Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 115656 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #105 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:26:17 pre podne »
Crno nam se pise mi ocekujemo, kreditno sposobne gradjane, (mislim da je o kesu iluzorno pricati, cast izuzetcima), kad ono

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/410948/Danas-Vladine-mere-Manje-plate-za-350000-ljudi

Policija preti štrajkom

Predsedništvo Nezavisnog sindikata policije danas će doneti odluku o štrajku akose među Vladinim merama štednje nađe i stavka o oduzimanja 10.000 dinara pomoći. "Budući da su sve izvesnije najave o ukidanju mesečne pomoći i smanjenju plate, predsedništvo NSP je razmatralo odluku o datumu početka štrajka. Sa predstavnicima Vlade su početi pregovori i od njih zavisi dalja odluka. Ukoliko Vlada ostane pri nameri da se policaji oduzme mesečna pomoć i smanji plata, mi ćemo stupiti u štrajk", kaže portparol NSP Ivan Plavšić.
 On kaže i da su ih u odluci o štrajku podržala i preostala dva sindikata policije. [T. M. S.]

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #106 poslato: Oktobar 08, 2013, 11:41:03 pre podne »
Mislio sam da ne odgovaram na ovo trošenje energije, ali moram:

Da, pustili smo ih da odu, čak i preporučili u koju školu da odu.

Apatin (opština u kojoj sekretar ima školu) je dobio poligon od opštine, ne zbog dodvoravanja, nego zbog toga što su sve škole zajedno tražile ono što nam pripada po zakonu. Takođe su sve škole zajedno i putanje napisale i iste koristimo na ispitima. Pre toga smo zajedno držali ispite, i danas to radimo, ljudi ne zbog toga što se volimo nego što smo tako jači i lakše radimo neke stvari.

Možda se pogrešnom obraćate, ja sam Mladen, nisam u rukovodstvu PKAŠS. Samo radnik.

Nije bilo profita na dokumentaciji, nije ih zajednica štampala nego štamparija koja je dobila posao kao najniži ponuđač. I sada poručujete tamo dokumentaciju. Kod priručnika je bilo zarade, ali sve pare potrošene su na seminare koji nisu mogli da se finansiraju samo iz kotizacija, slučajno to znam pošto sam često baš ja radio obračun. E da i sve to je uvek lepo objavljivano na glavnim odborima.

Kao što neko reče, znali smo za pravilnike, i ćutali cele godine, sad nam je kao frka. Ne pravilnici i na njima se radi cele godine, i na zahtevima za izmene, privremeno je to rešavano uputstvima koja smo dobijali, e sad što je neko u poslednji sekund odlučio da izmeni i postojeće pravilnike to je problem MUP-a.

Ako ima još nešto nejasno daj da i to rešimo, pa da nastavimo sa daljim radom normalno.

Ja mislim da je ovde glavni problem to što više nemamo kandidata, što zbog finansija, što zbog zabune koju prave donosioci zakona i pravilnika (MUP, ABS, vlada, i ministarstvo saobraćaja). Jedina prava promena zapravo trebala je da bude ona koja određuje minimalnu cenu časa, ovo ostalo nije toliko bitno ali pošto ljudi koje sam spomenuo iz zagrade, vide da smo nesložni onda lepo mogu da nam traže šta hoće i znaju da će dobiti to.

Evo baš juče stigao dopis, da više ne rade na izmeni pravilnika nego da pišu nove pravilnike!!! Jel i za to kriva komora?


Da li ste Vi kolega tako postupili prema kandidatima ili ste ih pustili da odu kod kolega?
Vi ste imali dupli problem kako se dodvoriti ovima sto uvode zakone i kako obuciti kandidate.
I sad ko oni sto su se nafatirali i pre 25.0ctobra 2013 pravite poligone(koje cete da izdajeta kolegama kao jedan nas ovde kolega sa foruma za 200e mesecno smislio je dobru racunicu),prilagodjavate se pravilnicima i slihtate raznim Alvirovicima,Jovanovicima,Okanovicima i sa drugom Banetom se ne razdvajate.Dobicete licence gratis, zasluziliste niko ne bi ovako obmanuo struku kao vi.Jos bi pritom i clanarinu da vam placamo.
Niste radili svoj posao kako treba, budite covek podnesite ostavku kao i celo rukovodstvo.
Ovo je fina profesija, nije trgovina.
Sad izmisljate toplu vodu, sto to pitanje ne postavite u Sat-u tamo ste izgleda patili od amnezije ili cege drugog niste znali da odgovorite,da odbranite interes kolega.
Kompletan rad zajednice ocenio bih sa cistom nulom!
Zauzeli ste polozaj i od svega napravili biznis, setite se samo potrebne dokumentacije,prirucnika i cena kostanja celog seta kod vas u zajednici koliko ste tu profitirali?
Da ne pricam o smirivanju situacije od objave i uvodjenja pravilnika,ni tu se niste dzabe zalagali.
Ovo je smesno treba svi da napustimo ovaj forum, ovo je kraj i propast.


