Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 115663 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #165 poslato: Oktobar 19, 2013, 09:40:27 posle podne »
koleginicin komentar, izgleda da imas pravo kolega, ima nas previse...

Marija
Petak, 04. 10. 2013. 11:16h
neregistrovan korisnik

@Deki : Radim u auto-školi i znam koliko teška vremena su došla. Odakle manjim školama ( kojih po Bg-u ima najviše ) toliki novac za tako kratko vreme? Traže nam da imamo svoje poligone, u svom posedu, iako mi održavamo do sada korišćene gradske poligone koje uredno plaćamo. To su prazni prostori koji bi bez nas trunuli a ovako i grad ima vajde od toga a i škole kojima je to od ogromnog značaja. Treba uvesti video nadzor, nabaviti minimum 10 kompjutera za teoretski deo nastave....Znate li vi koje su to pare? Odakle, kad smo imali 5 upisa od novembra prošle godine tj. otkad je stupio na snagu novi zakon i povećanje cena obuke ? Već tri škole u našem okruženju su se zatvorile a trajale su unazad 2o godina....Tuga koliko ljudi je ostalo bez posla.....to sledi i meni do kraja godine...

i oni ne znaju da rade ni za 200 ni za 1.200.00, kao ni mi.... ako uzmem samo tih 200 sati mesecno po instruktoru, sto je mesecno 600, deljeno sa 40, to bi bilo 15 ljudi mesecno. a, da bi se radilo punom parom, trebalo bi da bude barem 20 do 25 ljudi... ali znate vi to bolje nego ja....

Bojan
Petak, 04. 10. 2013. 08:17h
neregistrovan korisnik

Auto skole su odavno stale sa radom, prosle godine je imalo oko sto hiljada kandidata a ove nesto preko sest hiljada, ko ima da da preko 600e za polaganje.

6000 na 1000 auto skola.... stvarno puno....

Rasa
Petak, 04. 10. 2013. 08:46h
neregistrovan korisnik

Država postavlja uslove,diktira cene a od auto škola traži takve uslove da će se sve auto škole u manjim mestima ugasiti pa ćemo svi ići u veće gradove i tamo polagati što će nas izaći još skuplje! Od auto škola traže čak i da ponovo izvrše registraciju firmi tj da uplate veliku sumu novca PONOV0!Bolje nek srede puteve,zaposle saobraćajce i kupe kamere kako bi se sproveo red na putevima.Imamo nov zakon a vise udesa i nastradalih jer covek moze voziti i pijan i brzo kad zna da nece sresti ni jednu patrolu a ako je i sretne jedna crvena sve resava.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #166 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:32:28 pre podne »
Meni a verovatno kolegama sada nista jasno nije. KAKO JE MOGUCE DA RASETA TI KAO PREDSEDAVAJUCI JEDNE KOMORE JEDNE OZILJNE DELATNOSTI NE MOZES U IME SVIH NAS DA ZAUZMES STAV I JASNO OD MUPA TRAZIS SMERNICE. Neka to bude i totalno sve po ovim pravilnicima da znamo na cemu smo. TI PREPORUCUJES PRAZNE ZAHTEVE.......ZAISTA OVDE LUD ZBUNJENOG..... SADA MI JE JASNO DA GEJ PARADA IMA MNOGO BOLJU ORGANIZACIJU OD OVE NASE...NJIHOVI AKTIVISTI SE ZAISTA BORE ZA NJIHOVA PRAVA...TRZI U IME SVIH NAS INSTRUKTORA I KANDIDATA CAK DA PREDSTVNICI MUP A JASNO KAZU TO I TO TAKO I TAKO DA ZNAMO I MI I KANDIDATI STA NAM JE CINITI... Ponovo cu na gej paradu jasno im receno NEMAAAA...TRZI I TI U IME SVIH NAS ODGOVOR JER ZAISTA MALO TRAZIMO.
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2013, 12:37:45 pre podne saban »

