Autor Tema: Plan obuke - dileme, problemi i greške?  (Pročitano 25150 puta)

profesorkosmosic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2014, 11:27:24 pre podne »
Moram da postavim pitanje iako nisam siguran da pripada ovde.
Ako se vozi tema VN, dali se sme izaći vozilom sa teritorije opštine u kojoj se nalazi Auto-škola

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2014, 04:25:38 posle podne »
koliko znam, imate plan ulica overen od supa, to jest, i puteva van naselja... koliko ce to uzimati u obzir ne znam.... ali se nije igrati...

xl

  • Gost
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2014, 07:05:23 posle podne »
Kolega mozes izaci is svoje opstine ali da je taj put upisam i odobren od strane Mup-a , da je tog i tog intenziteta na kojem mozes u tom trenutku da vrsis obuku. Veoma treba paziti ako radis prve casove a put je SR ili J onda si nadrljao !!!

xl

  • Gost
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2014, 07:20:19 posle podne »
Skoro svaki treci kandidat postavlja pitanje kad vidi motor za A kategoriju koliko ide ???
 Jos tolko nisam poludio da pustim decka od 24 god. zeljnog dokazivanja na svaki moguci nacin da se voza sam bez nadzora mojim MOTOROM OD 1100 ccm, 350 kg., a ide ni ja neznam koliko ???
Bavim se motorima 23 god. mogu da na svaki motor stavim granicnike za brzinu, ali se bojim jer i to spada u prepravku vozila pa da ne moram atestirati. ali bez tih granicnika  svakom pocetniku negine PADANJE SA MOTORA I OZBILJNE POVREDE.
MOTOCIKL ZA A KATEGORIJU  u 1. brzini ide preko 70 km/h, bez problema se podigne na zadnji tocak
KAKO TO SPRECITI ???????

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2014, 08:11:26 posle podne »
Kada ti je sedište u "Po....", a ti hoćeš da voziš iz "Ko......."-ne može!
Ko razume-shvatiće,pozz

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #20 poslato: Februar 09, 2014, 07:17:22 posle podne »
Skoro svaki treci kandidat postavlja pitanje kad vidi motor za A kategoriju koliko ide ???
 Jos tolko nisam poludio da pustim decka od 24 god. zeljnog dokazivanja na svaki moguci nacin da se voza sam bez nadzora mojim MOTOROM OD 1100 ccm, 350 kg., a ide ni ja neznam koliko ???
Bavim se motorima 23 god. mogu da na svaki motor stavim granicnike za brzinu, ali se bojim jer i to spada u prepravku vozila pa da ne moram atestirati. ali bez tih granicnika  svakom pocetniku negine PADANJE SA MOTORA I OZBILJNE POVREDE.
MOTOCIKL ZA A KATEGORIJU  u 1. brzini ide preko 70 km/h, bez problema se podigne na zadnji tocak
KAKO TO SPRECITI ???????


naplatis mu 6 dopunskih teoretskih casova na kojima mu objasnjavas opasnosti vezane za motocikl.samo to 6 casova ,dok mu na licu ne vidis ozbiljnost i upotrebu mozzga.
malo su nas bombardovali..maloo

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #21 poslato: Februar 09, 2014, 08:22:57 posle podne »
i jos nisam dobio ozbiljan odgovor....... ko je odgovoran kada se slupa... ima odvozenu obuku po starom... ima polozen test... ima 25 godina.... mada je neko spominjao, da na vreme nadjem dobrog advokata, zbog dokazivanja da je dosta obucen na poligonu... pa da sam ga sa pravom pustio u saobracaj....

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #22 poslato: Februar 12, 2014, 07:22:32 posle podne »
Pogresno ste shvatili pravilnik, on moze sam da se obucava bez vaseg nadzora SME ali NE MORA,
A kako ce se ponasati u vasem prisustvu to je drugi problem ,budite na poligonu... itd ..ispisite ga iz skole...
Mozda je sve to jeftinije nego se posle vuci po sudovima i nesto dokazivati zbog 100-200eura

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #23 poslato: Februar 12, 2014, 08:03:34 posle podne »
moze li neko da mi objasni postupak za  M kategoriju .znam da ne treba prva pomoc ,hvala unapred.

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Plan obuke - dileme, problemi i greške?
« Odgovor #24 poslato: Februar 14, 2014, 08:40:45 posle podne »
Sve pise u pravilniku kako se radi obuka.
Zalosno ali nijedna skola u zemlji srbiji ne poseduje motokultivator u svom vlasnistvu.
Nijedna skola nije dobila dozvolu za obucavanje M kategorije.
A i sta ce nam ,treba je ukinuti svakoako se dobija sa B.
Spisak skola sa dozvolama i kategorijama imate na mup.rs