Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 115750 puta)

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #15 poslato: Septembar 26, 2013, 09:20:00 posle podne »
Šta si se bre navrzao na čoveka, nije ti on valjda kriv.
Mogu da ponekad osudim nekoga koga poznajem i gde sam siguran da je nekim malverzacijama došeo u poziciju iznad nas običnih smrtnika i sad odzgo pljuje po sirotunji raji, ali prozivati čoveka koji je samo ime sa foruma i koji kao i ja pokušava da preživi stvarno nema smisla.
I ovako nas je malo, ne rasterujte i ovo malo sa foruma takvim ponašanjem.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #16 poslato: Septembar 27, 2013, 04:44:45 posle podne »
Okej, kolega, ali uvek ima ono ALI, a to ali ide vec duze vremena, ni ucenika ni posla samo investicija.....

A ima ona : A, da je Pera otisao u policiju, svega ovog ne bi bilo..... Crtani film Pera detlic....

A, da smo na vreme otisli i blokirali BG....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #17 poslato: Septembar 27, 2013, 06:00:54 posle podne »
da, da, crtani film :)

niste mi odgovorili šta mislite o ideji da se udružite? jeste li razmišljali o tome, kako bi to bilo izvodljivo,kako deliti zaradu, troškove?



dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #18 poslato: Septembar 28, 2013, 08:11:16 pre podne »
eh, pa svako voli da bude gazda, eto ti odgovora  :P

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #19 poslato: Septembar 28, 2013, 09:10:30 pre podne »
Otprilike tako. Ali na to će ih muka i borba za opstanak pre ili kasnije naterati.
Bar one koji "preteknu".

Ali, zar stvarno još niko ne zna šta će se desiti nakon tog 24 oktobra ?

Da li će biti nekih korekcija i odlaganja ili ne.
U Beogradu je za sada samo jedna škola ispunila uslov, dakle onih 159 škola prestaje sa radom.
Što je najgore, da škole dobiju neku površinu za poligon trenutno nema šansi.
Ostali uslovi ?

Dajte neka neko relevantan izađe i kaže biće izmena na tom i tom polju, ili bar NEĆE BITI NIKAKVIH IZMANA.

Da znamo, bar jednu kiriju da uštedimo, u ovoj besparici i to nam znači.
Ovako nas sve drže u nadi da će da se desi čudo, da će država da izmisli u ovih 25 dana neke poligone ili odloži.

Neki pričaju da će možda "C" kategorija moći da se nastavi sa ovim starim kamionima, samo priče i priče.

Tamo na Ubu, sastali se vlasnici auto škola da se izjadaju jedni drugima. Pa to mi svakodnevno radimo kod mene ili kod nekog od kolega. Sastajemo se i pitamo jedni druge šta ćemo, šta će biti i iznosimo neke ideje koje samo mi čujemo.
Isto tako i na Ubu nije bilo nikoga relevantnog da nas čuje ili bar da konkretan odgovor.
Pojavili se i predstavnici agencije koji jedino što su mogli da kažu je "ako se promeni zakon agencija neće stajati na putu ..." za sve naše muke i pitanja.

Znam da je možda glupo to što tražimo, a to je da neko izađe i kaže da će se zakon ispoštovati i neće biti nikakvog odlaganja primene. Glupo je jer se to verovatno nekome podrazumeva, ali nama nije glupo. Nas su navikli do sada da uvek bude nešto odloženo ili korigovano pa nam je to sada normalno i očekivano.
Pogotovo što je zakonodavac postavio neke zadatke za koje ni on nema rešenje.

Ako neće biti izmene i odlaganja MOLIMO vas da nas otreznite i kažete nam to javno u lice.
Dajte nam bar malo vremena da se pokušamo prilagoditi a ne kao ovce da čekamo na klanje zakazano za 25 oktobar.

Važno nam je da znamo, porodice nam žive od ovoga

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #20 poslato: Septembar 28, 2013, 11:24:42 pre podne »
Instruktore Pero, pa možda nisi dobro pratio, ali biće odlaganja, izmena, i što se tiče C kategorije, i ispitivača, i duplih komandi, i što se tiče poligona... Mnogo toga, biloje reči o tome na Ubu, nisu se izjadali, nego napravili i spisak stvari koje će još da se traže pa se otišlo na dalje pregovore u MUP-u.

Sad se čekaju nove izmene pravilnike koje će da potvrde sva ta odlaganja, izmene i smanjivanje zahteva.

Postoji na Info-pultu u ASO kopija prepiske PKAŠA i MUP i tamo lepo piše koje će sve izmen biti u pravilniku, a uskoro ćemo i objaviti predlog pravilnika koji nam je stigao pre 2 dana.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #21 poslato: Septembar 28, 2013, 11:31:25 pre podne »
Daaaa, imaaaaa, na infopultu, kod direktora....