xxx

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #167 poslato: Oktobar 20, 2013, 01:51:31 pre podne »
Evo gos.Raseta kad Vas  toliko muci xxx postavio sam i sliku da znate ko je. Evo sad Vam se obracam i prenosim ono sto pojedini nece ili se plase iz nekog razloga. Kad me vec prozivate, evo i par reci da Vam napisem.
-Kao prvo , dosao sam na satanak koji je bio u AS Cigra da me upoznate. Da to sam ja, onaj koji Vam je rekao,da kada se odrzavala protesna voznja , a u terminu vasih sastanaka sa MUP-om, da niste bili na sastancima kako ste objavili nego na predavanjima za licenciranje.
I da sam u stanju da uplatim taksu, evo javno kazem da cu da stanem na stranu kolega i koji nisu u mogucnosti da to urade i ako bude strajka bicu u prvom redu sa svojim instruktorima. Nista ja nemam protiv Vas. Niti Vas volim, niti mrzim. Niste mi ni pomogli ni odmogli.
Evo samo da Vam pokazem gde i zasto broj auto skola nema poverenja u Vas. Pogledajte pocetak, i kraj. Dokle smo dogurali. Ovo Vam samo prenosim. Nisam ja pi..a pa da kazem kad Raseta nesto dobro uradi ja sam uz njega, kad kiksne vise nisam.

http://www.autoskolesrbije.org/vesti.php

Mozda Vas ne prija to sto sam rekao za Veselinovica a nije samo moje misljenje. Ili mozda kazete da je laz. Snimali ste ceo poslednji sastanak. Evo mozete da zadnje izlaganje Veselinovica objavite na forumu, da ljudi cuju. Jel mislite da sam ja kriv sto je prvog dana bilo OGROMNO interesovanje za sastanak, a vec drugog dana kada su saznali da dolazite vi i Veselinovic je otkazalo 50 auto skola. Sta ste rekli kolegi. CITIRAM: STO MI NISI REKAO ZA TO, NEBI NI DOLAZIO.  Evo ja npr. imam informaciju da uplatili ili ne, necemo raditi od 25, a i ako radimo i u trenutku kada dodje kontrola i ustanovi nepravilnosti sledi kazna, i mogucnost da se kandidatu ponisti obuka. Evo ja licno, ispunjavam sve uslove, i u pogledu prostora, vozila , instruktora, ispitivaca ali taksu nisam platio. Vi gore,u postu kad dajete predlog da se podnese zahtev-prazan ili znate nesto ili uvlacite ljude u propast.  Uostalom , zabole me vise i za forum i zakon. Dok se prepucavamo ode vreme. A to nekom ide u korist. Pa sve auto skole da NE uplate taksu , znaci da se ne slazu za pravilnicima, onda neko drugi treba da snosi odgovornost za iste. STRAJK JE ZAKON, a Vi ako se plasite , samo vodite politiku. Kako god okrenete, Vama posao ne visi o koncu. 
Zbogom

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #168 poslato: Oktobar 20, 2013, 07:54:16 pre podne »
Šabane,
Ti bar dobro znaš da je jedno tražiti, a drugo dobiti.
Sve što si rekao smo tražili, pa i mnogo više. Oni smatraju da su smislili super koncept osposobljavanja kandidata, pa makar on bio komplikovaniji i rigorozniji od većine zemalja u Evropi. To je tako kada se birokratija odvoji od naroda (poreskih obveznika) i kada misli da je sama sebi dovoljna i da narod mora da radi za nju. Zašto tako velike administrativne takse. Verovatno je jedan od razloga što ih ima mnogo pa im treba više.
A Vama xxx da odgovorim. Bez obzira da li ja došao ili ne došao (došao sam kao gost, kao i profesor Veselinović) onaj skup u Beogradu bi imao isti efekat. Nisam ja tome uzrok, nego Vi. Vi ne možete da se složite izmedju sebe. Sve ono što je bilo na sastanku je začas ''procurilo'' i to prvo u visoke krugove i to one gde treba da se javite za pomoć. Očistite vi kolega Vaše dvorište. Pero Rašeta je jedan i lako ga je zameniti. Izvolite, nadjite drugog. Kritizerstvo je veoma loša ljudska osobina, možda čak lošija i od ljudske sujete. Dajte dobar predlog kolega i razmislite da li je ostvarljiv.
Videćete rezultat Vaše nesloge.
No i dalje, ako želite moju pomoć učlanite se u PKAŠS, a ako ne. nemojte po njoj pljuvati, ako niste njen član. Osnujte drugo udruženje, pa izvolite. Lako je pričati.
NIJE ZNANJE ZNANJE ZNATI, VEĆ JE ZNANJE ZNANJE DATI. Dajte znanje i mudrost kolega. Mudrost se ne prećutkuje ona se daje i prenosi.

