Autor Tema: Polaganje za predavača teorijske obuke  (Pročitano 96380 puta)

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #30 poslato: Jul 21, 2013, 11:18:42 posle podne »
ova druga knjiga je namenjena za polaganje za ispitivaca osim poglavlja TIR(teorija izvodenja radnji_)

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #31 poslato: Jul 24, 2013, 12:22:02 posle podne »
Polaže li neko sutra u NS?

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #32 poslato: Jul 26, 2013, 02:22:11 posle podne »
Izgleda da ni agencija nece uzeti para kolko je planirala...

http://www.abs.gov.rs/tekuce/saopstenje_2013.07.24.html


Kako je bilo u Novom Sadu na ispitu?

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #33 poslato: Jul 26, 2013, 02:56:32 posle podne »

sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #34 poslato: Jul 26, 2013, 10:15:00 posle podne »
od svih koji su polozili njih cetvorica su ponavljaci iz bg-a! da ne bi neko pomislio da je u ns-u prolaznost 50% nego je kao u bg-u 30% ! ! ! ! !

Snezzana

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #35 poslato: Jul 27, 2013, 12:17:59 posle podne »
Ja sam polagala u NS. Neko je pitao da li se esej boduje, DA boduje se sa maksimalno 10 bodova. On vam je deo Bezbednosti saobracaja, tako da imate test pitanja i imate esej u okviru ovog predmeta. Profesor Lipovac i pr. Vujanic su bili prisutni i ocenivali te radove. Mi smo prvo radili esej, a zatim imali pauzu od 10 minuta nakon koje smo radili test. Moje licno misljenje da se bas dobro morate spremiti da bi uspesno sve polozili. Jer 100 je pitanja, a koncentracija u jednom momentu defintivno opadne, a pri tome uticaji treme, frke sa vremenom da li ce te sve stici. Dva sata je dosta ako ste sve stvarno spremili, jer nekog vremena za razmisljanje tu nema. Ja sam propise radila poslednje i mislim da je to razlog sto mi se omakose za jedan bod :(. ...Da na svako postavljeno pitanje imate cetri ponudjena odgovora, a jedino smo iz bezbednosti imali jedno pitanje na dopuni...,....tako da kome predstoji ispit neka uci, uci, uci.... Zelim Vam svima srecu...

marko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #36 poslato: Jul 27, 2013, 08:10:14 posle podne »
Po mom misljenju oblast propisu su najopsirniji, pa bi zato zamolio kolege koji su vec polagali ako mogu malo blize da opisu pitanja iz ove oblast. Da li su to pitanja iz oblasti koja su bila  na predavanjima, i da li ima pitanja u vezi dimenzija vozila i tezine, jer to opste nije bilo na predavanjima a vrlo je tesko da se zapamti, sada se spominje i taj pravilnik. Pravilnik sluzi da se cita a ne da se uci napamet. Poz..

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #37 poslato: Jul 27, 2013, 08:28:59 posle podne »
Sto se tice oblasti Propisa, obratite paznju na podatke iz "Pravilnika o teorijskoj i prakticnoj obuci" (ima ga svaka auto skola), ima par pitanja iz toga (tipa nepropisno, netacno, neazurno vodjenje evidencije, koliko kandidat sme da ima casova teorije u toku dana, koliko traju pauze itd), ima oko mozda dvadesetak pitanja iz testova, ovih sto ih uce kandidati (problemske situacije, znakovi itd). Ima par klasicnih pitanja iz Zakona, neke definicije koje treba navesti kao tacan odgovor (nama je npr. bila izmedju ostalog definicija traktora). Sve u svemu, 40 pitanja iz oblasti propisa, sto je u neku ruku i dobro, jer imate mogucnost da cak osam pitanja ne uradite tacno, a da polozite ovu oblast.

I da, bilo je i pitanja iz "Pravilnika o predavacima", npr. kako se obnavlja licenca, posle koliko vremena, itd...
« Poslednja izmena: Jul 27, 2013, 08:32:04 posle podne igorski »

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #38 poslato: Jul 27, 2013, 08:38:17 posle podne »
I samo da ispravim koleginicu Snezzanu, ako je bila u NS na polaganju. Prvo se polagao test, dva sata je trajalo (od 11 do 13), a u 13.55 je poceo da se radi esej, i to je trajalo sat vremena.
I ono pitanje na "dopunjavanje" je bilo iz oblasti Teorija izvodjenja radnji (Navesti 4 karakteristike nocne voznje?), a ne iz Bezbednosti?!

A teme iz eseju su bile, u Bg na polaganju - Alkohol, a u NS - Brzina!
« Poslednja izmena: Jul 27, 2013, 08:40:41 posle podne igorski »

Snezzana

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #39 poslato: Jul 27, 2013, 08:47:21 posle podne »
E kolega hvala :) Nije namerna greska, tako je bilo. :)  I ja sam stvarno i tamo bila zbunjena... Izvinjavam se

anaboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Vazduh je bio toliko vlazan da su ribe ulazile na vrata i izlazile kroz prozor, plivajuci po njemu.

hajro

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #41 poslato: Jul 28, 2013, 10:51:21 pre podne »
Koleginice, dali je bilo pitanja iy oblasti statistike.

Snezzana

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #42 poslato: Jul 28, 2013, 03:44:34 posle podne »
Da, bilo je. Ono cega se ja secam, Bilo je pitanje koliko je u toku 2012. godine poginulo ljudi u sabracajnim nezgodama u Srbiji, dati su ponudjeni rasponi tipa pod 1. 500-600, 2. 600-750..., takodje se secam pitanja mada je ono iz knjige iz oblasti Bezbednosti: Koliko smrtnih slucajeva izazvanih saob. nezgodama na putevima se dogodi u nerazvijenim i srednje razvijenim zemljama:  90% (nasla sam u knjizi str. 136), pa sada tako nesto, mozda nisam doslovno napisala kao na testu, ali tako nesto... Pozz

Boss

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #43 poslato: Jul 28, 2013, 09:53:20 posle podne »
У Београду је морао да се наведе тачан број погинулих за 2012 годину.

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Polaganje za predavača teorijske obuke
« Odgovor #44 poslato: Jul 28, 2013, 10:27:56 posle podne »
U NS je bilo pitanje koliki je prosek po broju poginulih u poslednjih pet godina, pa su ponudjeni rasponi, a tacan odgovor je bio: od 650 do 950