Autor Tema: Polaganje za predavača teorijske obuke  (Pročitano 96429 puta)

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Polaganje za predavača teorijske obuke
« poslato: Jul 13, 2013, 07:31:28 posle podne »
Ne bi bilo loše da na jednom mestu budu sve informacije koje saznamo u vezi polaganja. Za početak, da li je neko danas polagao u Beogradu i kakvi su utisci, tj. rezultati?

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #1 poslato: Jul 13, 2013, 07:40:01 posle podne »
Od njih 26 koji su danas izasli na ispit u Beogradu, ispit je polozilo njih 9, koliko sam ja uspeo da saznam.

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2013, 07:45:05 posle podne »
Au, pa to je dosta loše. Ja sam saznao da su pitanja na zaokruživanje, i da bude jedno opisno pitanje, tj. tema koju treba provući kroz sve oblasti, etiku, bezb. saob. itd.
Iako su pitanja na principu prepoznavanja, nije tako lako, ako ih je samo 9 položilo...

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2013, 09:14:15 posle podne »
Pet oblasti, iz svake oblasti po 80 % da bi se proslo. Jedno esejsko pitanje, i koliko sam shvatio, jos jedan test sa 100 pitanja. Mislim da nije isti broj pitanja po oblastima, u tih 100.

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2013, 11:49:12 posle podne »
Pet oblasti plus jedan pisani rad. Oblasti imaju razlicit broj bodova od 10 pa navise. Jedno pitanje jedan bod -za sva pitanja.Oblast metodike 30 pitanja i mislim da su tu bili najgori rezultati. Sve je to trajalo  od 9-30 do 17-30 .Pisani rad se radi na laptopu 60 min tako da oni koji nisu vicni kucanju nek krenu da vezbaju. Test traje dva sata i dosta je vremena ali ima svakakvih pitanja iz zakona,svih pravilnika statistike...

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2013, 01:44:51 pre podne »
pa Mudrinicu jesi prosao?
Ako mozes jos malo pojasni... Koja tema je bila tvoj pisani rad?
Jel ostalo zaokruzivanje ili nije?
Pozz

igor980

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2013, 03:10:49 posle podne »
Agencija je započela sa licenciranjem predavača krajnje nekorektno:
1. nije data struktura ispita-esej niko nije pominjao
2. Priručnik o licenciranju II dele 10. 7.  samo 3 dana pre prvog ispita a nije bilo ni jedne reči o POSTOJANJU ISTOG za vreme predavanja

Zamislite kako se samo osećaju ti koji su dali 45000,00 do sada Agenciji, a nisu dobili ništa, gde je tu KOLEGIJALNOST, bar u pogledu poštovanja drugog kolege, govore tamo o nekom načelu moralnosti (u saobraćaju), a kako se oni ponašaju???
Nismo mi čuvali ovce, pa došli do njih tamo da nas oni uče kako se vozi!!!

Zaključak: ako se sami bolje ne organizujemo, svi mi instruktori, predavači i ispitivači, neće nam biti dobro u Zagrljaju Agencije!!! Plakaćemo za Mup-om, čini mi se. Neka me kolege iz Agencije ubede u suprotno, ako išta drugo znaju sem da LAŽNO sprovode navodnu propagandu o BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA. Sramota, čak se i stidim što sam uopšte i ulazio u tu njihovu priču, stalo im je do struke???

Treba i gospodin Rašeta, kojeg sam upoznao na predavanjima  i zaključio da je korektan i stručan zapita s kim ima posla, kad već ne može da se izbore stručniji od njih sa naših fakulteta!

Da dokažu da im je stalo do onoga o čemu i mi treba da učimo druge!
Živeti sa svešću o bezbednosti saobraćaja-reče Lipovac, osmehnu se prof. Inić na sve to, ne može se, jer je struka PODBACILA!!!


milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2013, 03:44:22 posle podne »
Koje teme su bile kao opisne pitanje? Navedite neki primer pitanja iz Zakona i pravilnika?Mi smo u Nišu dobili obe knjige na predavanjima.

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #8 poslato: Jul 15, 2013, 12:10:04 pre podne »
Ja sam prosao sve osim metodike. Ono sto je dobro je da cu sledeci put polagati samo metodiku a ne sve  zajedno. Koliko cu to platiti da li 3 ili 15 hiljada videcemo.Taj esejski rad za koji se najvise interesujete je uglavnom bio svima najlaksi jel se ne odgovara tacno i precizno nego ti pises uopsteno o temi a mi kucamo polako a vremena samo 1 sat. Tema je bila Uticaj alkohola na bezbednost saobracaja,a zatim si imao na papiru jos nekih 9 smernica za redosled pisanja da ne bi puno odlutali sa temom.To ne treba da bude problem nikom ko je iz struke,ako ste barem procitali zakon o bezbednosti. Ostala pitanja na zaokruzivanje i tu iz nasih testova za kandidate imate oko 20 pitanja,pitanja iz pravilnika ABS .,zatim ova 4 o uslovima evidencijama, polaganju i obuci,i jos grupa pitanja iz etike ,teorija izvodenje radnji,i iz statistickog izvestaja i naravno metodika sa 30 pitanja

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2013, 01:00:24 pre podne »
Konkretan odgovor nema sta.. 
Verujem da toliki broj njih nije polozio iz razloga sto nije znao sta ih ceka... Mislim da to nije u redu od strane Agencije... Ali nista novo u zemlji Srbiji...

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #10 poslato: Jul 15, 2013, 01:20:27 posle podne »
Da li je sve bilo isključivo iz one dve knjige koje smo dobili ili je bilo i nekih pitanja iz Zakona i pravlnika što nije bilo obuhvaćeno literaturom? Što se statističkih podataka tiče, da li ih je bilo, i kakva su bila pitanja? Opet da li samo iz knjiga ili ste skidali i onu statistiku sa sajta???

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil

Boss

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2013, 08:04:37 posle podne »
Ja sam položio ispit. Da bilo je pitanja i iz zakona i pravilnika. Pitanja nisu bila ni malo laka, ko izlazi na ispit mora dobro da se spremi. Ne mogu da se setim svih pitanja ali nije ni vazno jel su napomenuli da pitanja nece biti ista za sledeci ispit. Citajte prirucnike, bez toga ne izlazite na ispit, bacicete pare.

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #14 poslato: Jul 16, 2013, 11:30:12 pre podne »
Kakva su bila pitanja iz tog izveštaja?