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #169 poslato: Oktobar 20, 2013, 08:08:15 pre podne »
  XXX
Kolega svaka cast, sta drugo da kazem!!!
Ja sam takodje jedvitom mukom uspeo da ispunim uslove, ali takodje kao i Vi necu da uplatim taksu.
Solidarisem se sa svim kolegama koji to nisu u mogucnosti ili iz bilo kog razloga ne mogu da nastave sa svojim radom.
STRAJK JESTE ZAKON kako ste rekli i sigurno ce od sutra biti akcija na sve strane od auto skola.
Ne znam sto se ovde neki stalno nesto prepoznaju i odvracaju nas od bilo kakvih akcija a pogotovo od STRAJKA.
Licno nemam poverene u PKAS za sada. PKAS bi trebalo da se zapita zasto im se raspada clanstvo i zasto im velika velicina ne placa clanstvo. 
Ako niko ne uplati taksu propadaju im sve MUTNE RADNJE. E onda su oni u velikom problemu.


monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #170 poslato: Oktobar 20, 2013, 09:24:53 pre podne »
NI SLUCAJNO NEMOJTE NISTA VISE UPLACIVATI UNAPRED OPET JE NAVLAKUSA KLASICNA DA NE BI PROSLI KAO ZA KNJIGE CD I OSTALI MATERIAL DOK SE NE ZNA KRISTALNO JASNO CRNO NA BELO ONDA PARE TAKO DA NEMOJTE NISTA NI DINARA UPLATITI A IMAMO PRAVO NA SUBVENCIJE KAO U OSTALIM NORMALNIM DRZAVAMA I POVRAT POREZA.Sad samo mirujte i cekajte nek oni uplate prvo pare sto nam sleduje sad samo strpljenja ljudi nemojte srljati...... ;)

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #171 poslato: Oktobar 20, 2013, 03:43:28 posle podne »
Evo da laju malo drugi osim mene...

Jovica Francuz
 i sta je novo? Ko ima para da plati dobice dozvolu za rad,polaznici ce tu dozvolu skupo platiti i cirkus se nastavlja...

Damir Osmanovic
Samo buržuji će imati dozvole a sirotinju će da gaz džipovima

Djerdj Djordjevic
Sprema li se to teren za nekog odredjenog ili grupu odredjenih, jer vozacka je nesto sto je malte ne obavezno za svakog preko 18 godina.

Dusica Dragan Markovic
 Hocete da kazete da su ovi koji nemaju para da uplate vozacki od 1000e da oni netreba da voze a da voze oni koji imaju da uplate e pa ja mislim bas suprotno,obicno oni koji imaju para divljaju ulicama! Ne treba dizati cenu vozackog vec ne treba pustati svaku budalu da polozi!

Vladislav Pajkic
toliko strucnjaka a rezlutati nula.pitanje je ko nam pravi zakone.neznalice ili LJUDI KOJI SU KUPILI DIPLOME KAO PREDSEDNIK DRZAVE.

Bojana Nikolic-Djeri
U dilu sa vlastima tj ministrom saobraćaja a taj isti u dilu sa predsednikom i 2 krila . Za narod namet za njih monopol i vilajet. To je Demokratija. Za to smo se borili da 6,5milona ljudi radi za pola miliona ljudi na vlasti i u državnim institucijama.

Marija Gajic
mene su časovi,obuka,polaganje testova koštalo me je sve 2000e ali sam i položila u avgustu,rigorozni su najstrašnije

Goran Jankovic
kostalo zato sto niko nije uplacivao od n.godine... ove godine slaba uplata pa moraju da obaraju...

Peter Z Bugarchich
od 25. oktobra važe novi pravilnici, ali skoro niko ne zna šta u njima piše ... LOL da li će ikada iko stati na rep ovim cirkuzantima?


Saša Ribać
Treba jos da skinemo i gace i onu star da im pokazemo mamu im jebem lopovsku !!! samo gledaju kako ce da udare po narodu !!! Samo me zanima kako deca poloticara i tajkuna polazu vozacki ispit ????

Marko Ilić
govna mi se prijedu kad vidim "nov zakon", jer su svuda uveli "nov" zakon, koji je na zapadu ukinut jos 1389. godine, samo da bi krali i pljackali narod, upropastili obrazovne ustanove i jos vise pokopali ovu jadnu i bednu zemlju...

Gazda Paja
jbmti ja upisao a ni oni neznaju kako da polažem...važno da uzeli pare

Bez cenzure, molim lepo... ovo misle o nama i drzavi.... a nemojte zaboraviti narod je drzava....

Zemlja Surabija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #172 poslato: Oktobar 20, 2013, 04:42:52 posle podne »
Komentari su standardni za naše ljude, puno pljuju, puno pričaju, a onda sve zaborave. SPS je opet na vlasti zar ne  ;)? Inače sklonost je takođe da se sve maksimalno preuveličava (npr. obuka košta 1000e, standardni komentar), jer svi sve znaju!