A mi kojibi nesto poblize, nikako da se domognemo informacija....

Sto se tice udruzivanja, par puta sam u protekle 3 - 4 godine napisao, direktori svih skola ujedinite se... ali malo morgen...

Sto? Pa isti ti nisu uspeli da se dogovore oko minimalne cene, a kamo li sada......

I sada bi bilo isto kao i onda, svaki gazda svoj tekuci racun, a kirija zajednicka.... A bilo bi svadje oko struje, i grejanja, u tom pogledu koji je vise koristio sale.... A sve ostalo zna se, svako svoje sa svog tekuceg....

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #22 poslato: Septembar 28, 2013, 12:52:05 posle podne »
Prozivam ga jer trci i istice se,a pritom cini problem svim ostalima.Svi smo u istom problemu,a on i jos poneki uzeli su ogromne pare u predhodnom periodu i sad bi da se iskupe za sve.
Nista ne pada s neba, ne razumem zasto se ti nalazis prozvanim?Mozda si i ti digao kredit 20.09.2012 i sad radis,gradis?Ako i jesi onda treba da se solidarises sa ostalima, a ne da trcis kao neke kolege.
Ako smo zajedno u problemu,onda samo zajedno mozemo resiti problem, a ne ukopati se u kredite i uvuci se u dupe pojedinim nazovimo strucnjacima koji su kupili diplome i sad posedali u fotelje i kroje sudbinu naroda.To nema nigde, a jos gore se dodvoravati takvima.Za godinu dana trazice od vas da budete makete na paradi ovih izopacenih koji imaju svoja prava, a mi hocemo u evropu.
Licno nemam protiv nikog nista, ali ne trcite i ne uvlacite se da bi opstali posla nema sa ovim cenama, a troskovi ogromni.
Dozovite se pameti vise,.


Šta si se bre navrzao na čoveka, nije ti on valjda kriv.
Mogu da ponekad osudim nekoga koga poznajem i gde sam siguran da je nekim malverzacijama došeo u poziciju iznad nas običnih smrtnika i sad odzgo pljuje po sirotunji raji, ali prozivati čoveka koji je samo ime sa foruma i koji kao i ja pokušava da preživi stvarno nema smisla.
I ovako nas je malo, ne rasterujte i ovo malo sa foruma takvim ponašanjem.


moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #23 poslato: Septembar 28, 2013, 01:49:18 posle podne »
Instruktore Pero, pa možda nisi dobro pratio, ali biće odlaganja, izmena, i što se tiče C kategorije, i ispitivača, i duplih komandi, i što se tiče poligona... Mnogo toga, biloje reči o tome na Ubu, nisu se izjadali, nego napravili i spisak stvari koje će još da se traže pa se otišlo na dalje pregovore u MUP-u.

Sad se čekaju nove izmene pravilnike koje će da potvrde sva ta odlaganja, izmene i smanjivanje zahteva.

Postoji na Info-pultu u ASO kopija prepiske PKAŠA i MUP i tamo lepo piše koje će sve izmen biti u pravilniku, a uskoro ćemo i objaviti predlog pravilnika koji nam je stigao pre 2 dana.
To što postoji na infopultu  ne znači puno.Nikakve zvanične informacije ne dobijamo,ono što je zvanično i obavezujuće piše u postojećem važećem pravilniku a 25.10.2013 je tu.Ako se nešto odlaže,menja ...To je već trebalo da bude objavljeno da znamo šta nam je činiti.Ovako čekamo da nam se smiluju ili da kažu pa piše vam u pravilniku,ja mislim da je ovo drugo realnije.


« Poslednja izmena: Septembar 28, 2013, 01:51:28 posle podne moša »

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #24 poslato: Septembar 28, 2013, 04:51:51 posle podne »
instruktorinstruktor...Na žalost i ja spadam u sirotinju raju koja je samo radila i od svog rada živela. U prevodu živeo osrednje sa nikakvom šansom da uštediš i staviš neki dinar sa strane i sad kao i većina čekam hoće li se neko smilovati i odložiti primenu ili već nešto izmeniti pa nam produžiti umiranje ili će nas saseći odmah sad 25 oktobra.

rašetam... na infopultu sam po ceo dan u nadi da ću videti nešto novo ali zadnja je ona prepiska sa MUP-om od 03.09. iz koje ja nisam sposoban da nešto zaključim.

Da ne ponavljam kolegu mošu ali eto to bih i ja napisao.
To su samo naši predlozi, ali zvanično nema ništa. Tamo na Ubu nije ni bio neko zvaničan, neko ko se nešto pita. Takvi nas nisu udostojili ličnim prisustvom tako da se sve ipak svelo na to da se mi jedni drugima malo izjadamo i napišemo nešto što bi mi voleli, listu naših želja.
Ono što je trenutno zvanično važeće nas većinu zatvara.
Spali smo na Alvirovića da sad u nedelju možda pozove nekoga u svoju emisiju jer je i on video da je došlo krajnje vreme da potegne tu temu nebi li opet povećao gledanost SAT-a.