Samo par pitanja da postavim:

koliko ima skola koje su prestale da uspisuju kandidate pre 25.10.2012. kad su videle da nece sve stici?
koliko je njih povecalo cenu u tom trenutku?
koliko je njih objasnilo kandiadatu sta ga ceka, i za dodatne casove, i za prvu pomoc, i za mogucnost isteka lekarskog ako upise sa 16 god.?
koliko je njih pare sacuvalo za crne dane za koje smo jos onda znali da ce da budu zbog preteranog upisa kandidata?
koliko je njih sacuvalo isti broj instruktora posle nove godine?

verujem da je jako malo skola koje se mogu pohvaliti da su ovo uradile, znaci bilo, proslo, sad moramo da se vadimo, tacno je instruktori tu mogu malo da uticu znaci da ovo treba da citaju i vlasnici skola pa da oni odluce zajedno sta dalje...

dalje, ili nazad na temu?


Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #107 poslato: Oktobar 08, 2013, 01:22:53 posle podne »
Ja nisam ljut na Mup i na ABS. Ljudi rade svoj posao, rade sta nam zele, podmecu nam, ucenjuju nas. Jednom reclju, BRISU PATOS SA NAMA. Ja ih za to ne krivim. Oni to sad mogu i moze im se.
Svu krivicu za ovo tesko stanje prebacujem na PKAS. Dozvolila je da od 4000 instruktora ostane na poslu samo 1000 instruktora. Koga ste vi tamo predstavljali? MUP, ABS ili Auto Skole.
Hocu da mi odgovorite, iz kog razoga i zbog cega im niste rekli:
- NE to, NE MOZE ovo, OVO NIKAKO NE PRIHVATAMO, JA OVO NE MOGU U IME MOJIH KOLEGA DO ODOBRIM
- JA OVO NE MOGU U IME MOJIH KOLEGA DO RAZMATRAM
-JA OVO NE MOGU U IME MOJIH KOLEGA DO PRIHVATIM
Pitanje je za rukovodstvo PKAS
  Molim iskren odgovor!!!!!
    I jos jedno pitanje ako nije problem?!
Koliko rukovodecih ljudi iz PKAS je ostalo bez svoje Auto Skole.
Takodje molim za iskren odgovor
Hvala puno

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #108 poslato: Oktobar 08, 2013, 02:10:15 posle podne »
pa naravno na to nema odgovora,kao ni ja sto nisam dobio kada ce skupstina PKAS!

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #109 poslato: Oktobar 08, 2013, 02:19:14 posle podne »
Da, kao i u opstinama, svi su moji rodjaci....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #110 poslato: Oktobar 08, 2013, 03:07:09 posle podne »
@Srbija do Tokija
- sve to je rečeno, ali kao što znaš neke stvari niko iz MUP-a nije objavio dok sve nije postalo zvanično, sve ovo je već više puta ponavljano.  Dok smo mi razjedinjeni oni malo pažnje poklanjaju prigovorima bilo koga iz naše branše.
- ne znam da li je neko ostao bez škole, trenutno kod nas u školi zbog loše procene nema para za plate. Procena je bila da će do septembra biti frka, a da će onda sve da se vrati u normalne tokove. iz ovog razloga pojačane su aktivnosti na marketingu sajt, reklama...

@BIGBOSS
- Novice, da li si ti ikada bio na nekoj skupštini osim na onoj održanoj u Apatinu? Jesi li nekada bio na seminaru ili nekom glavnom odboru? Onaj ko je bio tamo znao je šta ga čeka i polako pripremao teren. Možeš slobodno da navratiš ili da me zovneš da odemo na kaficu pa da popričamo, blizu smo.

@sasa69
- nisam baš siguran da razumem komentar za opštine?

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #111 poslato: Oktobar 08, 2013, 03:59:56 posle podne »
 @rasetam
Hvala puno na odgovoru!!!
Ako iz MUP-a ne poklanjaju paznju vasim prigovorima, trebalo im je reci da smo spremni na strajk!!!

DRAGAN N.SAD

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #112 poslato: Oktobar 08, 2013, 04:21:55 posle podne »
MUP ne poklanja paznju prigovorima, sugestijama itd, Pa zasto mi tek sada to saznajemo ? Mi smi mislili da imamo predstavnika koji zastupa nase interese. Naravno da se iz aviona videlo da nema tu zastupanja nasih interesa, e sada kada je sve otislo u hoduras, sada MUP NE CUJE. DA SMO MI NA VREME POSTAVILI PRAVOG PREDSTAVNIKA MOZDA BI I BILO NESTO. Sada se moze samo zaliti za onim sto je proslo, a od toga NEMA VAJDE. Tuzno je sto je bilo tu ljudi koji su verovali u tu zajednicu ( ja iskren da budem nisam nikada, pa mi ne pada tesko ), i tuzno je sto su se nadali i radili nesto sto vole i znaju. Sada je doslo do toga da samo treba imati dovoljno novca i raditi. ZNANJE NIJE BITNO, A KAO RADILO SE NA TOME DA SE BOBOLJSA BEZBEDNOST. DA NARAVNO. MA SVE JE TO FARSA.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #113 poslato: Oktobar 08, 2013, 04:50:14 posle podne »
@ DRAGAN N.SAD - znalo se to još pre stupanja na snagu zakona i pravilnika, bar su znali oni koji su kontaktirali redovno sa tadašnjom zajednicom auto škola