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #173 poslato: Oktobar 20, 2013, 05:00:13 posle podne »
Tu kolega, nije bitno jel 600 ili 1000, tu je bitno 6000 njih upisano na 1000 autoskola, mozda i vise...

i ovo

Djerdj Djordjevic
Sprema li se to teren za nekog odredjenog ili grupu odredjenih, jer vozacka je nesto sto je malte ne obavezno za svakog preko 18 godina.

i ovome se sada prvi put prica, mozda gresim, ali ja dosada nisam cuo o ovome, ni na predavanju u novom sadu, ni na forumu, ni u novinama...

Ствари стоје овако, па се вама свидело или не. Ова реорганизација обуке је наступила, јер је била јасна чињеница да има бар 30% вишка инструктора (школа још више, јер је било много школа са једним инструктором). Желело се ''уозбиљити ово образовање''.

i onda dodje da pojedina manja mesta, iako sa jednim ili dva instruktora, su visak, a ljudi ce putovati, spavati u malo vecim gradovima, a gazde ce imati razumevanja za njih, iako nemaju, kada su bolesni ili ne daj boze, mlade trudne... a sve zarad ovog jadnog minimalca, ne kazem da budemo socijalna ustanova, ali smo se malo preracunali kako rece kolega rasetam, i zato smo u skripcu... pocece navala od 01.10.2013... malo morgen....

a sto rece Petar, nismo slozni, rece drugi koega ni taxisti nas nece, a sada neki trce da cinkare u MUP, samo nama niko nije ocinkario sta nam se sprema, jer je sakrivao pravilnike kao i prosli put, sve u dogovoru... Ima tu na forumu... da ne bude da pisem bez veze...

Zemlja Surabija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #174 poslato: Oktobar 20, 2013, 05:17:04 posle podne »
Obuka koja je do sada rađena za 15 pa čak negde i za 10 hiljada nije sigurno kvalitetna to svi dobro znamo. Cena se treba posmatrati kao uslov za zdravu konkurenciju, a ne nelojalnu kao do sad. To što poredite naš posao sa poslom taksiste dovoljno govori koliko cenite svoju struku.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #175 poslato: Oktobar 20, 2013, 05:21:59 posle podne »
Ne poredim ga kolega, samo pisem sta je jedan kolega napisao.... ne taksisti nas nece, jer nismo kolegijalni...

a, to sto u pojedinim mestima, ima, ili je bilo vise auto skola, pa su jedni drugima spustali cene, e i to je ono prvo...

a ne znam da li bi ti kolega isao, putovao, makar 25 ili vise kilometara u jednom pravcu da bi polagao.... slusao casove, pa prvu pomoc, pa voznju, itd.... ja jesam u ona sretnija vremena, kazu ujutru budi tu u 6, bilo kao bilo, vozi do 7-30, a posle nemas bus da se vratis, ili ti mesecnu, i onda cekaj popodne da bi u 12-30 bio u skoli.... ne jedanput.... a u kafani te gledali preko, jer si sa jednom kolom, ili kiselom vodom presedo 4 sata i grajao se.... ja znam sta je muka, ali ovi danas neznaju,... i nece da znaju...


« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2013, 05:29:20 posle podne sasa69 »

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #176 poslato: Oktobar 20, 2013, 09:08:07 posle podne »
Ретко сам на форуму,ако се неки од чудних ликова (који на овом форуму пишу) пита зашто одговор је НЕМАМ ВРЕМЕНА.
Спремам стручан испит за испитивача,правим скицу полигона,односно прикупљам по ставкама из упуства све што треба за дозволу.Правилнике и закон о безбедности саобраћаја је правио МУП и у овој држави хтели ми то или не дужни смо да поступамо у складу са њима.
Из увода се да приметити шта мислим.Верујем да појединцима то неће бити јасно па ево упрошћено:
Не слажем се са појединим члановима закона ,са добрим делом правилника али сам свестан да их морам поштовати.
То није разлог да окривим Рашету,Веселиновића,Мудринића односно баш напротив захвалан сам што се боре да  нам пруже информације или пак утичу на било какву промену.
Оног тренутка када будем сматрао да ми ПКАСС није потребна ја ћу се ишчланити а до тада здушно подржавам руководство ПКАСС Србије.
Свако има право да критикује па гледајте да те критике личе на  пети степен стручне спреме.
Сваки инструктор са две године стажа до 25.10.2013 са својом средњом стручном школом има право да полаже стручни испит за испитивача и сматрам да ту Ви треба да видите шансу за наставак рада ако већ нисте  у могућности да одговорите дозволи.
Састанак ауто школа са подручја Ужица,Ариља,Пожеге,Косјерића,Чајетине и Бајине Баште ће мо заказати до среде 23.10.2013 како би се договорили шта радити.

