovek"
12. Zajednica na žalost nije preduzela ništa kako bi afirmisala autoškole koje savesno i odgovorno rade svoj posao ve ć je svrstala sve u isti koš i time "ubila" svaku nadu i volju savesnima da se priključe komori.
13 Da li neko ima podateke o tome:
a) Koliko je kandidata od juna 2012 g završilo obuku i položilo V.ispit preko PSP-a, koliko sa kompletnom obuko 40 m/č?
Izvinjavam se svima ali sam mnogo ljut zbo dugogodišnjeg javašluka kako medju "kolegama" tako protiv nadležnih organa koji su svesno dozvolili dosadašnji rad ( nerad) tj nisu radili svoj posao.
Ima još mnogo toga da se kaže ali nema ko da čuje.
SREĆNO SVIMA



MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #22 poslato: Jul 09, 2013, 07:18:10 pre podne »
,....ja bih jos samo da dodam,velika greska je sto su se favorizovale "velike" skole,i sto je sve radjeno u njihovom interesu,tj. da imaju prevlast u odnosu na male.
Jer iste te su nudile te razne "pogodnosti",jer su i na kraju krajeva na osnovu tih pogodnosti i "narasle",nije se niko izborio da bude "velik" zato sto se drzao struke,kvaliteta obuke,nacina...,vec profita tj kandidata,...moje misljenje je da velike skole ne mogu da opstanu,"pojesce"ih troskovi.
Nije kvalitet obuke bio u tzv.velikim skolama.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #23 poslato: Jul 09, 2013, 11:30:49 pre podne »
Možemo mi ovde pričati šta hoćemo, ali kvalitet obuke više nikom nije bitan, čak ni kandidatima..

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #24 poslato: Jul 09, 2013, 02:40:24 posle podne »
Kolege  pa koje zatajio?Koliko je godina zajednica ucestovala u zakonu?Sta je uradilsa za dobro auto skola?Netreba da sekrije iza auto skola ta zajednica,to nismo na vreme svatili zato sto nas nisu ni zastupali vec su se ponasali kao privatna zajednica i branili svoje interese!Mnogo bi bilo bolje da smo se digli sami i sloziobi se da nije cilj u velicini skole vec u kvalitetu!postojalo je merilo evidencija i izvestaji pa je se moglo doci do rezultata ko kako radi mala ili velika skola!Kao sto rece kolega mts iz mupa dolaze i sredjuju ispite pa kake veze ima auto skola sa tim pa zar to nije za mup sramota i pravosudje i sto nas nije zajednica u tom pravcu zastitila kada je toliko prava i to je dokaz da je radila protiv struke!Zar tu igra ulogu velicina auto skole?Pogresni su nas ljudi vodili slizali se sa mupom paih mup odjebao!Zato sto nisu postavili jasne ciljeve i sad bi komore osnivali kada su ih sutnuli!

sasa69

  • Gost
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #25 poslato: Jul 09, 2013, 05:16:00 posle podne »
Napisah davno.... Rece jedan kolega... ljudi, kolege, vi neznate sta vas ceka..... i sada nakon 12 godina, samo kaze, ja sam rekao, niste hteli, gledali ste me ispod oka, itd........... e, kasno je.... taman sam naucio konja da ne jede, a on crko...

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #26 poslato: Jul 09, 2013, 07:33:41 posle podne »
drage kolege jos malo ce te videti ko je sve presao da radi u ABS pa ce vam biti jasno za sta smo im trebali.....

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #27 poslato: Jul 11, 2013, 07:46:50 pre podne »
Konacno da neko objavi u medijima posle duzeg vremena....
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/polovini-auto-skola-u-srbiji-preti-zatvaranje/24313

Licno smatram da ce biti mnogo bolje uvesti ispitivace iz Agencije, a AŠ ostaviti da rade samo obuku kandidata ( teoriski i prakticni deo).

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #28 poslato: Jul 12, 2013, 10:04:12 pre podne »
DIREKTIVA 2006/126/EZ EVROPSKOGA PARLAMENTA I VEĆA

MINIMALNI STANDARDI ZA OSOBE KOJE SPROVODE PRAKTIČNE VOZAČKE ISPITE

2. Opšti uslovi

2.1. Član ispitne komisije za kategoriju B:

(a) mora posedovati dozvolu kategorije B najmanje 3 godine;
(b) mora imati najmanje 23 godine;
(c) mora uspešno dovršiti osnovno osposobljavanje predviđeno tačkom 3. ovoga Priloga te nakon toga poštovati propise o zadovoljavanju  i redovnoj obuci kako je predviđeno tačkom 4. ovoga Priloga;
(d) mora proći stručno osposobljavanje koja dovodi najmanje do zavrsetka nivoa 3, kako je  predviđeno Odlukom Veća 85/368/EEZ  o usporedivosti stručnog osposobljavanja između država članica Europske unije;
(e) ne sme istovremeno raditi kao profesionalni instruktor vožnje u autoškoli.


BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Agencija preuzima ispite
« Odgovor #29 poslato: Jul 12, 2013, 10:20:21 posle podne »
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/390833/Bahati-vozaci-zaobilaze-zakon-Plate-troskove-preskoce-casove-i-samo-dodju-po-dozvolu

da, lova, lova... pare, pare..........

Kad smo vec kod para ( posto ih nema), zar ne trebaju ovaj posao dodeliti auto - skolama, koji imaju sigurno znanja i iskustva da drze predavanja za bahate vozace, a nas ce  MUP kontrolisati dali posteno radimo ( to svi dobro znamo kako nas kontrolisu), a prihodi od ovih casova nisu mali.

Ovo je moj predlog za gospodina Rasetu sta bi trebalo ubaciti u izmene zakona u saobracaju.

U knjigi "МЕТОДИКА ИЗВОЂЕЊА ТЕОРИЈСКЕ ОБУКЕ УПРАВЉАЊА АУТОМОБИЛОМ" koja je objavila zajednica auto skola napisano je da ce najbolje auto skole izvoditi nastavu za takve vozace ( samo ne znam po kom kriterijumu ce se odabirati najbolje skole).
Evo citata iz knjige:"Извођење наставе на семинарима за васпитање и образовање непажљивих, ризичних и
опасних (неподобних) возача повераваће се најбољим ауто школама са најквалификованијим
кадром
. Из ових разлога тим кардовима треба ставити на располагање одговарајућу литературу
која ће им помоћи да се за своје занимање што боље оспособе и да стекну потребна знања да би успешно обнављали лиценцу за своје занимање."
« Poslednja izmena: Jul 12, 2013, 10:23:46 posle podne BOGI »