@Srbija do Tokija - da, rečeno, stigao odgovor u fazonu: "Hm, ok, vi radite kako hoćete mi ćemo ovako." I od tada se provlači priča o štrajku, međutim uvek je bilo ljudi (ne mali broj) koji su rekli da neće da štrajkuju, i tu se sve završavalo na tome, osim na onom pokušaju u BG-u zimus.

Pa pogledajte samo forum, svi čitaju, samo nas nekoliko piše, i ti koji pišu neće svi štrajk, a verujte ima mnogo više ljudi koji se već duže vreme polako pripremaju za nove uslove rada, što je i ok nisu svi buntovnici i naravno neki od njih vide i mogućnost rada  kod nekih zato što će biti manje konkurencije, kod drugih zato što neće biti mogućnosti smanjivanja cena ispod realnih, kod trećih jednostavno zato što to mogu da isteraju do kraja (krediti, višak para, odavno rade po tim uslovima pa ne moraju sada da se muče...) i ovo kažem realno, ja sam u ovoj priči slučajno u kontaktu sa svim stranama ove priče tako da mogu bez neke predrasude da kažem šta se dešava.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #114 poslato: Oktobar 08, 2013, 05:24:06 posle podne »
Danas sam bio u poreskom odeljenju, svi moj do mojega... Baba, deda, otac, sin, mama, snaja, ujna, strika....

To sto neko nece da strajkuje, ide u redu, svako vidi svoju racunicu....

Jos kada je bio sou u NS, ja sam napisao, neki su mozda znali, da od ovih prigovora nece biti nista....

Samo neki su mislili, bice guzva....

Kada cvrc, manje dece, manje kreditno sposobnih deda i baba, roditelja, sve skupo.... kazu ako budete imali platu 60.000.01 dinar placate porez od 20%, to je 12.000.00 puta sest meseci jedna obuka, a ko bude imao vecu veci porez drzavi, umesto da da nama, pa da mi to kroz plate, poreze i doprinose damo drzavi, ne oni ce uzeti direktno, a mnogi rade za 15.000.00 ceo dan... Ali kao sto rece jedan kolega, te onakav telefon, te adidas, te sta ja znam..... Ali stvarnost postaje sve surovija....

A kao sto kazes kolega, nas par se ovde naganjamo... ali bar se druzimo...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #115 poslato: Oktobar 08, 2013, 05:31:24 posle podne »
heh, da to je normalno kod nas u državi svako svoga zapošljava i svi su članovi vladajuće stranke...

da mi se baš zabavljamo :)

ja sam se nekako nadao da će od oktobra ponovo početi upis kandidata, ipak svima je dozvola danas potrebna bar za neko vozilo, a 25-tog se zatvara krug pa ponovo dolaze prethodno istrošena godišta koja mogu da polažu za B kategoriju. I naravno moraće malo i škole da popuste, da daju na rate, čekove... Koji teorijski čas više, konsultacije koje su nekada neke škole imale, povećaju kvalitet.... tako povećaju broj kandidata pa će i instruktori koji su bez posla ostali ponovo morati da rade

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #116 poslato: Oktobar 08, 2013, 08:03:12 posle podne »
Bio sam na skupstini, a gde si ti obucio toliko kandidata pa toliko znanje prodajes  svima?sto neodgovoris jel postoji skupstina i cemu je komora ,kaka je njena uloga?Posetiobi i ja vise seminara da su djabe da mi drugi placaju!

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #117 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:00:33 posle podne »
Ne vidim kakave veze ima broj obucenih kandidata (u mom slucaju mali) sa onim sto sad pricamo, elem ne prodajem znanje nego prenosim. Skupstina naravno da se odrzava. Oko pitanja vezanih za komoru odgovorim na kafici.

Bio sam na skupstini, a gde si ti obucio toliko kandidata pa toliko znanje prodajes  svima?sto neodgovoris jel postoji skupstina i cemu je komora ,kaka je njena uloga?Posetiobi i ja vise seminara da su djabe da mi drugi placaju!


BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #118 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:07:48 posle podne »
ok MLADJO hvala lepo!Nema problema moze kafa...

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #119 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:17:05 posle podne »
zovite i mene.. :) da i ja cujem..
malo su nas bombardovali..maloo