 

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #177 poslato: Oktobar 20, 2013, 10:22:34 posle podne »
Извињавам се због грешке у датуму уз услов за испитивача
Није две године до 25.10.2013 већ две године стажа до 25.10.2010. године

ghost1

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #178 poslato: Oktobar 20, 2013, 10:55:26 posle podne »
Ретко сам на форуму,ако се неки од чудних ликова (који на овом форуму пишу) пита зашто одговор је НЕМАМ ВРЕМЕНА.
Спремам стручан испит за испитивача,правим скицу полигона,односно прикупљам по ставкама из упуства све што треба за дозволу.Правилнике и закон о безбедности саобраћаја је правио МУП и у овој држави хтели ми то или не дужни смо да поступамо у складу са њима.
Из увода се да приметити шта мислим.Верујем да појединцима то неће бити јасно па ево упрошћено:
Не слажем се са појединим члановима закона ,са добрим делом правилника али сам свестан да их морам поштовати.
То није разлог да окривим Рашету,Веселиновића,Мудринића односно баш напротив захвалан сам што се боре да  нам пруже информације или пак утичу на било какву промену.
Оног тренутка када будем сматрао да ми ПКАСС није потребна ја ћу се ишчланити а до тада здушно подржавам руководство ПКАСС Србије.
Свако има право да критикује па гледајте да те критике личе на  пети степен стручне спреме.
Сваки инструктор са две године стажа до 25.10.2013 са својом средњом стручном школом има право да полаже стручни испит за испитивача и сматрам да ту Ви треба да видите шансу за наставак рада ако већ нисте  у могућности да одговорите дозволи.
Састанак ауто школа са подручја Ужица,Ариља,Пожеге,Косјерића,Чајетине и Бајине Баште ће мо заказати до среде 23.10.2013 како би се договорили шта радити.


Uuuu bre , sta nam naprica, pravis skicu poligona. Samo je problem sto neces moci radnje da izvodis na tvojoj skici vec na pravom poligonu :) . Pretpostavljam da imate poligon propisanih dimenzija ali se ne pitas sto u 80% gradova ne postoji . Da si toliko azuran koliko se hvalis da jesi do sada si uveliko trebao da ispunis sve uslove iz pravilnika.Na vreme si se setio da krenes u realizaciju , 5 dana pre isteka roka  :o . Imao si godinu dana , vreme na pretek . Znam par ljudi koji su ozbiljno tome pristupili i jos pre par meseci su imali sve uslove ispunjene . Da se ne lazemo , nisi ti taj "kalibar"  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2013, 10:58:20 posle podne ghost1 »

bane bezar

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #179 poslato: Oktobar 21, 2013, 03:04:58 posle podne »
Beograd,  18.10.2013.

I N F O R M A C I J A
Za auto-škole

        Ovim vas informišem o rezultatu razgovora sa generalom Simićem u Upravi saobraćajne policije u skladu sa dogovorom auto-škola Beograda.
        U kratkom razgovoru sa generalom Simićem sam shvatio da nam je odobreno odlaganje ali kada se donesu akti da će se morati poštovati, na čemu sam mu se i zahvalio, međutim u daljnjem razgovoru sam shvatio da sam ja pogrešno razumeo, već da je istina da su nam izvršili neke promene u pravilniku ali kad pravilnik izađe (ovih dana) da će se morati poštovati.
         To praktično znači da bi morali podneti zahtev, uplatiti taksu, i ispunuti uslove da bi nastavili rad.
          Naravno, mi sa tim nismo zadovoljni  i na nama je da planiramo sledeće aktivnosti jer mi ne možemo pristati na sopstveno ukidanje. Na to ne bi pristao niko da je na našem mestu. Određeni broj škola daje zahteve (sa srećom im), međutim to generalno  ne rešava problem, mi svi moramo da radimo, od toga živimo, kandidati moraju da polažu dok se ne reši naš status. Problem je što NEMAMO POSLA  a za preregistraciju treba dosta para i uslova. U tom smislu delujemo i bit ćete dalje informisani e-mailom i na forumu, šta nam je dalje činiti.
         Javljaju se mnoge škole iz Beograda i iz cele Srbije i i traže da preduzimamo aktivnosti uključujući i protest.


S  poštovanjem,                                                                za inicijativni odbor  A.Š.  Beograd
                                                                                   Milenko Kuljić