Rašetam..ajde na infopultu, ako ne ovde iznesite kojih će to biti odlaganja ili izmena, mada nas većinu najviše boli polgon.
Dajte na bar neku informaciju....ako je ima ?

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #25 poslato: Septembar 28, 2013, 09:17:13 posle podne »
Da li neko moze da mi kaze kome treba da se zahvalim sto ostajem bez posla i sto nisam vise u mogućnosti da ranim troje maloletne dece i suprugu?

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #26 poslato: Septembar 28, 2013, 09:33:15 posle podne »
Za pocetak pkas koja nije nista ucinila zatim navlaku ,raznim nepismenim strucnjacima ali ti je svejedno jer su oni zajedno i imali su isti zadatak, da se sve progura sa sto manje buke.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #27 poslato: Septembar 28, 2013, 09:48:47 posle podne »
Ok, shvatio sam, dajte pitanja sta vas sve interesuje, gde su problemi, sve ovde napismeno a ja cu da pojurim odgovore i napisem.
Sta je konkretno problem sa poligonom?

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #28 poslato: Septembar 28, 2013, 10:54:05 posle podne »
Sve se svodi na međusobno pametovanje,kasno je za shvatanje,za sve primedbe je trebalo 2009 godine reagovati ali iskreno kome je tada bilo do rasprave i tumačenja zakona i pravilnika(mnogima još nejasna oba)?E sada na 25 dana do punovažnosti pravilnika se ne može ništa već samo čekati svoj red za kraj i za eventualni pokušaj preživljavanja sa udruživanjem ili bez kako ko može i hoće.Zemlja je ovo SRBIJA,zemlja sujetnih i pametnih,prepametnih ljudi na položajima.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #29 poslato: Septembar 29, 2013, 08:30:53 pre podne »
Полигон, односно други простор када се на њему обавља обука или полагање
практичног испита, је некатегорисани пут, односно део некатегорисаног пута намењен за
почетну практичну обуку кандидата, извођење полигонских радњи и полагање практичног

Јавни пут на који се прикључује полигон мора бити од савременог коловозног застора
Poligon mora biti u vlasništvu pravnog lica ili uzet pod zakup.

Iz čega proizilazi da poligon ne može biti deo javne površine koju smo do sada, uz saglasnost gradskog sekretarijata za saobraćaj,  svi koristili. Išli smo u opštinu da vidimo koje su nam šanse da uzmemo od opštine ili grada takvu površinu, dobili smo odgovor da su sve površine koje se vode kao javne u vlasništvu Republike, a republika se ne bavi izdavanjem tih površina. Da je u vlasništvu grada onda je mogao da se podnese zahtev pa kad se zakaže licitacija da se pokuša dobiti ta površina itd...itd..
Svi smo do sada tražili nekakav zabačeni parking koji niko ne koristi i na njemu crtali poligon. Sada to, po ovome, više ne možemo. ili možda možemo, možda ne tumačim dobro zakon i pravilnik..... e tu nam treba pomoć, objašnjenje, tumačenje.....

I ako sam ja ovo dobro protumačio, ne vidim zašto je zakonodavac uveo ovako nešto. Ukoliko nam je poligon udaljen, izdvojen, nikome ne smeta, a takve površine smo uglavnom svi birali, zašto ne možemo nastaviti sa radom na istim. Ne vidim smisa ili pravi razlog.

Već sam rekao, u Beogradu, koliko znamo, samo jedna škola ( desetka +) je napravila svoj poligon i ima uslov da nastavi sa radom. Ostalih 159 škola 25.10 prestaje sa radom iz ovog razloga sigurno, a mnogi i iz drugih razloga.

Tek nakon ovoga dolazi problem nemogućnosti  preklapanja poligona za A kategoriju sa drugima. Tu nam zadaje dodatni napor da i ako nađemo ( što je trenutno nemoguće) neku površinu, ona mora biti velika da bi stavio još jednu kategoriju u nju.
Ljudi, da li shvatate koliko je teško naći i koliko košta 30 ari u Novom Sadu ili Beogradu. I grad i opština će to mnogo bolje prodati nago dati pod nekakav zakup auto školama zbog neke tamo bezbednosti u saobraćaju.

Eto prvog pitanja za nedeljno jutro, ako sam ostao po nečemu nejasan postavite pofpitanja.
UNAPRED HVALA NA ODGOVORU.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2013, 08:39:22 pre podne Instruktor Pera »